Toch nog rechtszaak majesteitsschennis Plantenbaas duikt op in zaak mocro-maffia KORTING! 5 Apple iPhone X (64GB) De koning is niet een gemiddelde huisvader. Hij heeft een andere positie T Verhoeven vindt dat onzin. Vol gens hem hebben artsen, rechters, agenten en ondernemers óók recht op bijzonder respect, ongeacht hun taak. „Het gaat om menselijke waar digheid", vindt Verhoeven. Apart Volgens advocaat en historicus Stef Ketelaar is er geen land in de wereld zónder een wetsartikel waarin bele diging van het staatshoofd apart wordt genoemd. „Overal wordt bele- diging van het staatshoofd anders be straft dan belediging van u of mij", zegt Ketelaar. „Van oudsher is dat zo omdat kritiek op het staatshoofd ge lijk stond aan kritiek op de staat. En die wil zichzelf beschermen. Maar nu het staatshoofd een meer ceremoni ële rol heeft, kun je je afvragen of dat nog wel nodig is." De Eerste Kamer moet zich nog buigen over het wetsvoorstel van D66. Daar hebben de tegenstanders echter geen meerderheid. Als de Se naat ook akkoord gaat, wordt de maximumstraf voor majesteits schennis definitief verlaagd. We zijn in hoger beroep gegaan om deze discussie „Veel Westlandser dan hij vind je ze niet", zeggen bekenden van de 31-jarige man. Het lijkt een volko men raadsel hoe de geboren en ge togen Westlander ineens betrok ken zou kunnen zijn bij de keiharde liquidaties in de Amsterdamse on derwereld. Toch leidden dna-spo- ren op een van de aangetroffen vuurwapens naar de Lierenaar. Een aangeslagen familielid zegt 'dat er ergens iets heel erg is misgegaan'. „Dna-sporen kunnen al door een handdruk gaan rondzwerven." Het is zeker niet uitgesloten dat dat klopt. Het verhaal gaat dat een kleine twee weken geleden een auto vlakbij het bedrijf van de Lie renaar de sloot inreed. De nu aan gehouden directeur zou de inzit tende hebben geholpen. Toch sloeg de bestuurder op de vlucht. Het on geluk stond in de lokale media. De gealarmeerde politie wist de ge vluchte bestuurder aan te houden. Daarbij bood de man nogal wat weerstand. Waarom de bestuurder van de auto op de vlucht sloeg, is onbekend gebleven. Ondanks dat hij nog een bloeme tje voor zijn hulp had gekregen, werd de Lierse plantenbaas zater dagmorgen toch aangehouden. Re den: zijn dna was aangetroffen op een van de wapens die werden ge vonden nadat vrijdagavond de 41- jarige Shurandy S. was gearresteerd. Shurandy 'Andy' S. wordt verdacht van het lossen van de fatale schoten op Reduan B„ de broer van kroon getuige Nabil B. die zou gaan ver klaren over de praktijken van de mocro-maffia in Amsterdam. Naast de 31-jarige plantendirec- teur uit De Lier werd ook een Rijs- wijker opgepakt. De dna-sporen van beide heren zaten op een van de twee wapens die gevonden wer den bij de vluchtauto van Shurandy S. Met een van die wapens zou Shu randy de liquidatie hebben uitge voerd. Het dna van de Lierenaar zat op het andere wapen. Toch zitten opsporingsdiensten in de maag met de dna-sporen van de Lierenaar die als grote verrassing tevoorschijn kwam en nog niet aan de mocro-maffia gelinkt kan wor den. Zijn familie hoopt dan ook dat hij morgen wordt vrijgelaten. 5 GB Data Onbeperkt min/sms CD donderdag 5 april 2018 GO Chris van Dam (CDA-Kamerlid) Hoewel het wetsartikel ma jesteitsschennis op het punt staat geschrapt te worden, staat volgende maand nog een man uit Kampen terecht voor het beledigen van de koning. De 44-jarige Neset is in hoger beroep gegaan tegen zijn veroordeling van twee weken cel uit 2016. Victor Schildkamp Dat bevestigt zijn advocaat, Christiaan Vingerling. „We zijn onder meer in hoger beroep gegaan omdat deze discussie speelt. De meerderheid van de Nederlanders wil het wetsartikel majesteitsschen nis afschaffen en om dan in deze tijd nog iemand tot de cel te veroordelen..." Neset werd in 2016 opgepakt uit voorzorg, meent Vinger ling. Hij staat op complot achtige websites bekend als een koningshuishater en op roerkraaier. Vlak voordat Wil- lem-Alexander Zwolle zou be zoeken, pakte de politie Neset op omdat hij op Face- book de koning 'dief, moorde naar en verkrachter' had ge noemd. Neset is een aparte man, erkent zijn advocaat. Hij zegt bewijs te hebben dat zijn beledigingen onder steunt. De haat van de man tegen het koningshuis, is groot. Bij zijn scheldpartij plaatste hij een foto waarop het hoofd van Willem-Alexan- der is gemonteerd op slacht offers van onthoofdingen. Bo vendien: de in Turkije gebo- A.C. Vingerling (advocaat) ren Koerd werd in het verre verleden veroordeeld voor het doodsteken van zijn vrouw. Dat speelde bij de rechtszaak in juli 2016 echter geen rol. Het hoger beroep op 16 mei bij het gerechtshof Arnhem (al zal de zaak die nen in Zwolle) kan ook ave rechts uitpakken voor Nesit. 'Opzettelijke belediging van de koning' kan worden ge straft met een gevangenis straf van maximaal vijf jaar. Een van de drie aangehouden verdachten voor de liquidatie van Reduan B., broer van kroon getuige Nabil, is de directeur van een tropische plantenkwe- kerij uit De Lier. Niet alleen zijn omgeving, maar zelfs de politie is verrast door de sporen die zijn gevonden van de Westlander. Victor Schildkamp PaulVugts De Lier EXTRA 20,00 voor je abonnement 37,00 voor je toestel p/mnd* Krijg nu €2,50 korting met 2 abonnementen op 1 adres. Totale toestelkosten Eenmalige bijbetaling Totaal kredietbedrag Termijn bedrag Duur overeenkomst Vaste debetrentevoet 888,00 €0,00 888,00 37,00 24 maanden 0% Bergen op Zoom Breda Dordrecht Etten-Leur Goes Middelburg Oosterhout Roosendaal Rotterdam Terneuzen Tilburg Vlissingen Waalwijk Barendrecht Let op! Geld lenen kost geld 4 maanden cel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5