Spaanse koningin houdt haar twee kinderen weg bij oma HOEVEEL at HOU GEEF EEN PRENTENBOEK CADEAU iramjeens Ga nu naar de boekhandel! 13 Arena heet bijna Johan Cruijff Het leek zo'n onschuldig fotomo ment. Na de paasmis in Mallorca, waar de koning van Spanje traditie getrouw met zijn gezin verschijnt, wilde oud-koningin Sofia op de foto met haar kleindochters, de kin deren van haar zoon, koning Felipe, en diens vrouw, oud-journaliste Letizia. Maar de laatste ging bewust met haar rug in het beeld staan en leek duidelijk te maken dat de foto niet gewenst was. Letizia veegde ook over het voor hoofd van een van haar dochters di rect nadat Sofia daar een kus had gegeven en tevens was te zien hoe een van de prinsesjes, na een op merking van haar moeder, de hand van haar oma van zich afduwt. De Spanjaarden hebben vooral sympa thie voor en medelijden met Sofia, wier eenzaamheid voor de hele we reld duidelijk werd. Sinds de beel den naar buitenkwamen, smullen de Spaanse media ervan: wat is er in het paleis aan de hand? Koning Felipe leek zich dat ook af te vragen toen hij de botsing tussen zijn vrouw en moeder zag. Zijn va der Juan Carlos keek op een paar meter afstand met grote ogen toe en leek er nog minder van te begrij pen. Toch zouden juist deze beide mannen moeten weten wat er tus sen hun vrouwen is voorgevallen. Veel Spaanse media hebben goede bronnen binnen het konink lijk huis en komen met gelijklui dende conclusies: koningin Letizia houdt haar twee dochters Leonor en Sofia zoveel mogelijk weg bij de grootouders. Eén keer per week zou oma Sofia op bezoek mogen ko men, terwijl Letizia's eigen moeder soms dagenlang bij haar in huis is en regelmatig op de meisjes past. De paasmis is een van de weinige gelegenheden dat de prinsesjes, to en 12 jaar oud, in het openbaar ver schijnen. Dat de koningin daar zelf de rel ontketende, is wat haar het meest wordt verweten. Letizia is in Spanje nooit zo populair geweest als Maxima in Nederland. Ze is af standelijker, heeft een minder gulle lach en komt weinig onder de men sen. Niet enthousiast De oorsprong van de bekoelde rela ties lijkt bij haar schoonzus, prinses Cristina, te liggen. Die was niet en thousiast toen Felipe voor de jour naalpresentatrice koos. Letizia vindt op haar beurt dat Cristina en haar man, oud-handballer Inaki Ur- dangarin, het koningshuis zware schade hebben toegebracht met een grote fraudezaak, waarin Urdanga- rin tot meer dan zes jaar cel is ver oordeeld. Het hooggerechtshof be sluit deze maand over het hoger be roep dat hij heeft ingediend. Oud-koningin Sofia heeft nog goed contact met ze, iets wat Letizia haar kwalijk neemt, aldus de Spaanse royaltywatchers. Maar voor Sofia zijn haar dochters Cris tina en Elena nog haar enige hou vast binnen de familie. Ze woont al jaren gescheiden van haar eigen man Juan Carlos. AMSTERDAM De Am sterdam Arena verandert bij de start van volgend voetbalseizoen officieel van naam en wordt de Johan Cruijff Arena. Het nieuwe logo van de Johan Cruijff Arena wordt ont huld rond 25 april, de dag waarop Cruijff 71 jaar zou zijn geworden. „Johan Cruijff is de grootste voet baller die Ajax heeft voortgebracht", zegt Ajax- directeur Edwin van der Sar. „Mede dankzij hem is Ajax een grote naam in binnen- en buitenland. Mooi dat het stadion naar hem wordt vernoemd." Ook Ajax-trainer Erik ten Hag is blij: „Geweldig. Een verdiend eerbetoon. Ajax is Cruijff." Henk Markerink, direc teur van de Amsterdam Arena voelt zich vereerd: „Als stadion zijn we er trots op dat we zijn naam mogen dragen. Dit zal we reldwijd zijn weerklank vinden." Ook de familie Cruijff reageerde: „We zijn blij dat het nu daad werkelijk zover is." www.geereenprentenboekcadeau.nl geefeenboekcadeau geefnboekcadeau Q geefeenprentenboekcadeau IK VAN JE - SAMEN ZORGEN WE ERVOOR DAT ALLE KINDEREN OPGROEIEN TUSSEN DE BOEKEN. Sam McBratney Anita Jeram W vrijdag 6 april 2018 Het gewraakte moment: Letizia keert haar rug naar de camera. Een vroom bezoek aan de paas- mis in de kathedraal van Palma de Mallorca legde een donkere kant van het Spaans konings huis bloot: koningin Letizia en haar schoonmoeder, prinses Sofia, kunnen elkaar niet uit staan. Edwin Winkels Barcelona Kijk op de site bij /video Ruzie in het Spaanse koningshuis Anitajeram

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13