66 Voorstelling over een mol, poep en wraak 9 CHECK DIT! MIJN ZEELAND ventieltrombone. Als dat niet was gebeurd, speelde ik nu wellicht nog bariton, want ik had toen als snotneus geen echte voorkeur voor een instrument. De overstap naar de schuiftrombone was een nieuwe uitdaging voor me. Inmiddels speel ik sinds t974 met veel plezier basstrombone en nog steeds die derde trombonepartij. Daarnaast ben ik ook secretaris van de vereniging." Vriendschappen „Er is niets leuker dan muziek maken in or kestverband. Het met elkaar in goede har monie streven naar muzikale prestaties geeft een boost. Het is waardevol, leidt tot saamhorigheid en vaak ook tot muzikale vriendschappen voor het leven. Samenspe len wordt daarmee de verbindende term." Huisman „Aangezien ik sinds 2014 met pensioen ben en mijn vrouw Sabine nog werkt, vul ik mijn resterende tijd deels op als huisman. Ook ben ik actief lid van de EHBO-vereni- ging en doe ik vrijwilligerswerk bij de voet balvereniging RIA-W en het verenigingsge bouw De Kirke in Westdorpe. Daarnaast lees ik graag spannende boeken en kijk ik naar actiefilms. Ook uitstapjes in zowel bin nen- als buitenland doen mijn vrouw en ik regelmatig en jaarlijks kiezen we acht tot tien voorstellingen uit het aanbod van Zee landtheaters." Honkvast „Ik ben een tamelijk honkvaste Zeeuws- Vlaming. Ik ben slechts twee keer verhuisd: van Zuidzande naar Cadzand-Bad en ver volgens naar Westdorpe. Wat ik zo mooi vind aan deze provincie zijn de stranden aan de Westerschelde, de prachtige polder landschappen en natuurgebieden, de ge moedelijkheid en de Bourgondische inslag aan deze kant van de Westerschelde. Om dat laatste maar te onderstrepen: wij hou den van lekker eten en bezoeken dan ook regelmatig een restaurant in de regio of over de grens. Maar ook de conditie wordt niet vergeten, want ik wandel en fiets met regel maat door de polder." Muziekvereniging Veronica Zuidzande geeft zaterdag haar voorjaarsconcert. Trombonist Cor Ritico (63) uit Westdorpe vertelt over muziek maken en zijn band met Zeeuws- Vlaanderen. Fantasy „We geven ons voorjaarsconcert in het oude, maar gezellige Ledeltheater in Oost burg. Het spelen in een theater heeft zo zijn charmes en brengt een aparte sfeer met zich mee. Onze fanfare brengt een gevarieerd programma en we maken gebruik van de solistische kwaliteiten binnen ons orkest. Het thema van de avond is Fantasy. We brengen onder andere Mission to Mars en The Lord of the Rings ten gehore, maar ook twee solistische werken: The Green Hill met Wilfried Mistiaen als solist op euphonium en Dimitri, een bugelsolo door Sjaak Ro bijn." Nieuwe dirigent „Onze vereniging probeert bij alles wat ze doet zo veel mogelijk planmatig te werk te gaan. Dat betekent dat de concerten zo mo gelijk op vaste momenten worden inge pland. Ons voorjaarsconcert geven we stan daard op de eerste zaterdag van april en we zijn dan ook al sinds begin dit jaar bezig met repeteren. Sinds 1 mei vorig jaar doen we dat onder de enthousiaste leiding van Luc Blomme uit Aalter, België. De grens is voor ons geen belemmering. Luc was al plaatsvervangend dirigent bij ons en na het afscheid van zijn voorganger was het snel beslist dat hij het stokje zou overnemen. Elke dirigent leidt op zijn of haar eigen wijze. Luc heeft het vermogen om ons op een gedreven manier van A naar Beter te brengen. Dat spreekt bij de leden zeer tot de verbeelding en zorgt ervoor dat het or kest en de dirigent een muzikale eenheid zijn. Vooral het publiek zal daarvan kunnen genieten." Trombonist „Toen ik negen jaar oud was, moest ik op muziekles. Mijn opa, oom en tante speelden alle drie bij 'Veronica', dus het was vanzelf- Toen ik negen jaar oud was, moest ik op muziekles sprekend dat ik ook lid werd. Zo ging dat toen nog. Spijt heb ik er nooit van gehad en inmiddels ben ik al 53 jaar lid. Ik was twaalf of dertien toen ik in het inmiddels niet meer bestaande jeugdorkest bariton speelde. Op een gegeven moment stopte de derde trombonist in het seniorenorkest en zodoende ben ik op die plek terechtgeko men. De bariton werd ingeruild voor een donderdag 5 april 2018 GO 'Slechts twee keer verhuisd' Cor Ritico: „Er is niets leuker dan mu ziek maken in orkestverband." fotocamile SCHELSTRAETE Koninklijke Muziekvereniging Veronica Zuidzande, Fantasy, zaterdag 7 april in Le- deltheater Oostburg. Aanvang 20.00 uur. Gertie De Boey - Cor Ritico Naam voorstelling: Over een kleine mol die wil weten wie er op zijn kop gepoept heeft Wie: Meneer Monster Genre: kindertheater Leeftijd: vanaf 2 jaar Waar: CCXL Vlissingen Wanneer: zondag 8 april 11.00 en 15.00 uur Flats! Je loopt op straat en ineens voel je wat op je hoofd vallen. Je durft eigenlijk niet te voelen en ook niet om hoog te kijken, want je weet al hoe laat het is. En de dader? Die is na tuurlijk in geen velden of wegen te bekennen. Zo is het ook met kleine mol. Als mol boven komt om te kijken of de zon al op is, valt er in eens een verse drol op zijn kop. Verontwaardiging alom natuurlijk! En bah, wat is dat ontzettend vies! De boze mol gaat op zoek naar de dader. Tijdens zijn zoektocht ontmoet hij een hoop wonderlijke dieren. Maar die beweren dat zij geen van allen op mol zijn hoofd gekakt hebben. Twee stront vliegen, die je normaal gesproken niet in je buurt wil hebben, schie ten mol te hulp. Het verhaal uit het boek Over een kleine mol die wil weten wie er op zijn kop gepoept heeft van de Duitsers Werner Mol vraagt aan ver schillende dieren of zij misschien op zijn kop hebben gepoept. FOTO CHRISTIAAN BLOEM Holzwarth en Wolf El- bruch, wordt zeer le vendig verteld en uitge beeld door de cast van theatercollectief Me neer Monster. Woorden komen er vrijwel niet aan te pas, dus het is voor kinderen van alle leeftijden te volgen. Daarentegen zit de voorstelling er vol humor, het verhaal wordt op slapstickach tige wijze gebracht. En poep, dat is altijd iets waar lacherig over ge daan wordt. Maar in dit verhaal heeft het thema vooral een educatieve functie. De ontlasting van an dere dieren worden onder de loep geno men, zoals paardenvij gen, geitenkeutels en koeienvla. Mol vindt de dader en neemt uiteindelijk wraak, maar heeft dat wel zo veel zin? Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53