u Dive>rse> Acti.VLtai.tan voor kat kala tjazini 5 Politie krijgt in kader van Rent-a-Cop 150 aanvragen op Schouwen-Duiveland Gedumpt afval. Snelheidsover tredingen. Dubbel geparkeerde campers. Het dagje Rent-a-Cop op Schouwen- Duiveland blijkt een trekker. De 'agenten op bestelling' renden zich rot. Het papieren rooster dat Ri- chard den Boer van het team Oosterschelde- bekken van de politie Zeeland - West-Brabant in z'n hand houdt, puilt uit van de bontgekleurde vakjes. Zo laat laseren hier, zo laat een rit met de strandjeep daar. De Rent-a-Copdag, die gisteren op Schouwen-Duiveland werd ge houden, slaat aan. Er werden rond de 150 aanvragen ingediend. Daar zat van alles en nog wat bij: van gedumpt afval tot verkeers overtredingen. Snelheid is een hot item, valt in ieder geval uit de sta pel verzoeken af te leiden. Onder meer op de rotonde Scheldestraat - Weststraat bij Zierikzee wordt de proef op de som genomen. De la- sergun draait overuren: in een half uur tijd worden op de Laan van Sint Hilaire zestien te hard rij dende automobilisten geklokt. Hoewel de Rent-a-Copdag een mooie promo is voor de politie gaat het initiatief veel verder dan Je wilt als politie aanspreekbaar en zichtbaar zijn krijgen heel enthousiaste reacties. Mensen vinden het leuk dat we dit doen", ervaart Smeding. Niet alle wensen konden worden ingewil ligd, maar Den Boer ziet een ver volg best zitten. „Het is terug naar onze core business. Je wilt als politie aanspreekbaar en zichtbaar zijn." En ja dat werkt, constateert Zie- rikzeeënaar Johan Bongers - die vlakbij de Noordhavenpoort in een appartement woont. Daar ziet hij dag in-dag uit dat auto's het eenrichting verkeersbord negeren. Hartstikke gevaarlijk voor wande laars die 'onbevangen' de hoek om slaan om door de poort te wande len. Toevallig is er tijdens de laat ste vergadering van de Vereniging van Eigenaren, twee weken terug, nog over gesproken. „Zullen we daar de politie voor bellen of niet? We hebben het niet gedaan, tot ik over deze actie in de krant las. Dit is laagdrempelig. Dit doe je 'even'. Ook voor de politie is het goed denk ik. Ze kunnen zo laten zien dat ze er wat aan doen." dat. „Het houdt na vandaag niet op", zegt operationeel leider Den Boer - die daarover net al overleg heeft gevoerd met burgemeester Gerard Rabelink. „De signalen die mensen hebben afgegeven, zijn eye-openers voor ons. We weten wel waar knelpunten liggen, maar zo wordt voor ons nog meer dui delijk." Dat kan er bijvoorbeeld toe leiden dat controles worden opge voerd. Of dat bepaalde knelpunten bij het gemeentebestuur worden aangekaart. Zoals bij die Zierik- zeese rotonde waar snoeihard wordt gereden. „Je moet kijken of de wegen hier wel goed ingericht zijn of niet." Dik 30 politiemensen trokken in de middag- en avonduren op be stelling het eiland over. Samen met handhavers van de gemeente Schouwen-Duiveland, waarmee ook in de dagelijkse praktijk nauw wordt samengewerkt. Er is niet al leen aandacht voor overlast en overtredingen maar ook voor soci ale verzoeken. Een jongen die een zware tijd achter de kiezen heeft, mag mee met de strandjeep. Twee scholieren die twijfelen over hun studiekeuze gaan mee op snel heidscontrole. Wijkagent Douwe de Vries bezoekt een school. Colle ga's Freek Hullekes en Amanda Smeding wippen langs bij zorg centrum Borrendamme en bij de kinderboerderij van Gors. „We vrijdag 6 april 2018 Agenten crossen het eiland over Esme Soesman Zierikzee op de Laan van Sint Hilaire in Zierikzee. foto dirk-jan gjeltema -Richard den Boer A Op verzoek voert politieagent Douwe de Vries een lasercontrole uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33