vrouwen Oranje moeten wel winnen Huntelaar gaat voor nog een jaar bij Ajax 23 'Jeugdtrainer bij Twente, waarom niet?' Van Ginkel Van de Beek ener< direc ^nergil energie direct.ru/ na zijn schorsing van laatst nu met een wéér op scherp'. Maar dat is dus niet meer zo. De vraag is ook hoeveel spelers, trainers en verslaggevers de pre cieze regels in het slot van een sei zoen kennen. In speelronde 33 en 34 tellen kaarten alvast mee voor het seizoen erop (mits ze niet al tot een directe schorsing leiden, uiteraard). Om te voorkomen dat slotduels een vrijbrief worden om ongestraft te schoppen naar alles wat beweegt. PSV komend weekeinde uit bij AZ, dat lijkt op voorhand een klus die moeilijker is dan de thuiswed strijd van Ajax tegen Heracles. Maar goed, Steven Bergwijn liet zich za terdag ook uit zijn tent lokken in een relatief simpel potje met PSV, thuis tegen NAC. En Hirving Lo- zano had in die wedstrijd zomaar weer rood kunnen krijgen na een frustratiemoment. „Ik kies er be wust voor om spelers niet extra te wijzen op hun kaartenlast", zegt Cocu. Dat wordt niet anders na af gelopen weekeinde, toen Bergwijn eerlijk zei dat hij was vergeten dat hij op scherp stond. Cocu: „Ik wil niet stimuleren dat spelers geremd een wedstrijd in gaan. En daarbij: sommige kaarten houd je toch niet tegen. Ik weet ze ker: ook als-ie het had geweten, had Steven die kaart tegen NAC nog ge pakt. Hij is een gevoelsspeler, rea geerde nu impulsief, in de emotie, nadat er een overtreding op hem was gemaakt." SPITS een gelegenheid voor Oranje om te laten zien wat het kan. Of zoals bondscoach Sarina Wiegman het omschrijft: „Om te laten zien dat we geen eendagsvlieg zijn." Nederland speelde dit jaar wat oefenwedstrijden, maar de laatste interland om het 'echie' liep eind november uit op een grote teleur stelling: 0-0 tegen Ierland. „Een frustrerende manier om een mooie periode af te sluiten", zegt Mie- dema. In de wedstrijd werd kraak helder dat de status van Oranje als Europees kampioen is veranderd. Niet alleen omdat tegenstanders zich in extreme mate terugtrekken, maar óók omdat de verwachtingen in het land torenhoog zijn. Oranje vrouwen? O, zij winnen toch wel alles. Nou, niet tegen Ierland dus. Ook Noord-Ierland zal er in Eindhoven alles aan doen om de Europees kampioen te frustreren. Miedema: „Daar moeten we ook niet over zeuren. We hebben een nieuwe status en wij moeten laten zien dat we met die status om kun nen gaan. Daar heb ik ook wel ver trouwen in, hoor. Dat we Europees kampioen zijn is mooi. Het was ge weldig. Maar wel iets uit het verle den. Hup, nu door!" Tegen Noord-Ierland kan Mie dema haar vijftigste goal voor Oranje maken. Let wel: ze is 21 jaar. Het record van oud-international Manon Melis staat op 59 goals. Na tuurlijk zit dat in het achterhoofd. Maar Miedema zegt er niet obses sief mee bezig te zijn. Precies zoals we haar inmiddels kennen, zegt ze droogjes en zelfverzekerd: „Ik ben 21. Het gaat er wel van komen." vrijdag 6 april 2018 GO in mijn achterhoofd' FOTO'S PROSHOTS DREAMSTIME AMSTERDAM Klaas- Jan Huntelaar gaat zijn aflopende con tract bij Ajax verlen gen. De club en de spits zijn in gesprek over een nieuwe ver bintenis van één sei zoen. Huntelaar (34) keerde afgelopen zomer terug bij Ajax. Hij zou aanvan kelijk als tweede spits achter Kasper Dolberg fungeren, maar won eerder dit seizoen de strijd van Dolberg en werd definitief nummer 1 in de aanval, toen de Deen langdurig gebles seerd raakte. Trainer Erik ten Hag is blij met de aanstaande verlenging van het con tract. „Klaas heeft een onvoorstelbaar rende ment. Bovendien is hij belangrijk in het sturen van het elftal. Dat we punten hebben verlo ren tijdens wedstrijden dat hij geblesseerd was, zegt wat dat be treft genoeg." Huntelaar is met twaalf treffers clubtopscorer van Ajax. Zijn ambitie is om kampioen te wor den. Dat lukte in zijn eerste periode bij Ajax niet en de kans op een titel is ook dit seizoen uiterst klein. Ook met die motivatie in het achterhoofd wil Hunte laar nog een jaar Aja- cied zijn. Dolberg is overigens op de weg terug na zijn voetblessure. De Deen traint weer mee. Hij zit zondag tijdens de thuiswedstrijd tegen Heracles waarschijnlijk weer bij de selectie van de Amsterdammers. ROTTERDAM Karim El Ahma- di volgt de worsteling van FC Twente in de staart van de eredivisie op de voet. De Fey- enoord-captain gunt zijn oude club alle goeds, alleen zondag als de clubs elkaar in Ensche de ontmoeten nog even niet. „Twente en Feyenoord zitten in mijn hart", zegt de speler die in Enschede werd gebo ren. „Of ik het Twente-shirt nog eens draag? Wie weet... Anders zie ik misschien nog wel een andere rol. Ik zou best jeugdtrainer bij Twente of Feyenoord willen worden. Dat is een serieuze optie." A Vivianne Miedema, gisteren bij de training in Eindhoven, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23