s Bezoekersrecord leuk, maar 22 'Niemand gelooft nog in onze kansen, maar ik wel' Het is de slotfase van het seizoen, toch valt het op: maar liefst zeven spelers van Ajax en PSV staan 'op scherp' met gele kaarten. Dit weekeinde mekkeren tegen de scheids of één keer te laat tackelen en de spelers hiernaast missen volgende week PSV - Ajax. Kort Kuyt coach Feyenoord <19 Oud-speler Dirk Kuyt (foto) wordt komend seizoen coach van Feyenoord onder 19 jaar. De voormalige aanvoerder van de kampioen is nu assistent-trainer bij Quick Boys en volgt de trainerscursus UEFA A. Hij krijgt bij het hoogste elftal van de Feyenoord Aca- demy assistentie van Cor Adriaanse, nu de coach van het Rotterdamse talententeam. Kuyt (37) kijkt uit naar zijn nieuwe baan: „Ik ben veel op Varkenoord geweest en heb me verdiept in de jeugdopleiding, een belang rijke levensader van de club. Bij het coachen van 'onder tg' had ik het beste gevoel." Arbiters in Italië bedreigd Op het kantoor van de vereniging van Itali aanse voetbalscheidsrechters zijn pakketjes met projectielen afgeleverd. Of er kogels in zitten, is niet bevestigd. Waarschijnlijk heeft dit te maken met de onrust onder fans over invoering van de video-arbiter. De bond heeft aangifte gedaan. „De agressie en het geweld tegen arbiters neemt alleen maar toe", aldus voorzitter Marcello Nicchi. Nieuw contract voor Til (AZ) Guus Til (foto) heeft een nieuw contract bij AZ getekend. De 20-jarige middenvelder heeft nu een verbintenis bij de Alkmaarders tot 2023, een jaar langer dan in zijn oude overeenkomst. Til debuteerde onlangs bij Oranje tegen tegen Portugal. Flitsen Quote van de dag Mollema Record Cricket Arias, Isimat en Van Ginkel bij PSV. Tagliafico, Van de Beek, Ziyech en Huntelaar bij Ajax. Het zijn bepaald niet de minste spelers die komend weekeinde met 'code oranje' achter hun naam het veld opgaan. En ook Lozano en De Ligt moeten op hun tellen passen qua gele kaarten. Tel daar de nu reeds geschorste Velt- man en Bergwijn bij op en je kunt bijna een compleet elftal maken. „Elf man op scherp, in de geva renzone of in de buurt daarvan, het is de slotfase van het seizoen, dus dan kan dit gebeuren", zegt PSV- trainer Phillip Cocu met een blik op de lijst. „Je moet gewoon één ding hopen als coach van Ajax of PSV: als er schorsingen komen, dat ze dan worden uitgesmeerd over meerdere spelers en wedstrijden. Wij missen morgen tegen AZ Bergwijn. Oké, dat is op te vangen. Zou je drie man in één keer missen, dan ontstaat er een probleem." Zo denken ze er ook over in Am sterdam, waar tot het afgelopen weekeinde nog weinig aan de hand leek. Maar in Groningen zag Erik ten Hag zijn ploeg voor geen meter draaien. En plots werden Van de Beek en Ziyech op een vierde gele prent getrakteerd. „Die jongens we ten zelf al te goed dat ze op scherp staan", zegt Ten Hag. „Of ik er reke ning mee ga houden tijdens de wedstrijd? Dat zou misschien wel kunnen, ja. Maar het eerste is: die wedstrijd winnen. Het resultaat te gen Heracles staat voorop." Wedstrijden lang 'op scherp staan' en toch niet over het randje vallen; het is een kunst, beaamt Marco van Ginkel. Hij slaagt er zelf al vijf duels in om een fatale vijfde gele kaart te vermijden. „Ik heb het altijd wel in mijn achterhoofd, dat ik op één kaart van een schorsing sta", zegt de captain van PSV. „Soms moet je een bepaalde tackle maken, kun je geen risico's mijden. Maar soms heb je best een keuze in het veld. Dan hoefje dat ene duel niet aan te gaan, maar kun je het an ders oplossen. Of je reageert be wust niet op een tegenstander die aan het zuigen is of op de scheids." Bij PSV zijn Isimat-Mirin en Arias experts in dit mentale spel. De Colombiaanse rechtsback loopt al tien duels op eieren zonder in de fout te gaan. Zijn Franse collega zelfs al zestien duels. Je zou haast denken: het heeft gewerkt dat Isi mat eerder dit seizoen speciaal trainde met tennisballen in zijn handen. Dat was omdat Cocu het beu was dat hij zo vaak aan het shirt hing bij tegenstanders in het zes tienmetergebied, met penalty's en gele kaarten tot gevolg. Bij Ajax moeten ze het nu gaan bewijzen, dat ze de druk van een kaartenlast kunnen dragen. In Am sterdam loopt alleen Huntelaar nu twee wedstrijden 'gebrandmerkt' rond. De 34-jarige spits maakte in Nederland nog het oude kaarten- reglement mee. Profspelers werden geschorst bij vijf gele kaarten, daarna bij zeven, negen, elf en bij elke volgende kaart daarna. Maar vier jaar terug zijn er zaken veran- Huntelaar derd. De grenzen liggen nu bij vijf en tien en elke prent daarna. Het leidde afgelopen weekeinde nog tot verwarring. Jorrit Hendrix pakte geel bij PSV - NAC en de tv-com- mentator riep meteen: 'Zo, die staat Soms moetje een bepaalde tackle maken, kun je geen risico's mijden. Maar soms heb je best een keuze in het veld Vivianne Miedema heeft zich voor genomen om de gewonnen EK-fi- nale van vorige zomer tegen Dene marken absoluut nog een keertje op haar gemak helemaal terug te kij ken. Maar nee, daar is ze nog niet aan toegekomen. Ze heeft het ge schikte moment er simpelweg nog niet voor gevonden. Na het EK had ze maar een handjevol vakantieda gen, daarna ging het clubritme ge woon weer verder. Bij haar Engelse club Arsenal is het vooral trainen, spelen, eten, slapen. Daarom loopt ze nu op haar laat ste benen. Pijntje in haar scheen hier, gevoelige rug daar. „Tsja, ik heb overal wel pijntjes. Het is een hectisch jaar geweest. Dat ga je wel voelen. Volgens mij heeft iedereen dat. Ik ben wel een beetje aan het aftellen. Maar deze wedstrijden ge ven het EK-gevoel terug. Dat zorgt voor veel motivatie." Vooral door het volle stadion dus. Afgelopen weekeinde speelde Mie dema in Engeland de topper tegen Chelsea voor 2500 fans. Zo'n beetje het gemiddelde bij een thuisduel van Arsenal. Dat Nederland na de hype van de vorige zomer ook het Philips Stadion bijna vol kan spe len, klinkt na het EK bijna logisch. „Maar ik realiseer me wel dat we verwend zijn. Ook qua toeschou wersaantallen bij Oranje gaan we mee met grote landen als Engeland, Duitsland en Frankrijk." Is allemaal leuk dat toeschouwer record, maar de wedstrijd vanavond tegen Noord-lerland is vooral weer Dat we Europees kampioen zijn is mooi. Het was geweldig. Maar hup, nu door! vrijdag 6 april 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Feyenoord heeft het contract van Mo El Hankouri met een jaar verlengd. De 20-jari- ge vleugelspits is nu huurling bij Willem II. Hij krijgt volgend seizoen weer een kans in de Kuip. Bij Ajax tekende middenvelder Nous- sair Mazraoui (20) voor drie jaar bij, tot medio 2021. Peter Jeltema (57) keert te rug bij FC Groningen als hoofd jeugdoplei ding. Hij vertrok vorig seizoen na een dienst verband van twintig jaar en ging als beleids medewerker werken bij de KNVB. Ondanks Engelse interesse heeft Kerem Demirbay (24) bijgetekend bij Hoffenheim. De Duitse international ligt nu tot medio 2022 vast. —Trainer Pep Guardiola van Man. City over de 3-0 nederlaag bij Liverpool GO 1/3 Bauke Mollema (foto) maakte gisteren als negende in de tijdrit van de Ronde van het Baskenland een sprong in het algemeen klassement. Hij staat nu op de derde plaats. FC Barcelona met coach Er- nesto Valverde kan morgen, thuis tegen Le- ganes, het re cord evenaren van 38 compe titieduels zon der verlies van Real Sociedad uit 1980. Iets waar de club onder Johan Cruijff, Pep Guardiola en Luis Enrique niet in slaagde. Het tv-concern Star India heeft de mondiale uitzendrechten verworven voor het cricket in India tot 2023. Het bedrijf be taalt er omge rekend 770 mil joen euro voor. 'Het zit altijd Maarten Wijffels Eindhoven/Amsterdam - Marco van Ginkel En hup, weer een record voor de voetbalvrouwen van Oranje. Vanavond zijn er 30.000 toe schouwers in het Philips Stadion in Eindhoven bij het WK-kwalifi- catieduel met Noord-lerland. Al klinkt dat bezoekersrecord in middels als bijzaak. „We moeten vooral laten zien dat we geen eendagsvlieg zijn." Daniël Dwarswaard Eindhoven —Vivianne Miedema (21) O a (0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22