8 euro extra voor overtocht met scooter 3 Duurste straat in Wassenaar WAARDE gaan. Bij elkaar op de koffie, 's zo mers een buurtbarbecue met een springkussen op het plein, alles netjes met vergunning van de ge meente natuurlijk. Dan is de straat ook afgesloten. Daarbuiten kun je de kinderen niet veilig op straat la ten spelen, want ook al is dit een 30- km-zone: ze scheuren hier rustig met 180 de hoek om." En dan die Roemenen en Polen: „Die denken dat ze alles zomaar de straat op kunnen gooien." Meer minpuntjes kan ze niet bedenken. „Het is hier ideaal." appels heb je altijd. Even verderop in de straat klaart het straatbeeld op. Nummer 120 is een hypermodern, strak, wit pand. Frangaise Margareth Simson kocht het vijf jaar geleden als bouwval. Lekker goedkoop. Haar Vlaamse man heeft er een paleisje van gemaakt. Niks te klagen hier, zegt Simson in vlekkeloos Neder lands met sappig Vlaams accent. Ze knikt naar de berolluikte overkant: keurige, aardige mensen daar ook. Het huis van de overburen zit goed in de verf. Op nummer 141 rookt Nicky Lu- casse een sigaretje naast de olie drum die dient als praktische op bergplaats voor de vuilniszakken. Het huisje uit 1920 verwisselde - al dus Funda - in 2010 voor 49.500 euro van eigenaarIn totaal 72 m2 woonoppervlak: woonkamer, twee slaapkamers, een bergzolder. De 29-jarige woont er met haar man en twee kinderen. Naar volle tevre denheid. Ze wijst: „Daar woont m'n schoonmoeder, daar m'n moeder. Mijn buren beschouw ik ook als fa milie, zoals we hier met elkaar om- nieuwsgierige blikken buiten. Jac queline de Cock maant haar kef fende hondjes tot rust. Ze woont hier sinds een jaar of drie. Een huisje voor nog geen 80.000 euro, in deze straat? De Cock neemt een trekje van haar sigaret. „Leuk, maar niet voor mij. Ik zit in de schuldsa nering." 's Zomers zit ze lekker buiten op haar bankje. Niemand die haar iets doet. Achter de vuile, asgrijze vitrage van nummer 110 werd afgelopen woensdag een wietplantage ont dekt. Het verbaast niemand. Rotte Met de OV-studentenkaart kunnen zij met de scooter of fiets nu nog gratis de overtocht maken. De fast- ferry vervangt per 1 mei evenwel de OV-chipkaart door het eigen be taalmiddel b-tag. Studenten kun nen met de b-tag nog wel gratis over, maar alleen als voetganger. Voor de scooter of fiets moet apart worden betaald. Michelle van Geelen uit Nieuw- vliet, studente aan de Pedagogische Academie (Pabo) in Vlissingen, is zich daar rot van geschrokken. Ze heeft vernomen straks per dag acht euro extra kwijt te zijn, vier euro heen en vier euro terug. „Dat is niet te doen. Ik ben niet tegen de invoe ring van de b-tag, als dat voor de fastferry goedkoper is dan de OV- chipkaart. De gevolgen voor stu denten uit Zeeuws-Vlaanderen die op Walcheren onderwijs volgen, zijn echter naar mijn idee veel te groot." Studeren in Nederland is al duur, geeft Michelle aan. Als daar de extra bootkosten voor scooterende of fietsende studenten uit Zeeuws- Vlaanderen bijkomen, vreest zij dat veel jongeren voor een Belgisch ho ger onderwijs zullen kiezen. „Daar komt bij dat de HZ steeds meer op leidingen van Vlissingen naar Mid delburg verhuist, waardoor ook studenten worden gedwongen met Zeeuws-Vlaamse studenten zullen vakervooreen opleiding in België kiezen de fiets of de scooter te gaan." De fastferry dreigt niet alleen duur der te worden voor studenten die met de scooter of fiets reizen, ook in de zomerperiode verliezen ze een voordeeltje. De OV-studentenkaart is in de zo mer landelijk een maand niet gel dig. Studenten kunnen dan wel met 40 procent korting reizen in de trein en met 34 procent korting in de bus. De laatste korting gold ook altijd voor de fast ferry, maar met de in voering van de b-tag verandert dat. Studenten krijgen dan alleen nog de normale korting die b-taghou- ders krijgen, te weten 17 procent. Ze zijn dan vijftig eurocent extra kwijt per overtocht. Westerschelde Ferry BV stelt daartegenover dat studen ten buiten de zomerperiode altijd gratis over mogen, terwijl dat nu - afhankelijk van hun OV-studen tenkaart - alleen in het weekend of op werkdagen mogelijk is. „Het lijkt niet veel, die vijftig euro cent per overtocht", reageert Sebas- tiaan Keijmel uit Breskens van de actiegroep 'De boot moet blijven', Studenten die aan de overkant werken zijn in de zomer één euro per dag extra kwijt „maar nogal wat studenten werken via het uitzendbureau van de HZ aan de overkant of lopen daar in de zomer stage. Dat geldt met name voor studenten verpleegkunde. Zij zijn dan wel één euro per dag extra kwijt. Zo telt het op." Brr«iu*0P''BI,lRISI~- vrijdag 6 april 2018 in de goedkoopste straat Eén huis aan de Groot Hae- sebroekseweg in Wassenaar is net zo veel waard als 32 huizen in de Tholensstraat in Terneuzen. De villalaan in Wassenaar is de duurste straat van Nederland (gemid delde waarde: 2.480.000 euro), de Tholensstraat de goedkoopste (78.000 euro). Dat blijkt uit onderzoek van technologiebedrijf Calcasa. De duurste straat in Zeeland is Nieuwe Diep in Goes (ge middeld 740.000 euro). A De Tholensstraat. (Links) Jacqueline de Cock woont sinds een jaar of drie in de Tholensstraat. (Onder) Martijn van Dijk met zoontjes Thijn en Jesse (vlnr). FOTO'S BOAZ TIMMERMANS Studenten die met de scooter of fiets gebruik maken van de fast- ferry Breskens-Vlissingen, zijn vanaf 1 mei aanzienlijk duurder uit. Harmen van der Werf Breskens -Michelle van Geelen, studente -Sebastiaan Keijmel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31