OZCAN AKYOL SPECTACULAIRE KENNISMAKINGSPRIJS 088 - 70 70 600 6 Belangengroep naar rechter Column Het Reformatorisch Dagblad lag onlangs onder vuur, omdat de krant folders ver spreidde tégen een marketingactie van modebedrijf Suitsupply, dat een uitgebreide campagne had ge lanceerd voor de nieuwe collectie - met een hoofdrol voor homo seksuele mannen. De conserva tieve stichting Civitas Christiana was verantwoordelijk voor deze tegenactie in de christelijke krant. Omdat de hoofdredactie rede neerde dat zij niet verantwoorde lijk is voor de inhoud van de ad vertenties, begonnen actievoer ders een crowdfundingactie om óók een reclamefoto op de pa gina's te krijgen van zoenende dan wel knuffelende mannen, om in elk geval christelijke homoseksue len die hun geaardheid noodge dwongen verdonkeremanen een hart onder de riem te steken. Het geld is bij elkaar gesprok keld, dankzij gulle donateurs die taboes willen doorbreken, maar de foto's worden niet geplaatst door de krant, althans niet op de wijze die de actievoerders voor ogen hadden. Er komt een minder con fronterend alternatief, dat bij een volgende ontmoeting besproken gaat worden. Dat intolerantie jegens homo seksuelen verwerpelijk is, behoeft geen verdere uitleg. Je hebt een enorm defect in je hoofd als je posters gaat besmeuren, zoals we dat hebben meegemaakt, omdat twee geliefden elkaar met over gave zoenen, gehuld in hippe kle ding. Wat wel vraagtekens oproept, is de agressieve manier waarop het Reformatorisch Dagblad wordt be jegend vanwege hun keuze. De krant opereert vanuit een overtui ging, die haar extra cachet geeft, met name voor de religieuze men sen die een abonnement op de titel nemen. Dit is wat de krant onder scheidt van al die an dere dagbladen in ons land. Maar blijk baar groeit de wens in de samenleving om ieder een egalitair te laten denken en handelen. Dat slaat nergens op. Het is niet zo dat het Reformato risch Dagblad zijn lezers oproept om homoseksuelen in elkaar te meppen, het laat alleen merken dat bepaalde voorkeuren van som mige mensen niet passen bij de christelijke ideeën. Dat is wat onze vrije samenle ving zo bijzonder maakt - ieder een moet de ruimte krijgen voor zijn eigen opvattingen, hoe ach terhaald en intolerant ook, tenzij er wetten worden overschreden. Wie het Reformatorisch Dagblad wil ontdoen van zijn principes zegt eigenlijk dat die krant niet mag bestaan - alles moet maar eenheidsworst zijn. Het is vooral gemakkelijk scoren voor de acti visten, want ze weten toch wel dat ze de publieke opinie aan hun kant hebben. Gisteren trapte Milieudefensie de zaak af in het vroegere Shell-ge- Shell weet al 30 jaar welke rampzalige gevolgen zijn activiteiten hebben bouw, de A'Dam Toren in Am sterdam. Het is volgens de belan genorganisatie voor het eerst dat van een bedrijf geëist wordt om van koers te veranderen als gevolg van de klimaatverandering. Dat houdt in: het afbouwen van in vesteringen in olie en gas en het naar nul terugbrengen van de uit stoot in 2050. Milieudefensie neemt hiervoor advocaat Roger Cox in de arm, die in 2015 de klimaatzaak van Ur- genda tegen de Nederlandse over heid voerde en won. „Het huidige beleid van Shell ligt op ramkoers met de Parijs-afspraken", licht de topadvocaat toe. „Het lijkt of Shell de klimaatschade die zij daardoor aanricht beschouwt als een jam merlijk, maar noodzakelijk kwaad. Het recht verzet zich te gen deze gemakzuchtige houding van Shell." De baas van Milieudefensie Donald Pols vindt dat Shell te weinig doet om klimaatverande ring te stoppen. „Shell weet al meer dan 30 jaar welke rampza lige gevolgen zijn activiteiten hebben. Toch blijft het bedrijf olie en gas oppompen." Juist een be drijf met een grote impact als Shell heeft volgens hem de ver- De krant werkt vanuit een overtuiging, dat geeft haar extra cachet dagen dagen 14 16 Zolang voorraad strekt! Incl. vliegreis per KLM 1 week rondreis 1 week strandvakantie Goede middenklasse hotels Nederlandssprekende reisleiding Kijk voor méér rondreizen op onze website JAAR reizen donderdag 5 april 2018 GO @ÖzcanAkyol Reformatorisch Milieuclub Milieudefensie eist van Shell dat het bedrijf stopt met het aanrichten van klimaatschade. Het bedrijf moet per direct be ginnen met de afbouw van het boren naar olie en gas. De be- langenclub stapt daarvoor naar de rechter. Alle Nederlan ders kunnen mede-eiser wor den via klimaatzaakshell.nl. Marcia Nieuwenhuis Amsterdam -Donald Pols. Milieudefensie v.a. 799 v.a. 799 v.a. 899 v.a. 899 v.a. 899 v.a. 899 v.a. 999 v.a. 999 Mei Juni September Oktober Mei Juni September Oktober zie stipreizen.nl/thgthb Mae Klong Bangkok mnoen Saduak River Cha-Am Extra ingekocht en nu absurd voordelig; een 14- of 16-daagse groepsrondreis door Thailand! Ontdek tijdens de eerste week de metropool Bangkok, de exotische Drijvende Markt, het fotogenieke schouwspel bij de Mae Klong Markt de River Kwai. De tweede week verblijft u aan het strand in het heerlijke 3*+ Cha-Am Methavalai Hotel. Incl. rechtstreekse vliegreis per KLM, 23kg bagage, vervoer per airconditioned minivan/touringcar lokaal vervoer, verblijf in goede middenklasse hotels incl. ontbijt en Nederlandssprekende reisleiding. V.a. slechts 799 euro! EXTRA TE BOEKEN: Een leuk voordelig excursiepakket incl. klongtour lunch, een diner in het hoogste gebouw van Bangkok en fietsen kajakken incl. lunch in Bangkok voor slechts 89,-1 stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen variëren per1 reis, zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6