20 Ml ANGELA KIJKT TV NETFLIX NIEUWE DOCUMENTAIRESERIE ooi hè, de heftige reacties die Tijd voor Max oproept nu het tijdelijk op het tijd stip van De Wereld Draait Door wordt uitgezonden. De één vindt dat Matthijs lekker mag wegblijven voortaan. Maar in de grachten gordel misten ze het eigen clubhuis natuurlijk vanaf de eerste minuut, waarna DWDD-stam- gast Peter Vandermeersch briesend op de barri cades sprong. 'Dan heb je als NPO1 jarenlang iets opgebouwd met DWDD. En dan doe je dit', twitterde hij. Alleen heb je in zo'n geval aan MAX-baas Jan Slagter net een verkeerde. 'Zak patat', foeterde die op zijn beurt. En dat Vander meersch er heus niet op hoefde te rekenen om een keer te worden uitgenodigd. Het rare aan de discussie is dat Tijd voor Max en De Wereld Draait Door natuurlijk helemaal niet met elkaar te vergelijken zijn. De twee pro gramma's verschillen net zoveel van elkaar als, zeg, het Acht Uur Journaal en Spuiten en Slikken. Ze hebben allebei een eigen functie én publiek. Bij Sybrand en Martine is het gewoon een uur lang gezellig, met zoveel mogelijk mensen aan tafel. Het zijn die vriendelijke oom en tante waar de verwarming op 22 staat en de koektrommel nog eens rond gaat. Bij Matthijs moet het altijd sneller en hipper. Hij is als het ware die vlotte, tikkeltje pedante oom die ook best aardig is, maar de onhebbelijke gewoonte heeft je on danks je volwassen leeftijd graag op te voeden, omdat hij vindt dat hij het nu eenmaal beter weet en net iets meer heeft gelezen en gezien. Schuurmans speelt rol in dramaserie Te koop: haar van Sinatra Wereldwijd raken Netf lix-kijkers niet uitgesproken over Wild Wild Country, een documentaireserie over de beruchte Bhagwan- beweging. Vijf redenen waarom deze reeks een absolute must is. In 1981 vertrok de populaire Indiase goeroe Bhagwan Shree Rajneesh - later Osho genoemd - met zijn volgelingen naar een 30.000 hectare groot stuk woestijn in de Amerikaanse staat Oregon. Ambitie: het bouwen van Rajneeshpuram, een eigen stad voor 50.000 man. En ze komen een heel eind. Binnen de kortste keren vergaat het er van de gelukzalig ogende mensen met kralenkettinkjes en rode gewaden en staat er zelfs een eigen bank en elektriciteitscentrale. Wat er dan gebeurt - geen paniek, we dansen hier keurig om de spoilers heen - overtreft je stoutste verwachtingen. Ook als je bekend bent met verhalen over en rond het beroemde bebaarde mannetje met de hypnotiserende stem en griezelig indringende ogen. Mede dankzij pas ontdekte en nooit eerder vertoonde video beelden plus enkele openhartige hoofdpersonen die terugblikken op dit krankzinnige stukje geschiedenis. Op dat moment, had ik kunnen sterven. Mijn leven was compleet Hoe mensen in de ban raken van een spiritueel leider, blijft altijd fascinerend. Net als de bijbehorende rituelen. In de Bhagwan-commune bestond mediteren voor een deel uit met z'n duizenden tegelijk hysterisch krijsen en wild om je heen slaan om verlichting te bereiken. En seks? Graag zo vaak en met zoveel mogelijk verschillende mensen. Maar Wild Wild Country gaat over heel veel meer dan deze specifieke beweging. Hoe maakbaar is een alterna tieve, betere wereld? Waar zijn we allemaal toe in staat om dat paradijs te bereiken? De serie gaat ook evengoed over machtswel lust, xenofobie en misschien wel stiekem over het huidige Amerika onder Trump. Voer voor einde loze discussies. Wild Wild Country doet wat een neutraal ingestoken documen taire behoort te doen: je heen en Quote van de dag Ik ben momenteel heel feestelijk aan het daten met een enorme leukerd instant succes is. Dan kan Tijd voor Max weer lekker terug naar 17.00 uur en kan Janny van der Heijden weer gewoon gaan koken. Want dat is wat ik mis momenteel. Ik heb vooral medelijden met Martine en Sybrand, die nu kop van Jut worden. Zij kunnen natuurlijk nooit de torenhoge kijkcijfers van DWDD vasthouden, ook al is de kookrubriek even geschrapt. Zij hebben niet om de tijdelijke verhuizing gevraagd, zij helpen enkel hun NPO-bazen uit de brand. Bazen die zelf te veel treuzelden om Margriet van der Linden aan te wijzen als vaste vervanger en die keuze blijkbaar hebben genomen op basis van, ja van wat eigen lijk. Zodat er nu nóg zes weken nodig zijn om het format in de steigers te zetten en een naam voor het programma te verzinnen. Max vrijdag 6 april 2018 GO TELEVISIE Daan Schuur mans gaat de hoofdrol spelen in Ik weet wie je bent, een serie over een advo caat. Andere grote rollen zijn voor Ariane Schluter, Sophie van Winden, Gaite Jansen en Melody Klaver. MUZIEK Fans van Frank Sinatra kunnen een handvol haar van de zanger bemach tigen. Een fami lie die voor hem werkte, biedt het aan op een veiling. Bieden op de lokkken van de zanger kan vanaf 815 euro. de ban van Baghwan Gudo Tienhooven Onthullend, ook voor wie de geschiedenis kent. Ma Anand Sheela over de eerste keer dat ze Baghwan zag. Zoveel meer dan een standaard sekte documentaire. 3 Meningen moeten constant worden bijgesteld. —Actrice Susan Visser (52), sinds elf jaar weduwe, ver telt in magazine JAN dat ze wel date, maar nog geen 'samenwoon- fantasieën' heeft. Overigens hoop ik voor Margriet dat ze met een knaller van een show komt die een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20