Mannen in rokken en meer 4 Filmfestival Film kijken is leuk en inspirerend voor iedereen. Dat wil de organisatie van FilmFestival Zeeuws- Vlaanderen uitdragen met het thema 'Film is teest'. Het festival beleeft volgende week zijn zesde editie. vf" Het Zwanenmeer, maar dan anders Broer en zus samen op het podium I ilm kijken, verbreedt je I horizon. Of je nu een filmhuisfilm kijkt die een diepere betekenis heeft of een meer com merciële film", stelt Jéan Rottier van Cine- City. „Je kunt je even in een andere wereld wanen. Dat kan ontspannend, inspirerend en boeiend zijn. Met welk doel je ook naar de film gaat: het is altijd een feestje waarbij je een er varing rijker wordt." Vorig jaar trok FilmFestival Zeeuws-Vlaanderen 7420 bezoekers. „We hopen dat aantal te evenaren. Mochten we de 8000 aantikken, zou dat helemaal geweldig zijn", vertelt Rottier. Volgens haar speelt het re gionale karakter een grote rol in het succes van het evenement. „Voor veel Zeeuws-Vlamingen is het een ont moetingsplaats. Door het organise ren van verschillende side events be reiken we veel mensen met dezelfde interesses." Het filmfestival draait namelijk niet enkel om het draaien van goede films. Net als de voorgaande jaren is er van alles te beleven. Zo krijgen de dames een avondje voor zichzelf tij dens de Ladies Night, die dit keer draait rond de film De Matchmaker. Werknemers, werkzoekenden en werkgevers kunnen elkaar ontmoe ten op de Ondernemersdag en voet balliefhebbers krijgen de kans hun kennis te testen tijdens de derde Voetbalquiz. Op woensdag 11 april wordt daarnaast een vitaliteitsmid- dag gehouden, met onder meer een vitaliteitsmarkt met kraampjes, een workshop Mijn Positieve Gezondheid en een 'mini-healthcheck'. In het ka der van het gezondheidsthema wordt die dag ook de film That Sugar ver toond, een documentaire over suiker. Rottier: „Het festival verbindt men sen met elkaar. Bovendien wordt het georganiseerd zonder subsidie. Met name het MKB Zeeuws-Vlaanderen maakt dat mogelijk door hun bijdra gen. Het is écht een festival voor en door Zeeuws-Vlaanderen." Speciaal voor de jeugd biedt het FilmFestival ook een educatiepro gramma. Het festival richt zich daar mee op leerlingen van zowel het ba- FilmFestival Zeeuws- Vlaanderen moet vooral zichzelf blijven sis- als voortgezet onderwijs. Voor iedere leeftijd zijn verschillende ti tels geselecteerd, zodat de leerlingen zelf kunnen kiezen welke film ze willen zien. „We zitten al aan zo'n 3000 leerlingen die meedoen aan dit programma", vertelt Sander Verdonk van CineCity. „Ons doel is om jonge ren kennis te laten maken met film." Ledeltheater Dat deed de organisatie ieder jaar al in CineCity Terneuzen, maar dit jaar zijn er ook voorstellingen in het Le deltheater in Oostburg. „We zijn gaan nadenken over hoe we scholie ren uit Breskens en omgeving in Ter- neuzen konden krijgen. Dat is niet zo vanzelfsprekend, dus een samenwer king met het Ledeltheater was de ideale oplossing. Ook vanwege de ruimte." Leerlingen van het basison derwijs kunnen kiezen uit onder an dere de films Dummie de Mummie en de tombe van Achnetoet en Early Man. Voor het voortgezet onderwijs staat onder andere The Post op het pro gramma, een film die gebaseerd is op de onthulling van de Pentagon Papers in 1971. De film gaat over persvrijheid, maar focust zich ook op de belangrijke rol van krantenuitgeefster Katharine Graham (Meryl Streep) en gaat daar bij dus ook over feminisme. Voor de toekomst heeft de organisa tie slechts één wens. „FilmFestival 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Dans Klassiek donderdag 5 april 2018 GO is feest Gertie De Boey m 44 Jéan Rottier Mannen in rokken. Die zijn deze week op meerdere plaatsen te zien. In Renesse staan de man nen van Rapalje in kilts op het podium. In Hulst 'draagt' Andreas Leertouwer een tutuu in de voor stelling Klein Zwanenmeer. Ver der spelen Ella en Nicolas van Poucke in Porgy en schettert Matthias Eick in De Spot. Rondzwieren en trippelen in een tutuutje. Een droom van vele kleine kinderen. Het Zwa nenmeer op muziek van Tsjai- kovski kent iedere balletliefheb ber. Maar speciaal voor peuters is er nu de voorstelling Klein Zwanenmeer, gemaakt door theatermakers en choreografen Jordis Cordua en Regina Mag- nus. Klein Zwanenmeer is een betoverende danstheatervoor stelling waarin dans wordt ge combineerd met poppentheater en magisch schimmenspel. Dat alles op een bewerking van de muziek van Tsjaikovski. De voor stelling, voor kinderen vanaf twee jaar, is met de nieuwe hoofdrolspeler Andreas Leer touwer in een nieuw jasje gego ten. Hij maakt de voorstelling extra aantrekkelijk, want nor maal zijn er alleen vrouwelijke zwaantjes aan het meertje. De fantasie van grote en kleine toe schouwers wordt geprikkeld omdat alledaagse voorwerpen op een verassende manier ge bruikt worden. Ooit gehoord van waggelende zwemflipperzwaan- tjes en ballerinakoppoters? Nee? Dan gaan kijken en genie ten. Zondag 8 april, Blaauwe Hoeve in Hulst, 14.40 uur Door de aderen van Nicolas (piano) en Ella van Poucke (cello) stroomt muziek. Broer en zus ver zorgen een recital in de reeks Open- Haard Concerten. Beide musici wonnen verschillende prijzen en Ella won de Grachtenfestivalprijs 2017. Zij hebben als so list en als kamer- muziekmusicus een goede repu tatie. Zondag 8 april, Porgy en Bess Terneuzen, 15.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48