Dujardin zorgt voor gouden openingsdag Van 't Westende voor derde keer naar EK pijn aan haar WK-seizoen II II 13 Charlotte Dujardin zorgde gisteren in Nieuw- en Sint Joosland, met een schitterend uitgevoerde proef, voor een opening met een gouden randje van de vijfde editie van het CDI3* Zeeland Outdoor International. Terwijl de nummer twee tot en met zeven in de Lichte Tour tegen tegen elkaar aanschurkten, stuurde de olympische kampioene, voor het ademloos toekijkende, massaal toe gestroomde publiek, de schimmel merrie Florentina met een straat lengte voorsprong naar de zege. Dujardin liep in de fraaie arena van het Hippisch Centrum De Kroo in de Prix Sint George, met de achtja rige Vivaldi-dochter, naar de mega- core van 77,640 procent. De Engelse werd door de vijf internationale ju ryleden langs de ring unaniem met voorsprong op de eerste plaats ge zet. Robin van Lierop was de lijstaan voerder van het zestal tegen elkaar aanschurkende - het verschil be droeg amper één procent - interna tionale achtervolgers. De Groes- bekenaar stuurde de fraaie galop wissels springende vosmerrie met 71,471 procent naar de tweede plaats. Patrick van der Meer uit Lunteren eindigde met de met veel afdruk en mooi bergopwaarts door de baan gaande hengst Presidenst's First Ap ple als derde (70,735). Met de vijftiende plaats was Tha- mar Zweistra (Schore), met de fraaie uigestrekte gangen tonende Jazz- dochter Erina, de beste Zeeuwse combinatie. Zij scoorde 67,853 pro cent. Jeanine Nieuwenhuis uit Seroos- kerke viel in de U25 Intermediate II net naast het podium. De amazone van de Tim Cooman Dressage Stal uit Oud-Beijerland, stuurde de mooi in balans en met veel uitstra ling door de baan gaande vosruin TC Athene met 69,706 procent naar de vierde plaats. De overwinning was een prooi voor A-kaderlid Maxime van der Vlist (Baarle-Nas- sau) met de Negro-nazaat Bailey (73,088). Sam van 't Westende is gisteren door bondscoach Maarten Arens geselecteerd voor het Europees kampioenschap judo, dat op 26,27 en 28 april in Tel Aviv wordt gehouden. De Vlissinger maakt deel uit van een zestienkoppige Oranje-selectie. De Walchenaar, die al viervou dig Nederlands kampioen is in de klasse -73 kilo, had in het paas weekeinde nog een enorme opste ker: in Tbilisi verzekerde hij zich van zijn eerste medaille bij een Grand Prix ooit. Na een periode zonder al te veel voorspoed kon hij dat resultaat wel gebruiken. Hij zal nu met vertrouwen afreizen naar Israël. Voor de 26-jarige Van 't Wes tende, die in zijn gewichtscatego rie de nummer achttien van de wereld is, wordt het zijn derde EK. Twee jaar geleden eindigde hij als zevende, in 2017 werd hij verras send in de eerste ronde uitgescha keld. den. De eerste keer op een zand- baan, de eerste keer in de modder, de eerste keer in de klei, de eerste keer zo snel mogelijk wegkomen bij een starthek.En tijd om nog meer te wennen, was er niet. Zater dag begint het al." Het WK voor vrouwen, waarin Van de Ven de afgelopen vijf sei zoenen steevast bij de beste vijf eindigde, gaat in 2018 over zes races. De eerste is komend weekeinde in het noorden van Italië, de tweede al meteen een week later in Portu gal. Pas daarna kan de Vlissingse weer even op adem komen en ver der werken aan haar herstel. In beide GP's wil ze de schade zo be perkt mogelijk houden. Later in het seizoen kan ze dan nog proberen in Tijdens trainingen merk ik dat ze haar linkerbeen ontziet te lopen op haar concurrentes. „Je ziet dat ze nog veel pijn heeft", zegt haar vader Giel, die haar motors prepareert en overal mee naartoe gaat. „Tijdens trainin gen merk ik dat ze haar linkerbeen ontziet en geforceerd gaat rijden. Haar artsen zeggen dat de botbreu ken prima genezen zijn, maar dat ze van het botvlies nog veel last kan hebben. Die motorlaarzen zitten ook heel strak." „Normaal begin je in oktober, november met de voorbereiding op je seizoen", vervolgt Giel. „Nu hebben we maar één maand een beetje kunnen doen. Nancy is nog lang niet fit en het materiaal heb ben we nauwelijks kunnen testen. Niemand weet hoe het in Italië gaat lopen." haakt, maar ik zie kansen om dat in de toekomst wel te doen als de start weer in Terneuzen is." Tussen de toegestroomde lief hebbers voor de Roompot-bus IkgokopFabio Jakobsenvan QuickStep staat Ton Stapels: „Ik werk hier naast op de zesde verdieping, dus ik moest wel even komen kijken. Leuk om die mannen een keertje van zo dichtbij te kunnen zien." Dat vindt ook wielerliefhebber Jurgen de Kraker, die er speciaal voor uit Arnemuiden is gekomen: „Zo'n grote klassieker dicht bij huis is toch wel leuk." Waar veel liefhebbers kiezen voor een selfie met een bekende renner, laat De Kraker die kans aan zich voorbij gaan. „Daar ben ik niet zo van. Ik heb wel wat foto's gemaakt, maar als ik zie hoe die mensen hier op de renners af vliegen... Dat hoeft van mij niet." De Kraker verwacht dat het on danks de nodige waaiers toch op een sprint gaat aankomen, maar hij ziet Marcel Kittel nog niet di rect zijn zesde overwinning in de Scheldeprijs pakken: „Ik gok op Fabio Jakobsen van Quick Step", zegt hij vol overtuiging. De Arnemuidenaar blijkt een kenner te zijn. Na een tumultu euze rit rijdt de 2t-jarige Neder lander alle overgebleven sprinters uit het wiel en is hij na Niki Terp stra de tweede Nederlander bin nen vier dagen die namens Quick Step de champagne mag ontkur ken. En Brian van Goethem? Die rijdt tot het einde mee voorin en sluit zijn goede voorjaar af met de 38ste plaats. donderdag 5 april 2018 Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Roeland van Vliet Vlissingen - Giel van de Ven in hart j e Terneuzen - Jurgen de Kraker Brian van Goethem uit Philip- pine wacht in zijn oranje Room pot-tricot op de start in Ter neuzen. Hij wordt uiteindelijk 38ste. FOTO BOAZ TIMMERMANS Charlotte Dujardin rijdt op de merrie Florentina naar een overtui gende overwinning in Nieuw- en Sint Joosland. foto lucien roelandt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41