M Pieters wint 2de rit in Healthy Ageing Tour 25 WIELRENNEN PARIJS-ROUBAIX Na de euforie van de Ronde van Vlaanderen is het vizier van Niki Terpstra alweer gericht op Parijs- Roubaix van aanstaande zondag. De persconferentie van Quick- Step voorafgaand aan Parijs-Rou- baix was jarenlang een stormloop op Tom Boonen. Maar nu, voor de eerste keer zonder de viervoudige winnaar uit België, blijkt Niki Terpstra na zijn zege in de Ronde van Vlaanderen een waardig ver vanger. In een winkelcentrum in Kortrijk staan de mensen rijen- dijk voor een Flandrien uit Noord- Holland. Na zijn zege in de Ronde van Vlaanderen vertrok Terpstra zon dagavond naar huis om gisteren pas terug te keren in België. De eerste avond in zijn eigen bed in Noord-Holland kon hij de slaap amper vatten, maar de volgende dag zat hij gelukzalig aan een paasbrunch met familie. Om dinsdag en woensdag alweer te gaan trainen. „Maar het was een gekkenhuis de afgelopen dagen", zegt hij. „De telefoon bleef maar gaan." Al betrof dat niet koning Willem-Alexander of minister president Mark Rutte. „Alleen de burgemeester stond voor mijn deur." Te midden van alle feest vreugde moest Terpstra zijn con centratie hervinden voor de wed strijd van zondag. Vandaag volgt een eerste voorproefje van de kas seistroken in Noord-Frankrijk met zijn ploeggenoten, al kent de route van Parijs-Roubaix voor de 33-jarige Terpstra weinig gehei men. „Even het parkoers weer in ons hoofd krijgen. Kijk, die ste nen liggen hetzelfde, maar het is om te weten waar je op het kantje kunt rijden. Waar ligt de modder, waar ligt zand, grind?" Het mag zijn meest succesvolle voorjaar zijn, verzadigd is Terp stra allerminst. Het belangrijkste is dat zijn ploeg in Roubaix de kroon zet op een uitmuntende se rie kasseiklassiekers. Als er maar een blauw shirt van Quick-Step als eerste over de streep komt, luidt het credo. „Als ik iets voor iemand anders kan doen, zal ik het niet laten. De koersen die ik won, won ik met mijn sterke be nen en met een sterke ploeg ach ter me." Negen zeges in de dertien wed strijden op Belgisch grondgebied dit jaar (zelf won hij drie keer) mogen niet tot verslapping lei den. „We moeten nu niet doen alsof we het gaan verdelen. Het is voor iedereen een nieuwe kans. Voor andere ploegen, maar ook voor ons. Ploegmaten Op weg naar de wielerbaan van Roubaix wordt Terpstra bijgestaan door ploegmaten van uitzonder lijke klasse. Zdenek Stybar werd vorig jaar voor de tweede keer tweede en wil niets liever dan een keer winnen. De erelijst van Phi- lippe Gilbert is ongekend, maar een zege in Parijs-Roubaix ont breekt. Terpstra is na het vertrek van Boonen de enige van zijn ploeg die weet hoe je kunt winnen in Noord-Frankrijk. Het geheim? „Rustig blijven op de juiste mo menten, op de goede plek zitten, je krachten verdelen en een berg ge luk hebben. ]e kan zo vaak pech hebben met zoveel dingen." In 2014 kwam Terpstra juichend over de streep, maar de afgelopen twee jaar haalde hij de finish niet vanwege valpartijen. Met liefde wil hij zijn ploegma ten terugbetalen, maar hij beseft als geen ander dat hij een uitgele zen kans heeft op een ongekende dubbelslag. Nog nooit won een Nederlander de Ronde van Vlaan deren en Parijs-Roubaix in één jaar. Terpstra: „Het is een superbe langrijke koers voor mij. 'Roubaix' ligt me beter dan de Ronde, mijn conditie is super en ik hoop dat het zondag ook weer goed gaat. Ik vind het leuk om te horen dat ik favoriet ben, maar ik wil een goede uitslag. Want toen ik begon aan dit voorjaar was het mijn hoofddoel. Deze stond aan top." Toen ik begon aan dit voorjaar was Parijs-Roubaix mijn hoofddoel. Deze stond aan top Pieters, die rijdt voor de ploeg Boels-Dolmans, versloeg in de sprint haar Britse medevluchtster Alice Barnes. Ze nam de leiderstrui over van haar ploeggenote Anna van der Breggen, die op ruim een halve minuut achter het tweetal wel de sprint om de derde plaats won. Pieters, woensdag zesde in de openingstijdrit, is bezig aan een sterk jaar. Ze won eerder al de Ronde van Drenthe en werd tweede in Dwars door Vlaanderen en de Ronde van Vlaanderen. In die laatste koers won ze de sprint ach ter de ontsnapte Van der Breggen. Twee wereldrecords op de eerste dag Van Barneveld hard onderuit tegen Smith UITSLAGEN vrijdag 6 april 2018 PC Terpstra: Roubaix ligt me beter dan de Ronde Daan Hakkenberg Kortrijk —Niki Terpstra (33) 2014: Niki Terpstra met de kassei voor de winnaar van Pa rijs-Roubaix. FOTOCORVOS GROOTEGAST Amy Pieters (foto) heeft gisteren de tweede etappe van de Healthy Ageing Tour gewonnen. De wielerrit ein digde na 131 kilometer in het Groningse Grootegast. GEMENEBESTSPELEN De openingsdag van de Gemenebestspelen in het Australische Gold Coast heeft twee wereldrecords opgeleverd. De Australische baanrenners Leigh Howard, Alex Porter, Sam Weisford en Kelland O'Brien finishten op de ploegachtervolging in 3.49,804, een halve seconde sneller dan de Britten in 2016 in Rio. In het zwembad scherpte de Australische estafetteploeg Shayna Jack, Emma McKeon en Bronte en Cate Campbell de eigen top tijd op de 4x100 meter vrije slag aan tot 3.30,05. DARTS Raymond van Barneveld (foto) heeft in de Premier League een zwaar verlies moeten incasseren. Hij ver loor in Liverpool met 0-7 van de Engelsman Michael Smith. Voor 'Barney' was het zijn vierde nederlaag in zijn negende wedstrijd. Tennis Vrouwen. Charleston, 3de ronde: Görges (Dui/5) - Osaka (Jap/10) 7-6 6-3, Kasat- kina (Rus/3) - Begu (Roe/13) 6-2 6-1, Se- vastova (Let/8) - Barty (Aus/9) 6-3 6-4, Pera (VS) - Errani (Ita) 6-3 2-6 6-4. Wielrennen Mannen. Ronde v. h. Baskenland, 4de etappe: 1. Roglic (Slv) 19,4 km/22.26, 2. Bevin (NZI) 0.09,3. Kirijenka (WRu) 0.11, 4. Castroviejo (Spa) 0.14,5. Kwiatkowski (Pol) 0.20; 9. Mollema 0.43; 43. Lammer- tink 1.57. Alg. klassement: 1. Roglic 13.41.26, 2. Alaphilippe (Fra) 0.34,3. Mollema 1.33. Omloop v. d. Sarthe, 3de etappe: 1. Mar tin (Fra) 199 km/5.25.01,2. Meurisse (Bel) 0.12,3. Vendrame (Ita) 0.24,4. Venturini (Fra), 5. Calmejane (Fra); 15. Riesebeek z.t.; 29. Ligthart 2.38. Alg. klassement: 1. Mar tin 14.51.36,2. Meurisse 0.16,3. Jules (Fra) 0.24; 19. Riesebeek 0.34. Vrouwen. Healthy Ageing Tour, 2de etappe: 1. Pieters 131 km/3.22.01,2. Bar nes (GBr) z.t., 3. Van der Breggen 0.35, 4. Wild, 5. Blaak; 7. Koster, 8. Boogaard, 9. Van Gogh z.t.. Alg. klassement: 1. Pie ters 3.32.40,2. Barnes 0.10,3. Van der Breggen 0.25,4. Blaak 0.30; 6. Wild z.t..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25