MORGEN II 'Het is prima wonen hier'! OPEN DAG Zorg over invloed nieuwe media Iüi Dat blijkt uit het Iene Miene Media- onderzoek onder ouders van o- tot 6-jarigen dat vandaag verschijnt. De nieuwe media zijn niet meer weg te denken uit het leven van de allerkleinsten. Het afgelopen jaar is het aantal o- tot 2-jarigen dat ta biets gebruikt gestegen naar 57 pro cent. Een stijging van 7 procent in een jaar tijd. Veel vaders en moeders worste len met de plek die de tablet in het gezin inneemt. 60 procent vindt dat 'gewoon' speelgoed beter is dan een beeldscherm. Tegelijkertijd besef fen evenveel ouders dat media on misbaar zijn voor de toekomst van hun kind. Vooral moeders maken zich zor gen over de invloed van digitaal speelgoed, hoelang de kinderen er- mee bezig zijn en welke spelletjes of apps geschikt zijn. Vaders den ken juist dat hun kinderen al veel op de tablet kunnen en laten ze meer zelf spelen. Jonge kinderen kunnen echter minder op de tablet dan hun ouders denken, stellen opvoedexperts. Ze kunnen nep niet van echt onder scheiden, leren alleen iets van de filmpjes of spelletjes als ze praten over wat ze zien en weten niet pre cies wat ze doen als ze swipen. Ex perts stellen dat ouders de kleintjes beter moeten begeleiden. Belangrijk dat ouder begrijpt hoe media bij een kind werken Om de vaders en moeders op weg te helpen, lanceertMediawijzer.net vandaag het Digi ABCD. Daarin staan tips om het tabletgebruik in gezinnen met jonge kinderen in goede banen te leiden. Het devies luidt: ga er naast zitten, stel vragen, praat met kinderen over wat ze zien. „Natuurlijk hoefje er niet altijd naast te gaan zitten, maar het is be langrijk dat je begrijpt hoe de media bij een kind werken", stelt peda goog Krista Okma. Ook is het be langrijk om de kinderen veel te la ten herhalen, zelf te leren wanneer ze met de tablet moeten stoppen en een goede balans te vinden tussen digitaal en 'echt' vermaak. 78.000 euro kost een huis in de Thoiensstraat in Terneuzen gemiddeld en daarmee is de straat de goedkoopste van heel Nederland. Etienne Smit (I) woont er al 18 jaar. Ivo Abeloos (m) en zijn vrouw Eveline ('zwanger van een tweeling'), wonen in een hoekwoning waar ze 650 euro huur betalen. En dat vinden ze veel te veel voor hun huis. Verderop in de straat tevredener geluiden. „Het is hier ideaal", aldus Nicky Lucasse, die buiten staat te roken. Ze wijst: „Daar woont mijn moeder en daar mijn schoonmoeder en mijn buren beschouw ik ook als familie." Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia Boek vóór wonden lui Indonesië Ouders in stress over peuter op tablet Vier op de tien ouders vinden het lastig het tabletgebruik van hun peuters en kleuters in de hand te houden. Ze laten de kleintjes te vaak alleen kijken. Ellen van Gaaien Den Haag www.hz.nl/opendag UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES Krista Okma, pedagoog »P3 ZEELAND2 Véél voordeel op alle rondreizen naar Indonesië De korting geldt voor al onze 32 groeps- en privéreizen naar Indonesië. Boek nu uw rondreis en profiteer tot 150 per persoon korting. Vertrekken t/m maart 2019. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Zachter en vrij zonnig »P12 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1