mrcv i 3 Broer is een moordenaar Geslaagd sluitstuk Docu over dj Avicii Oost west, thuis best Thriller Muziek Documentaire Kookboek BIG2 lijke radiostations. Het album is met recht het product van jaren lang hard werken te noemen. „In totaal ben ik er toch wel een jaar of vijf mee bezig geweest. Het is ab soluut niet zo dat ik verder niks gedaan heb hoor. Verre van zelfs. Ik heb muzikale projecten gedaan met de formaties Stray Bullets en Mario Kartel. Daarnaast doe ik veel werk als producer. Pas de afgelo pen twee jaar heb ik me continu beziggehouden met het album. De meeste nummers lagen al een tijdje op de plank, maar er moest nog aan gesleuteld worden. Ik ben een perfectionist, dus heb bewust mijn tijd genomen voor dit proces. Welke nummers de mensen in de gaten moeten houden? In principe zijn alle nummers wel ergens fa voriet voor me, maar voor het grote publiek denk ik dat nummer als Wats mn Naam, Als t Fissa is en Kaolo Systeem de meeste potentie hebben." Waar The Opposites vaak sa menwerkte met dj's ter muzikale ondersteuning, zal Big2 dit doen met een live-band. Om te wennen aan de nieuwe samenwerking heeft hij een reeks van try-outs in gepland. De primeur is voor De Spot in Middelburg, waar hij van avond zal optreden. „Voorheen stond ik natuurlijk met Willem op het podium. Op het moment dat je er alleen voor staat, voelt het toch heel anders aan. Eigenlijk is het bijna onmogelijk om in je eentje dezelfde energie te brengen. Daar naast vind ik dat mijn tracks ook gewoon een degelijke muzikale ondersteuning verdienen. Er zijn een hoop mensen die me met hun instrumenten muzikaal onder steunen. Om hun keiharde werk dan met een dj-set af te spelen, vind ik niet gepast", legt hij uit. „In de tijd van The Opposites heb ben we al een keer samen met een band opgetreden. Dat was echt ontzettend tof. De beleving van een live-band is echt totaal anders en kwalitatief van een hoger ni veau." Naast het geven van liveoptre dens, gebruikt Big2 de muziek ook voor andere doeleinden. Samen met collega-artiesten die onder het label TopNotch vallen, ver zorgt hij workshops voor verschil lende middelbare scholen. „Mu ziek is mijn grote passie en deze draag ik graag uit aan jongeren. Door het geven van workshops proberen we jeugd te stimuleren tot het maken van muziek en deze in te zetten om invulling aan hun leven te geven. Hier haal ik ontzet tend veel voldoening uit," vertelt de rapper. „Het is echt een van mijn ambities om hier in de toe komst mee verder te gaan. Vooral moeilijk opvoedbare jongeren vind ik een mooie doelgroep. Het is prachtig om dit soort gasten te stimuleren iets moois van hun le ven te maken. Er zijn zoveel kan sen. Je moet er alleen wel soms wel op geattendeerd worden." In de loop der jaren heeft Big2 een hoop zien veranderen in de Nederlandse rapscene. „Ik ben zelf opgegroeid in de tijd dat mannen als Extince, Lange Frans en Op- dorp Posse aan de top stonden. Zij waren in de tijd absoluut mijn voorbeelden en heb veel van ze ge leerd. Muzikaal ben ik toch vooral mijn eigen gang gegaan. Eigenlijk kijk ik maar zelden naar wat ande ren doen. De belangrijkste les die ik heb geleerd als jonge jongen is dat het hebben van een heuse 'rap carrière' absoluut niet bij een droom hoeft te blijven." Talent „Als ik kijk naar de huidige gene ratie van jonge rappers, zie ik een hoop talent. Jaloers ben ik er niet op. Ik heb grote bewondering voor de jongens die nu aan de top staan, maar zou zelf niet meer op dat ni veau willen meedraaien. De ma nier van tracks maken is compleet veranderd ten opzichte van mijn tijd. Ik sta echt te kijken van wat er tegenwoordig allemaal gebeurt in de muziekindustrie. Neem bij voorbeeld Ronnie Flex. Ik vind het fascinerend om te zien hoe hard het met hem gaat. Het is die jon gens van harte gegund trouwens, want ze werken er hard voor." Op de vraag waar Twan van Steenhoven zich over tien jaar ziet, heeft hij maar één zekerheid. „Ik ben hoe dan ook met muziek be zig. Op welke manier, durf ik echt niet te zeggen op dit moment. Het kan voor een groot publiek zijn, maar ook puur voor mezelf. Hoe dan ook, muziek is en blijft mijn passie." donderdag 5 april 2018 GO Meer dan 22 miljoen boeken van de Amerikaanse Lisa Gardner gingen wereldwijd over de toonbank. Met haar nieuwe thriller Achter je komen er daar ongetwijfeld nog een heleboel bij. Telly, de broer van het 13-jarige meisje Sharlah, vermoordde hun vader uit lijfsbe houd. Broer en zus worden van elkaar ge scheiden. Nu lijkt het erop dat Telly op nieuw twee mensen heeft doodgescho ten. Verschijnt vandaag bij Cargo, €19,99 Nee, na Jupiter I en Jupiter II heet het derde v deel van de Jupiter- trilogie van de Neder landse singer-songwriter Blaudzun niét Jupiter III, al is dat wel de titel van een track op _UP_. Dit nieuwe album - zijn zevende inmiddels dus een sluitstuk, en een plaat die die naam ook eer aandoet. Verkrijgbaar vanaf morgen, V2 Records, €14,99 is Hij is nog maar 28 jaar, maar al met 'pen- Avicns stormachtige - V carrière als dj begon A even plotseling als die eindigde. Met hits als Bromance en Levels werd de Zweed Avicii - alias Tim Bergling - binnen no time een van de grootste en meest succesvolle dj's van de wereld. De documentaire True Stories vertelt Berglings verhaal. Te zien op Netflix Al woont hij al jarenlang in Londen, Gi- orgio Locatelli is een van de bekendste Italiaanse chef koks. Made at Homezijn I I U I i nieuwe kookboek met zijn 150 van zijn favoriete 'thuis'- recepten uit Italië, Londen en andere plekken waarmee hij een speciale band heeft. Locatelli weet overal iets speciaals van te maken. Zet zijn gerech ten op tafel en je gasten voelen zich meteen thuis. Verschijnt 10 april bij Fontaine, €29,99 Huim 150 Italiaanse ^j|r familierecepten M Twan van Steenhoven: „Er zijn zoveel kansen. Je moet er alleen wel soms wel op geatten deerd worden." fotosheridanflipse In 2004 maakt Nederland voor het eerst kennis met Twan van Steenhoven (32) als helft van The Opposites. De eerste hit van het duo volgt in 2005, wanneer het nummer Fok jou wordt uitge bracht. Wat volgt, zijn ver schillende hitnoteringen en prijzen, zoals een Edison Music Award en een TMF Award. In 2013 winnen de twee de Popprijs, een van de hoogste muzikale onder scheidingen in Nederland. Als producer wint Twan onder andere drie jaar op rij de prestigieuze State Awards. In 2010 brengt hij zijn eerste solo-album uit. Het album met de naam Ik ben Twan haalt uiteindelijk de negende plaats in de Album Top 100. Big2 treedt vanavond op in De Spot in Middelburg. Het try-out- concert begint om 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47