Obligaties windpark Krammer populair A Ezel en tien paarden ontsnapt in Brijdorpe 6 Tien miljoen na een dag al binnen fl~i Een nieuw plafond in één dag! Plafonds Sierlijsten Verlichting Mensen (of bedrijven) kunnen in vesteren vanaf 500 euro tot maxi maal 100.000 euro per persoon. Gisteravond stond de teller op 13.648.000 euro. De inschrijving ging dinsdagochtend van start. De verwachting was wel dat de obliga ties zouden zijn uitgegeven vóór de inschrijving op 14 mei verloopt. „Maar dit is razendsnel gegaan. Dat hadden we volstrekt niet ver wacht", reageert directeur Tijmen Keesmaat van Windpark Krammer. Overigens kan inschrijven nog al tijd. Leden van Deltawind en Zeeuwind, initiatiefnemers achter het windpark, en omwonenden (inwoners van de gemeenten Goe- ree-Overflakkee, Schouwen-Dui- veland en Tholen) krijgen voorrang bij de toewijzing van obligaties. Dat heeft te maken met het stre ven om mensen in de buurt te laten participeren. Dat konden ze al via een lidmaatschap bij de coöperaties Zeeuwind en Deltawind, samen goed voor bijna 5000 leden. „Maar daarnaast wil je dat mensen recht- Dit is razendsnel gegaan. Dat hadden we niet verwacht streeks in projecten kunnen parti ciperen. De hele gedachte van Zeeuwind en Deltawind is ook: we gaan met z'n allen de regio ver duurzamen. Maar daar mogen we ook wat aan hebben." De run op obligaties heeft vol gens Keesmaat te maken met het 'interessante rendement', zeker vergeleken met spaarrente op de bank. Nog een overweging: investe ren in een lokaal duurzaam project. „Omdat je windenergie een warm hart toedraagt. Of omdat mensen zeggen: ik vind ze niet mooi, maar als ze bij mij in de regio komen te staan, wil ik er natuurlijk wel iets aan hebben." Zo'n groot windpark heeft 'lokaal veel impact'. Daar draait Keesmaat niet omheen. „Het verandert de ho rizon en ik heb er ook begrip voor dat niet iedereen daar blij mee is." Van de mensen die zich inge schreven hebben voor de obligaties was gistermiddag nog niet bekend of het inderdaad vooral om mensen uit de buurt gaat of om mensen van elders. De laatste groep is de eerste die buiten de boot valt bij overin- schrijving. Aan het bedrag van 10 miljoen (op een totale investering van zo'n 215 miljoen) wordt niet ge tornd. De structuur van de finan ciering ligt vast. Windpark Krammer houdt op 18 april een infoavond over de obliga tielening in Bruinisse. Zie: wind- parkkrammer.nl. Uitnodiging PLAFONDSHOW Vrijdag 6 april Zaterdag 7 april De dieren braken rond 05.00 uur uit bij de wei van christelijk be geleidingscentrum Aan de Hand. „Ze liepen over het hele terrein", vertelde campingeige naar Wim Knol die ervan baalt. „Hier ben ik niet blij mee. Mijn grasmat is er niet beter op ge worden." De meeste campinggasten sliepen nog, maar sommigen schrokken van de hoeven die ze hoorden klepperen, vertelt Knol. „Ik had zelf eerst niks door, tot ik de politie voor de deur zag staan. Toen dacht ik: 'Er gaat iets niet helemaal goed hier'." Eigenaar Leo Boot werd ge alarmeerd en begeleidde de die ren terug naar de stal. Ook de politie was aanwezig om te as sisteren. Het is niet voor het eerst dat de beesten ontsnapten, zei een buurman. „Vorig jaar stonden ze ook al eens bij ons in de tuin. Het viel wel mee met de schade toen, twee appels of zo", lachte hij. IN DE REGIO Excursie Slotbos Open huis Kinderopvang Workshop Dans MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 5 april 2018 SD Er wordt massaal ingetekend op de obligatielening die Windpark Krammer uitgeeft om de bouw te bekostigen van het windpark op en om de Krammersluizen. Een dag na openstelling van de investering is al 136 procent van het bedrag binnen. Een obliga tielening van 10 miljoen euro, met een looptijd van 11,5 jaar. Esme Soesman Bruinisse - Tijmen Keesmaat, directeur Past uw plafond niet meer bij het interieur, of is het lelijk geworden door vochtplekken of scheuren? Er bestaat een ideale en duurzame oplossing: Plameco. Zonder rommel of overlast wordt een nieuw plafond vlak onder het bestaande plafond aangebracht. Het meubilair kan gewoon blijven staan! Zowel klassieke als moderne uitvoeringen in wel 100 varianten, voor elke inrichting en stijl. Dit onderhouds- vriendelijke plafond voldoet aan alle gestelde Europese eisen. De hoogwaardige materialen zijn ongevoelig voor temperatuurver schillen, bacteriënwerend en vochtbestendig, dus ook optimaal in bijv. badkamers. Daarbij is iedere denkbare verlichting mogelijk. Benno van Gilst voorziet u graag van advies Aanstaande vrijdag en zaterdag kunt u zich tijdens de show uitvoerig laten voorlichten over de mogelijkheden. Columbusweg 3 in Goes - 0113-270000 - www.plameco.nl/goes Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. PLAFONDS van 14.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur Campinggasten van mini- camping Het Brieden in het gehucht Brijdorpe bij Scha- rendijke zijn gisterochtend opgeschrikt door tien paar den en een ezel die het ter rein op renden. Bas Bareman Brijdorpe BURGH-HAAM- STEDE Natuurmonumenten nodigt inwoners van Burgh-Haamstede en omstreken za terdag uit voor een excursie in het Slot bos en het nieuw in gerichte natuurge bied Weitjes Burgh. Afgelopen winter is groot onderhoud gepleegd in het Slotbos met als doel om het bos te verjongen. Deelname is gratis. Inloop vanaf 09.30 met koffie, thee en iets lekker. De tocht begint om 10.00 uur bij de ingang van Slot Haamstede. Aanmelden kan via natuurmonumen ten.nl/agenda. THOLEN Zo Kinderopvang houdt dinsdag in al haar vestigingen op Tholen open huis. Van 09.00 tot 11.00 uur kunnen belang stellenden terecht in alle vestigen op Tholen. Mensen kunnen op deze manier kennis maken met de structuur en werk wijze van de peuter- opvang. Voor meer informa tie en alle deelne mende vestigingen zie de website zo- kinderopvang.nl. BROUWERSHAVEN Marianne van den Haak geeft morgen een workshop dansexpressie in Centrum 'Be Happy' in Brou wershaven. Danservaring is niet nodig. De workshop duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten zijn twin tig euro, inclusief thee en koekjes. Aanmelden kan via een mail naar info@atmar.nl. SCHOOLVOETBALTOERNOOI ■ZIERIKZEE Het jongens-zevental van Op Dreef uit Bruinisse (hier met de paarse shirts) is gisteren winnaar geworden van het schoolvoetbaltoernooi van Schouwen-Duiveland. Bij de elftallen sleepte Binnen de Veste uit Zierikzee de eerste prijs in de wacht. Tweede bij de jongens-elftallen werd de Kirre- weie uit Burgh-Haamstede. Derde de Theo Thijssenschool uit Zierikzee. Bij de zeventallen werden Onder de Wieken uit Burgh-Haamstede en De Meerpaal uit Bruinisse (hier in blauw) de nummers twee en drie. foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAM STEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles, 19.30-23.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge, 18.45 uur: Repetitie Creskidz Muziek vereniging Cres cendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekver eniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 10.00-12.00 uur: Relatietherapie en - bemiddeling op af spraak; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-16.30 uur: Schilderen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas/joker avond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; 18.45 -19.30: Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00: Mu ziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaver- jasclub en Biljart vereniging i.O.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE De Putmeet, 19.00 uur: Tafeltennissen; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Gratis di gitaal inloopspree kuur; FiZi, 20.00 uur: Martijn Kardol: Angst (theater); Havenplein, 09.00- 16.00 uur: Week markt; Theater de Verdie ping, 20.00 uur: To neelvoorstelling De Sneeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58