Milieudefensie versus Shell Duradis haalt stofkam door Den Dullaert Voortaan betalen met b-tag op de fastferry Tandenstoker 2 In 2017 bezochten 804.000 Duitsers Zeeland voor een verblijf van gemiddeld 5 nachten. Per verblijf besteden ze zo'n 442 euro per persoon. Het genoegen is geheel wederzijds. Wilkommen! TOERISME DE DUITSERS KOMEN Commentaar Iilieudefensie wil dat Shell klimaatvriendelijker wordt. Daarom stapt de milieuclub naar de rechter. Nog niet zo lang geleden won Urgenda een eerste slag met de Staat. Beide procedures zijn bedoeld om de beloftes van over heden en bedrijven hard te maken. Dat is nodig, want te veel milieuakkoorden sterven een stille dood. Overheden kunnen vaak niet waarmaken wat zij op het internationale toneel plech tig beloven. Bedrijven houden de schone schijn op terwijl ze doorgaan met de vuile praktijk. Shell zegt de klimaatakkoorden van Parijs te steunen, maar investeert nog in fossiele brandstoffen. Volgens Milieudefensie veroorzaakt de oliereus zo een onaanvaardbare schade. Shell vindt dat de klimaatkwestie door de overheid moet worden aangepakt, niet door de rechter. Dit is een ongeloofwaardig standpunt. Shell ziet natuurlijk wel dat veel regeringen te zwak zijn. Juist daarom vragen steeds meer organisaties en indivi duen het oordeel van de rechter. Wereldwijd gaat het om hon derden zaken. De morele kant van deze kwestie is nog interessanter dan de juridische. Want de gewone burger draagt net zoveel ver antwoordelijkheid als Shell. Dit geldt ook voor de bedrijven die fossiele brandstoffen verstoken in hun productieprocessen. Hoe nuttig ook, een rechtszaak tegen Shell mag de aandacht niet afleiden van het feit dat we nog vrijwel allemaal vervuilers zijn. Rechtszaak mag aandacht niet afleiden van het feit dat we nog vrijwel allemaal vervuilers zijn Duradis heeft vorige week rondge lopen in Den Dullaert. „Om te zien of het gebouw misschien wat op te kalefateren is", zegt Totté. De laat ste jaren zijn er veel klachten over de staat van het gemeenschapscen trum. De slechte hygiëne heeft er voor gezorgd dat meerdere vereni gingen vertrokken zijn. De elektri sche deuren moeten gebruikers te genwoordig zelf openschuiven. Hulst wil de gebouwen van Den Dullaert nog altijd overnemen van het stichtingsbestuur. Totté, zeer voorzichtig: „Misschien is dit on derzoek een klein opstapje richting een overname. We staan klaar om er morgen al in te springen." Bij de rechtbank loopt nog steeds een zaak tussen de gemeente en Misschien is dit onderzoek een stapje in de richting van een overname -Adri Totté, wethouder Den Dullaert. Hulst eist een deel van de subsidie over 2015 en 2016 te rug. In 2017 en 2018 heeft het ge meenschapscentrum bovendien geen nieuwe subsidie gekregen, omdat Den Dullaert niet aan de voorwaarden zou voldoen. ALMANAK Wat was ook alweer tandensto ker in het Frans? Die inwoner van Vlissingen had zojuist een overheerlijke biefstuk gegeten in een Parijse bistro. Wat hem echter mateloos ir riteerde was een draadje vlees tussen zijn tanden. Wat was nou ook alweer een tandensto ker in het Frans? Dan maar omschrijven. In zijn beste Frans vroeg hij de ober of deze 'iets' had voor zijn tanden. De ober knikte discreet. Om even later terug te keren met twee aspirines en een glaasje water. Bekeuringen voor drinken op straat Kinderen lopen 1400 euro bijeen Plannen Otheense Kreek aangepast JUWELIER MINDERHOUD €217, Nederland maakt de borst nat. In 2017 steeg het aantal toeristen zoda nig dat een stad als Amsterdam na denkt over maatregelen om de toe stroom te stoppen. Ondertussen spreidt Zeeland de armen. Vooral de Duitse toerist is meer dan wel kom. Ze brengen geld in het laatje. ^^Per persoon per dag 112 euro, per persoon per verblijf 442 euro (bron: MarketScan Duitsland NBTC Hol land Marketing). Duitsers hechten aan kwaliteit, maar bij voorkeur gaan goed en goedkoop hand in hand. Nederland wordt als relatief duur ervaren, vooral de horeca. Ron Bouwman van Bomont (modeza ken in onder meer Domburg, Re- nesse en Zoutelande): „Voor goede service en goede producten komen Duitsers graag terug. Dan zijn ze trouw." Op deze manier dragen Duitsers bij aan het in standhou den van een kwalitatief hoog win kelaanbod, ook in kleine plaatsen. Ze houden Zeeland schoon. Is na het bezoek aan de B B de vuil niszak samen met de gasten ver dwenen? Dan is de kans groot dat het Duitsers waren, die hun vuilnis achterin de auto gegooid hebben om hem zelf in een container te dumpen. Ook op de camping of het strand blijven plekken waar Duit sers ver bleven, netjes achter. „Duitsers staan daar om bekend. Opruimen en recyclen van afval zit in ons bloed", lacht Synke Hotje van het Duits land Instituut in Amsterdam. Duitsers zijn correct en beleefd. De volksaard is wat formeler; een Duitser stelt het op prijs om met 'Sie' te worden aangesproken, zo lang de verstandhouding niet dus danig vertrouwelijk is dat op 'du' overgestapt mag worden. En toch slagen Duitsers erin tegelijkertijd hartelijk te zijn en in voor gezellig heid. Synke Hotje: „We bouwen graag een feestje." 0118-571284 0118-601559 Uit kostenoverweging heeft de Pro vincie Zeeland besloten vanaf 1 mei te stoppen met de ov-chip als geldig betaalmiddel voor de Wester schelde Ferry. Reizigers kunnen de b-tag op creditcardformaat gratis aanvragen op www.b-tag.nl. Reizi gers scannen de kaart bij de toe gangspoortjes. Uitchecken is niet meer nodig. Met de b-tag betaalt de reiziger maandelijks achteraf de ge maakte losse overtocht(en) of het maandabonnement door middel van een automatische incasso. Studenten reizen met hun b-tag zowel doordeweeks als in het weekend gratis met uitzondering van de door DUO vastgestelde zo merperiode. Ze hoeven dus niet, zoals bij het gewone studenten-ov, te kiezen tussen weekend of werk dagen. Voor scholieren, kinderen tussen 4 en 12 jaar en 65-plussers geldt een kortingstarief. Het blijft ook mogelijk om losse tickets te kopen aan de kassa. donderdag 5 april 2018 II Vastgoedbedrijf Duradis in Goes onderzoekt de conditie van ge meenschapscentrum Den Dul laert in Hulst. De uitslagen wor den volgende week verwacht, aldus wethouder Adri Totté. Bob Maes Hulst Tip? redactie@pzc.nl HOEK In Hoek zijn in het week end drie boetes aan jon geren uitgedeeld voor het drinken van alcohol op straat. Onder meer bij de molen en bushalte geldt sinds kort een uit gebreid messen- en drankverbod na klachten van omwonenden. De dorpsraad wil de jonge ren graag een alternatief bieden, zoals een soos in het dorpshuis. Dat is las tig, want daar geldt de al coholleeftijd van 18 jaar. SINTJANSTEEN De leerlingen van basis school Inghelosenberghe in Sint Jansteen hebben met een sponsorloop ruim 1400 euro bij elkaar gelopen voor de vasten actie. Alle groepen liepen een aantal rondjes rond de school. De opbrengst gaat deze keer naar het 'Nyabondo Rehabilitation Centre' in Kenia. Daar zorgen de zusters fran ciscanessen voor goed onderwijs en medische zorg. TERNEUZEN De herinrichtingsplannen voor 1,3 kilometer oever rand langs de Otheense Kreek in Terneuzen zijn enigszins aangepast na kritiek van omwonenden. Bomen en struiken gaan wel weg, maar er komt een 'recreatief knuppel pad'. De planpresentatie is komende woensdag in restaurant De Kreek van 16.30 tot 18.00 uur. Hoera, de Ondine van der Vleuten Vlissingen www.juwelierminderhoud.nl westkapelle arnemuiden De Westerschelde Ferry heeft gisteren de b-tag in gebruik ge nomen. Het is een kaart op cre ditcardformaat die vanaf 1 mei de ov-chipkaart vervangt. Tot die tijd kan zowel met de b-tag als de ov-chipkaart worden be taald. Luc Oggel Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63