Nieuwe versie van biografie 'Maak wat van je leven' Agent op bestelling Kazerne splijtzwam GroenLinks OPENv Kamer gaat praten met mariniers die door 'een pennenstreek' moeten verhuizen ZONDAG A.S. Intratuin Koudekerke De Tweede Kamer gaat op korte termijn een werkbezoek brengen aan de Van Braam Houckgeestka- zerne in Doorn om te praten met ongeruste mariniers. De commissie Defensie ging gisteren akkoord met dit voorstel van Isabelle Diks van GroenLinks. Zij is benieuwd hoe de militairen denken over de verhui zing naar Vlissingen en wat zij van de politiek verwachten. Veel mariniers hikken aan tegen Vlissingen. Ze zijn bang dat hun partners in Zeeland geen werk vin den en dat ze koopwoningen hier later niet meer kwijtraken. „Dit gaat om mariniers die al jaren in de omgeving van Doorn wonen en sa men met hun gezin een bestaan hebben opgebouwd", aldus Diks in een persbericht. „Door met een pennenstreek te besluiten dat Verhuizing is niet op een - achternamiddag besloten, dat proces loopt al jaren zij allemaal naar Vlissingen moeten verhuizen worden niet alleen de militairen geraakt, maar ook hun partners en kinderen die van werk of school moeten wisselen." Diks heeft vragen gesteld aan staatssecretaris Barbara Visser van Defensie. Ze wil weten of de ver huizing van Doorn naar Vlissingen nog kan worden teruggedraaid. Ze vraagt ook of er een ver band is tussen de leegloop bij het Korps Mariniers en de verplaatsing naar Zee land. In het eerste kwar taal van 2018 zijn er drie keer zoveel mariniers uit dienst gegaan dan gemiddeld per kwartaal. Statenlid Gerwi Temmink stoort zich aan het woord 'pennenstreek' dat zijn Haagse partijgenoot ge bruikt. „Die verhuizing is niet op een achternamiddag besloten. Het is een proces dat al jaren loopt, waarover allerlei overeenkomsten zijn getekend. Nu het zijn voltooi ing nadert, moeten we ons een be trouwbare overheid tonen en de ge maakte afspraken nakomen." Temmink begrijpt de argumen ten van Diks wel, maar voor hem wegen die niet op tegen de voorde len voor Zeeland als de Mariniers kazerne verhuist. „We proberen hier banen te creëren en overheids diensten te behouden of terug te halen. Dat is een lijn die de Staten fractie van GroenLinks onder steunt. Ik vind het eerlijk gezegd niet zo sterk als we nu afgaan op de angst dat er een aantal mariniers gaat afhaken. Ik wil het breder zien dan alleen vanuit het oogpunt van de mariniers in Doorn." Temmink zegt ook namens GroenLinks in Vlissingen te spre ken. Met Diks heeft hij nog geen contact gehad. „Ik sta open voor overleg, maar ik ga die fractie na tuurlijk niet zeggen wat ze wel of niet moeten vinden." Diks was gisteren niet bereikbaar voor een toelichting. 12-17» It pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl vrijdag 6 april 2018 ZEELAND8 TERNEUZEN In een uitver kocht Porgy en Bess in Ter- neuzen, met veel jongeren in het publiek, waren het podium en de lach gisteravond voor Özcan 'Eus' Akyol (33): talent vol schrijver uit Deventer, opi niemaker en ook columnist voor deze krant. Akyol kreeg bekendheid door zijn deels au tobiografische debuutroman Eus (2012). In 2016 verscheen zijn tweede roman, Turis. Hierin gaat de hoofdpersoon op zoek naar het dubbelleven van zijn vader, om zo zijn ou ders uit elkaar te drijven. Akyol vertelde in Porgy over zijn boe ken, maar ook over zijn leven. Hij zocht vaak de interactie met zijn publiek en inspireerde hen zo op humoristische ma nier het beste uit hun leven te halen, fotoboaztimmermans ZEELAND5 De Kamerfractie van Groen Links wil kijken of de verhuizing van de Marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen kan wor den teruggedraaid. GroenLinks Zeeland is juist vóór de komst van de kazerne. Ernst Jan Rozendaal Den Haag -Gerwi Temmink, statenlid GroenLinks intratuin Galgeweg 5 0118-551623 www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29