Milieudefensie versus Shell Raad van State keurt Kruinings bouwplan Eindje de Rondte goed Tandenstoker 11 V Voortaan betalen met b-tag op de fastferry 2 In 2017 bezochten 804.000 Duitsers Zeeland voor een verblijf van gemiddeld 5 nachten. Per verblijf besteden ze zo'n 442 euro per persoon. Het genoegen is geheel wederzijds. Wilkommen! TOERISME DE DUITSERS KOMEN Commentaar Iilieudefensie wil dat Shell klimaatvriendelijker wordt. Daarom stapt de milieuclub naar de rechter. Nog niet zo lang geleden won Urgenda een eerste slag met de Staat. Beide procedures zijn bedoeld om de beloftes van over heden en bedrijven hard te maken. Dat is nodig, want te veel milieuakkoorden sterven een stille dood. Overheden kunnen vaak niet waarmaken wat zij op het internationale toneel plech tig beloven. Bedrijven houden de schone schijn op terwijl ze doorgaan met de vuile praktijk. Shell zegt de klimaatakkoorden van Parijs te steunen, maar investeert nog in fossiele brandstoffen. Volgens Milieudefensie veroorzaakt de oliereus zo een onaanvaardbare schade. Shell vindt dat de klimaatkwestie door de overheid moet worden aangepakt, niet door de rechter. Dit is een ongeloofwaardig standpunt. Shell ziet natuurlijk wel dat veel regeringen te zwak zijn. Juist daarom vragen steeds meer organisaties en indivi duen het oordeel van de rechter. Wereldwijd gaat het om hon derden zaken. De morele kant van deze kwestie is nog interessanter dan de juridische. Want de gewone burger draagt net zoveel ver antwoordelijkheid als Shell. Dit geldt ook voor de bedrijven die fossiele brandstoffen verstoken in hun productieprocessen. Hoe nuttig ook, een rechtszaak tegen Shell mag de aandacht niet afleiden van het feit dat we nog vrijwel allemaal vervuilers zijn. Rechtszaak mag aandacht niet afleiden van het feit dat we nog vrijwel allemaal vervuilers zijn De Raad van State vindt de wo ningen prima in het dorp passen, zo bleek gisteren uit een defini tieve uitspraak. Ook vindt de Raad niet dat de gemeente Rei- merswaal tijdens de inspraakpro cedure steken heeft laten vallen. Die is volgens de landelijke wet en regelgeving uitgevoerd. Volgens Houtekamer rammelde de inspraakprocedure aan alle kanten en zouden omwonenden op het verkeerde been zijn gezet. Volgens Houtekamer hadden wel meer buren bezwaar gemaakt als ze geweten hadden dat er zoveel woningen op zo'n klein stukje grond zouden komen. Maar dat is niet gebeurd. Alleen Houtekamer en partner Volgens Houtekamer rammelde de inspraakprocedure aan alle kanten gingen naar de Raad van State. En die laatste vindt dat het woning bouwplan in Kruiningen prima door de ruimtelijke ordenings beugel past. ALMANAK Wat was ook alweer tandensto ker in het Frans? Die inwoner van Vlissingen had zojuist een overheerlijke biefstuk gegeten in een Parijse bistro. Wat hem echter mateloos ir riteerde was een draadje vlees tussen zijn tanden. Wat was nou ook alweer een tandensto ker in het Frans? Dan maar omschrijven. In zijn beste Frans vroeg hij de ober of deze 'iets' had voor zijn tanden. De ober knikte discreet. Om even later terug te keren met twee aspirines en een glaasje water. SGP wil camera's op het station VVD teleurgesteld over coalitie Praktijk heet na fusie Dier&Arts Nederland maakt de borst nat. In 2017 steeg het aantal toeristen zoda nig dat een stad als Amsterdam na denkt over maatregelen om de toe stroom te stoppen. Ondertussen spreidt Zeeland de armen. Vooral de Duitse toerist is meer dan wel kom. Ze brengen geld in het laatje. ^^Per persoon per dag 112 euro, per persoon per verblijf 442 euro (bron: MarketScan Duitsland NBTC Hol land Marketing). Duitsers hechten aan kwaliteit, maar bij voorkeur gaan goed en goedkoop hand in hand. Nederland wordt als relatief duur ervaren, vooral de horeca. Ron Bouwman van Bomont (modeza ken in onder meer Domburg, Re- nesse en Zoutelande): „Voor goede service en goede producten komen Duitsers graag terug. Dan zijn ze trouw." Op deze manier dragen Duitsers bij aan het in standhou den van een kwalitatief hoog win kelaanbod, ook in kleine plaatsen. Ze houden Zeeland schoon. Is na het bezoek aan de B B de vuil niszak samen met de gasten ver dwenen? Dan is de kans groot dat het Duitsers waren, die hun vuilnis achterin de auto gegooid hebben om hem zelf in een container te dumpen. Ook op de camping of het strand blijven plekken waar Duit sers ver bleven, netjes achter. „Duitsers staan daar om bekend. Opruimen en recyclen van afval zit in ons bloed", lacht Synke Hotje van het Duits land Instituut in Amsterdam. Duitsers zijn correct en beleefd. De volksaard is wat formeler; een Duitser stelt het op prijs om met 'Sie' te worden aangesproken, zo lang de verstandhouding niet dus danig vertrouwelijk is dat op 'du' overgestapt mag worden. En toch slagen Duitsers erin tegelijkertijd hartelijk te zijn en in voor gezellig heid. Synke Hotje: „We bouwen graag een feestje." JUWELIER MINDERHOUD f €217,- Uit kostenoverweging heeft de Pro vincie Zeeland besloten vanaf 1 mei te stoppen met de ov-chip als geldig betaalmiddel voor de Wester schelde Ferry. Reizigers kunnen de b-tag op creditcardformaat gratis aanvragen op www.b-tag.nl. Reizi gers scannen de kaart bij de toe gangspoortjes. Uitchecken is niet meer nodig. Met de b-tag betaalt de reiziger maandelijks achteraf de ge maakte losse overtocht(en) of het maandabonnement door middel van een automatische incasso. Studenten reizen met hun b-tag zowel doordeweeks als in het weekend gratis met uitzondering van de door DUO vastgestelde zo merperiode. Ze hoeven dus niet, zoals bij het gewone studenten-ov, te kiezen tussen weekend of werk dagen. Voor scholieren, kinderen tussen 4 en 12 jaar en 65-plussers geldt een kortingstarief. Het blijft ook mogelijk om losse tickets te kopen aan de kassa. donderdag 5 april 2018 II De Raad van State is het niet eens met Kruininger A. Houte kamer dat het plan om twaalf woningen te bouwen aan het Eindje de Rondte ernstig af breuk doet aan het dorpse, open karakter van de straat. Jan van Ommen Kruiningen Tip? redactie@pzc.nl KRABBENDIJKE De SGP Reimerswaal wil dat de wachtruimte op het station Krabbendijke weer opengaat. Daarbij zou dan cameratoezicht moeten komen. SGP'er Ad Meeuwsen pleitte daar dinsdagavond voor in de gemeenteraad naar aanleiding van het be richt dat de wachtruimte door de NS is gesloten. Burgemeester José van Egmond gaf aan dat dat toezicht er nog niet was maar dat ook zij niet blij is met de sluiting. WISSENKERKE De Noord-Bevelandse VVD-fractie is verbaasd over de gang van zaken bij de coalitievorming. NBB (foto), CDA en SGP gaan samen verder. „Yvonne van der Maas (NBB) gaf aan recht te willen doen aan de keuze van de inwoners", schrijft de fractie. „Dan nodig je de VVD als tweede partij ook uit voor een individu eel gesprek. Dat is niet gebeurd en daarover zijn wij oprecht teleurge steld." YERSEKE De Bevelandse Dieren artsenpraktijk Mossel man/ Verboom en Dier&Arts uit Yerseke gaan samen verder on der de naam Dier&Arts. Ze waren al gefuseerd. Ze denken daardoor de kwaliteit te verhogen. Hoera, de Ondine van der Vleuten Vlissingen 'n '2 '2' ■9 3- .8 4. ij www.juwelierminderhoud.nl westkapelle arnemuiden 0118-571284 0118-601559 De Westerschelde Ferry heeft gisteren de b-tag in gebruik ge nomen. Het is een kaart op cre ditcardformaat die vanaf 1 mei de ov-chipkaart vervangt. Tot die tijd kan zowel met de b-tag als de ov-chipkaart worden be taald. Luc Oggel Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60