Geen brave vertalingen voor The Kik 44 Weekend vol bezinning 2 THE KIK Interview Veel mensen zullen Twan van Steenhoven (32) alias Big2 linken aan rapduo The Opposites. Die tijd lijkt echter voorbij. De Alkmaarse rapper richt zicht tegenwoordig vooral op zijn solo-carrière. Een literair leven van het duo dateert alweer van 2013. Wie echter denkt dat Big2 stil heeft gezeten, heeft het volledig mis. „Over the Opposites kan ik kort zijn. Er loopt niks en er staat ook niks op de planning. Ik focus me momenteel volledig op mijn solo-carrière. Vorige week heb ik mijn nieuwe album, Van Staal, uitgebracht. Ik ben er ontzet tend blij mee en kan niet wachten om mijn nummers live aan het grote publiek te laten horen." Perfectionist Op het album staan vijftien num mers, waarvan de eerste single, Ik wil datje danst, al is opgepikt door lande- roodje warm vlees, broodje bakpao. Het is een zin die Big2 waarschijnlijk nog jlang zal achtervol- r gen. Het komt uit de dijk van een hit die hij samen met Willy (Willem de Bruin) als The Opposites in 2009 scoort: Broodje Bakpao. De twee lie ten voor het eerst van zich horen in 2004 en vestigden hun naam in de Nederlandse muziekscene. De afgelopen jaren is het stil rond de The Opposites. Het laatste album Het is bijna onmogelijk om in je eentje dezelfde energie te brengen 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN MUZIEK TOP-3 Uitgelicht Non-fictie Mijn vader zong onder het scheren Daar bij die molen. Mijn moeder zong helemaal niet. Voor hen was popmu ziek een woord dat weinig goeds inhield. Na tuurlijk was ik eigenwijs genoeg om de afkeu ring niet te horen waarmee zij beweerden dat al die liedjes toch alleen maar over 'ai luf joe gingen. Maar ongemerkt liet het sporen na. Ik luisterde gewoon niet naar de teksten. En dat is lang zo gebleven. De muziek, de sfeer, de beat was het be langrijkste. En dat is het misschien nog wel. Maar ik beleef nieuwe sensaties bij het werk van The Kik, en zeker bij hun nieuwste cd The Kik hertaalt!. De groep werd groot als huis band in DWDD (2012 en 2013), waar ze a la minute actuele teksten schreven op klassieke popnummers. Af en toe geniaal, dikwijls ge woon beregoed. werd een avontuur rond de Nederlandse taal. Retro zijn de jongens van The Kik wel geble ven, maar wat ze nu doen, gaat wel wat verder dan Nederbiet. Ze hebben ondertussen al meer dan 50 klassieke popnummers van een nieuwe Nederlandse tekst voorzien. Dat wa ren vaak eenmalige 'stunts'. Maar nu is daar een selectie uit gemaakt voor een cd en voor een theater tournee. de originelen zijn niet met elkaar te vergelijken. Maar al les heeft toch de herkenbare Kik- sound gekregen. Fantastisch om de BeeGees, de Beatles en Charles Aznavour samen op één podium te horen. En geweldig wat er met de teksten gebeurt. Geen brave vertalingen, maar échte hertalingen. In Can't Buy Me Love is geld totaal geen probleem, maar in Geen Rooie Cent is geld juist dé grote moeilijkheid. Bankje In De Zon (The Kinks, Sunny Afternoon), Lente In De Herfst (REM, Losing my Religion), Er Breekt Brand Uit (Adèle, Rolling in the Deep) en nog veel meer heerlijks. Af en toe geniaal, dikwijls gewoon beregoed donderdag 5 april 2018 Bas Dingenouts 44 Big2 1. Ben Harper Charlie Mus- selwhite - No mercy in this land Rauwe blues, soms donker, soms opzwe pend, soms sub tiel. Meedogen loos verslavend. 2. Jack White - Boarding house reach Drie op een rij: ook zijn derde solo-album komt binnen op nr 1. Weer een plaat barstensvol spannende rock. Volgens de re dactie van deze krant zijn onder staande, recent verschenen al bums de moeite van het beluiste ren meer dan waard. 3. Ronnie Flex - Nori „Kan niet stop pen met succes", zingt hij. Dat lijkt ook te gelden voor zijn nieuwe plaat. GO Ze weet dat het einde nadert, maar schrijfster Renate Dorrestein (64), die slok darmkanker heeft, blijft van zich laten horen zolang het nog kan. In Dagelijks werk, haar literaire auto biografie, blikt ze met scherpe blik terug op haar schrijverschap, het ouder worden, haar bewuste kin derloosheid en andere zaken die een rol hebben gespeeld in haar leven. Voor de vele fans van Dorrestein een boek om niet te missen. Verschijnt vandaag bij Podium, €19,99 Willem Nijssen is theaterliefhebber. Hij schrijft over verschillende genres. Wat: The Kik hertaalt Waar De Mythe, Goes Wanneer: zaterdag 7 april, 20.00 uur Wat ooit begon als een Nederbiet-revival De keuze is breed, The Kik werd groot als huisband van DWDD. FOTO CASPER RILA Het wordt een weekend vol bezinning, als het aan Vivan de Gier ligt. Ze leest onder meer het indrukwek kende boek van Renate Dorrestein, die niet lang meer te leven heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46