Nieuw leven Nieuw plan voor containerterminal Rasbestuurder Barbé (77) overleden 2 MAAN LEO leraren basisonderwijs massaal onderbetaald s Ron Barbé 1941-2018 Column DESTELLING Vandaag: Ik wil ook weieens een agent huren Eens Oneens Toos Henk Deel A4 afgesloten in weekend Uitzending over zilte zaligheden WVO Zorg maakt kans op rijksprijs GOES 'Tankstation weer open op maandag' De terminal komt op de hoek van de Quarles- en de Bijleveldhaven. Op die plek wilde Verbrugge ooit, samen met het Duitse bedrijf Euro- gate, haar eigen containerterminal VCT ontwikkelen. In 2008 strandde dat project. „De economische crisis kwam erdoor heen", zegt Martin Verbrugge. „We hebben het plan netjes in de diep vries gelegd, zodat we het nu vrij snel kunnen ontdooien." Vorig jaar zomer werd duidelijk dat Kramer een terminal op het Thermphos-terrein wil ontwikke len. Voor Verbrugge en Klooster boer is dat echter te ver, waardoor nu de VCT-locatie in beeld is en er wordt gedacht aan een joint ven ture. Verbrugge spreekt van een 'su pertrio'. „Het is leuk dat er nu een Nederlandse partner is. Kramer heeft zich de laatste jaren fantas tisch ontwikkeld in de containerlo- gistiek. Het is een 'perfect match', zou ik zeggen." De gesprekken zijn volgens hem 'in een vergevorderd stadium'. Jack Kloosterboer noemt het echter 'wat prematuur'. „We hebben pas twee besprekingen gehad. Het is voorba rig om nu al conclusies te trekken. Er zitten nogal wat haken en ogen aan." Kramer hoopt in 2020 een begin te maken met de terminal. Dat zal dan nog op beperkte schaal op de bestaande Verbrugge-kade zijn. We kunnen nu het oude VCT-plan vrij snel ontdooien Om grootschalig te kunnen opere ren is een nieuwe kade nodig, met brugkranen. Dat vergt een investe ring van tientallen miljoenen, waarover met North Sea Port wordt gesproken. Het havenbedrijf wil, zolang de onderhandelingen lopen, niet reageren. In zijn trainingspak liep Barbé de laatste jaren praktisch elke dag van uit zijn flatwoning in Waterfront over de Scheldeboulevard en het Terneuzense sluizencomplex én te rug. Hij was een bekende verschij ning, genoot zichtbaar van de wis seling van de jaargetijden en de scheepvaartbewegingen. Als boerenzoon geboren in Phi- lippine was hij verknocht aan Zeeuws-Vlaanderen en dan met name de Kanaalzone. Hij studeerde economie aan de Katholieke Hoge school Tilburg om daarna snel terug te keren. Chemieconcern Dow had zich net in Terneuzen gevestigd. Barbé kon er aan de slag als eco noom. Dat duurde niet lang. Besturen was zijn roeping. Van 1970 tot 2003 heeft Barbé zich aan de publieke zaak gewijd. Al op 29-ja- rige leeftijd was hij wethouder in Terneuzen, voor de Verenigde Christelijke Partijen (VCP), de lo kale voorloper van het CDA. Hij zou twaalf jaar wethouder blijven en ondertussen ook, vanaf 1974, dijk graaf van waterschap De Verenigde Braakmanpolders en later het fusie waterschap De Drie Ambachten. Zijn carrière maakte in 1982 een sprong, naar 'de overkant', waar hij in Middelburg zeven jaar gedepu teerde was voor het CDA. De kroon op zijn loopbaan volgde in 1989 met de benoeming tot burgemeester van 'zijn' stad Terneuzen, wat hij nog een halfjaar bleef na de fusie tussen de gemeenten Terneuzen, Sas van Gent en Axel per 1 januari 2003. Jan Lonink volgde hem op. Barbé was ook actief in de Zeeuwse mosselsector, was voorzit ter van de Stichting Wielerpromo- tie Terneuzen, jarenlang president commissaris van havenbedrijf Ver brugge Terminals en - het geeft zijn veelzijdigheid aan - voorzitter van de stichting die het beheer voert over cultuurpodium Porgy Bess in Terneuzen. Gemakkelijk was hij zeker niet al tijd als bestuurder. Hij kon recht voor zijn raap zijn, wat hem niet al leen vrienden opleverde, maar het was wel zo duidelijk. campings en hotels. Om de HEMA binnen te komen moet je je door een muur van mekkerend kroost worstelen, lekkende softijsjes in hun plakkerige klauwtjes. Op de Stationsbrug word je grof van je sokken gereden door automobilis ten met een verouderd navigatie systeem die nog niet doorhebben dat je daar al een paar jaar niet meer mag rijden. niet het feest van opstanding, ver geving, hoop en nieuw leven, maar van de triomf der toeristen. Elk jaar weer betrap ik mezelf op mijn gebrek aan begrip voor deze tijde lijke stadsgenoten. Natuurlijk weet ik dat onze economie bijna geheel drijft op de uitgaven van deze vakantiegangers. En ik weet ook dat ik in de wintermaanden snak naar reuring en bedrijvigheid in de stad. Maar als ze er dan een maal zijn, erger ik me dood aan de aanwezigheid van dit dagjesvolk. Misschien moet ik me maar rich ten op het moment waarop ze neerdalen op de stad: Pasen is im mers het feest van opstanding, vergeving, hoop en nieuw leven! Ik erger me dood aan de aanwezigheid van dit dagjesvolk Het is weer Pasen geweest en als je in Middelburg woont, denk je daarbij niet aan pluizige konijntjes, gekleurde ei eren of het lijden en de verrijzenis van de zoon Gods. Nee. Als je in Middelburg woont, denk je rond die tijd aan toeristen. Belgen met olijk ogende maar vreselijk valse golden retrievers die de olijk ogende maar vreselijk valse golden retrievers van andere Belgen aan vallen in de Lange Delft. Britten die op de Markt om 12.00 uur al bier naar binnen klokken en alle terrasjes bezetten. Duitsers die in de supermarkt voor eindeloze rijen bij de kassa zorgen omdat ze alleen met contant geld willen be talen en niet weten wat ze moeten antwoorden op de vraag 'parkeer- kaart, bonuskaart, koopzegeltjes?'. stad meer kwijt vanwege de alom geparkeerde leenfietsen van lokale I vrijdag 6 april 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik hou van Duitsers 1045 stemmen Paul Kusters EN ZELP BIJVOEREN Z HOOGERHEIDE De A4 is komend week end afgesloten tussen knooppunt Markiezaat en afrit 29 bij Bergen op Zoom in de richting van Rotterdam. Het verkeer wordt omgeleid. De af sluiting duurt van vrijdag 6 april 21.00 uur tot maandag 9 april 05.00 uur. Ook de A4 zelf is vanaf de grens afgeslo ten voor het verkeer dat vanaf België in de rich ting van Zeeland of Ber gen op Zoom wil rijden. VEERE Het culinaire radiopro gramma Mangiare wordt vanavond rechtstreeks uitgezonden vanuit Au- berge De Campveerse Toren in Veere. Centraal staan de zilte Zeeuwse zaligheden. Zo vertelt ei genares Hendrina van Cranenburgh van De Campveerse Toren over de opening van het kreeftseizoen. De uitzen ding, die wordt gepre senteerd door Petra Pos- sel, is op NPO Radio 1 van 19.30 tot 20.30 uur. VLISSINGEN WVO Zorg maakt met woonzorgcentrum Schel- dehof in Vlissingen kans op de Gouden Piramide. Er zijn vijf genomineer den voor de rijksprijs voor inspirerend op drachtgeverschap in de architectuur en gebieds- ontwikkeling. De Gouden Piramide wordt tweejaar lijks toegekend. De prijs bestaat uit een bedrag van 75.000 euro en een trofee. De winnaar wordt op donderdag 27 sep tember bekendgemaakt. Automobilisten kunnen maandag zeer waar schijnlijk weer tanken bij tankstation Selnisse. Dat zegt een woordvoerster van Total Nederland, ei genaar van het station. De overkapping van het tankstation aan de noord- baan van de A58 bij 's- Heer Arendskerke stortte in de nacht van maandag op dinsdag door nog on bekende oorzaak in. De havenbedrijven Verbrugge en Kloosterboer willen samen met de Kramer Group uit Rotterdam een containerterminal ontwikke len in Vlissingen-Oost. Rolf Bosboom Vlissingen -Martin Verbrugge Wat had Ron Barbé tijdens zijn dagelijkse ochtendwandeling de bouw van de Nieuwe Sluis bij Terneuzen graag gevolgd. Het is hem niet meer gegeven. De oud dijkgraaf, voormalig gedepu teerde van de provincie Zeeland en oud-burgemeester van Ter- neuzen is deze week op 77-ja- rige leeftijd overleden aan de gevolgen van een ernstige ziekte. Harmen van der Werf NECROLOGIE Kortom: in Middelburg is Pasen Je kunt je fiets nergens in de MAS NIET VAN STAATSSCHOOLBEHEER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2