Van de Ven begint met veel O O) 0) O 12 ZEELANI Vol peloton bij Ster Omloop Laatste punten te grijpen in Westdorpe Geen zaalfinale voor De Ridder en PKC SCHELDEPRIJS EERSTE START IN ZEELAND Voor het eerst in de 106-jarige geschiedenis van de Scheldeprijs start de klassieker buiten België. In Terneuzen. En daar zijn veel ogen gericht op 'local hero' Brian van Goethem. De eerste Ster Omloop van Nieuwland werd vorig jaar vlak voor de start afgelast, nadat bij de parkoersverkenning een motard door een verkeersongeval om het leven kwam. De orga nisatie wilde de koers dit jaar wel voortzetten. Zaterdagmiddag om 12.00 uur gaat er daarom een flink peloton van start in Nieuw- en Sint- Joosland. Alle categorieën die Trimbelangen Midden Zeeland heeft, komen aan het vertrek op een parkoers van bijna 13 kilometer. De amateurs A en 40+ rijden acht ronden, de D-categorie vijf en de S/P drie. Met deelname van verschil lende Belgische coureurs is er sprake van een internationaal gezelschap. Bij de Sluitingsloop in Westdorpe zijn zater dag de laatste punten te verdienen voor het Runnerscriterium. In verschillende leeftijds categorieën staat de eindstand overigens wel al vast. Desondanks hoopt de stichting Trim- lopen Westdorpe opnieuw volop atleten en atletes te verwelkomen in het centrum van het dorp. „Gezien de laatste jaren verwacht ik tussen de 150 en 170 deelnemers", zegt Roland de Bock namens de organisatie. Hij moet tot zijn spijt een parkoersverande ring aankondigen voor 2019. „Voor het gebruik van de oude omlopen moesten we gaan beta len. Dat doen we niet meer en daarom hebben we voor volgend jaar een aanpassing gedaan." Om 15.00 uur wordt er zaterdag gestart voor de trimlopen van 15.400,8400 en 5000 meter. Korfbalster Anita de Ridder is met PKC uitge schakeld voor de landstitel. De Arnemuidse liep dinsdagavond met de club uit Papen- drecht de zaalfmale van zaterdag mis. PKC verloor in eigen huis de derde en laatste play-offwedstrijd tegen Fortuna: 20-21, via een golden goal. De Ridder kreeg deze keer weer geen speeltijd, net als in het tweede duel. In de eerste ontmoeting én in veertien van de achttien reguliere competitiewedstrij den kwam de Zeeuwse wel in het veld. Vaak had ze zelfs een basisplaats. De Ridder was van TOP Arnemuiden naar Pa- pendrecht gekomen om in de Ziggo Dome te spelen en landskampioen te worden. PKC was daar hard naar op weg, met de Zeeuwse in de basis. Maar die raakte haar vaste plek tijdens het seizoen kwijt en zag nu haar ploeggeno ten niet thuisgeven in de play-offs. zv Oemoemenoe Mobach 'e zijn tij delijk overgeno men door de Vla mingen, maar dat is niet erg", zegt burge meester Jan Lonink, verwijzend naar de Vlaamse organisatie van de Scheldeprijs. Het is vlak voor het startsein van de oudste klas sieker van Vlaanderen. Voor het eerst in 106 edities is Terneuzen de startplaats. De zuiderburen worden met open armen ontvan gen en de rode loper is uitgerold op de vernieuwde markt en het Stadhuisplein. „Tot twaalf uur hebben we goed weer besteld, daarna mag het orkaankracht gaan waaien", vervolgt Lonink met een knipoog. „Een goede kans dat het weer een sprint wordt, maar de eerste 100 kilometer zal er ge koerst moeten worden." Een uurtje voor het startschot is het dringen geblazen tussen de teambussen die in rijen staan op gesteld op het Stadhuisplein. Veel ogen en camera's zijn gericht op Brian van Goethem. Wanneer hij even uit de bus van Team Room pot stapt, stromen de mensen op hem af om een selfie te maken met de 'local hero'. Het valt de renner uit Philippine op dat er veel publiek is afgekomen op de start van de Scheldeprijs. „Het is natuurlijk vakantie in Vlaande ren, dus dat helpt wel mee. En er staan hier veel bekenden van mij, dus ik ga zeker m'n best doen. Ik draai een goed voorseizoen, maar het is natuurlijk even wachten hoe de benen vandaag zijn. Dat is lastig te voorspellen." Ploegleider Michael Boogerd noemt de Zeeuws-Vlaming deze dag 'de gids' van zijn ploeg. „Hij kent het parkoers op zijn duimpje en hij is goed in vorm. Hopelijk neemt hij onze mannen vandaag een beetje op sleeptouw." Boogerd rekent op een nerveuze koers: „We gaan uit van veel wind en waaiers, dus dat gaat heel ner veus zijn. Het zijn natuurlijk profs, dus het zal niet direct breken. Maar aan de andere kant hebben veel jongens de Ronde van Vlaan deren in de benen en moeten ze zondag weer Parijs-Roubaix rij den. Die hebben wellicht niet de moraal om er vol in te gaan, dus Er staan hier veel bekenden van mij, dus ik ga zeker m'n bestdoen het kan zomaar snel breken. Ik denk dat na de Westerscheldetun- nel bij Borssele meteen het gas erop gaat. Wij moeten zorgen dat we van voren zitten, heel attent rijden en de slag niet missen." Boogerd krijgt gelijk en de ploeg heeft met Jan-Willem van 't Schip direct een mannetje mee in de ontsnapping. Op de kaart Ook de lokale ondernemers zien het wielercircus graag in Terneu zen landen. Dat beaamt vastgoed ondernemer Rene Hamelink, bij wie het circus letterlijk in de voor tuin staat van zijn bedrijvenverza- melgebouw M2GO City aan het Stadhuisplein. „Liefhebbers ko men hier vandaag wel aan hun trekken. Het zet Terneuzen goed op de kaart, ook sportief. Dit jaar hebben wij er nog niet op inge- Van de Ven stapte pas vier weken geleden weer op haar Yamaha, am per hersteld van haar laatste chirur gische ingreep. Ze ging zelfs al trai- Tijd om nog meer te wennen, was er niet. Zaterdag begint het al nen voordat haar artsen haar groen licht hadden gegeven, om toch maar zo veel mogelijk vlieguren te kun nen maken in de aanloop naar de twee WK-manches op het circuit van Pietramurata. „Maar uiteinde lijk heb ik minder kunnen doen dan ik wilde", vertelt ze. „Mijn been doet nog steeds heel veel pijn. Soms ook gewoon als ik loop, maar in elk geval nog elke keer als ik rijd. We hebben wel kunnen trainen, maar ik moest ook heel veel rust nemen." De familie Van de Ven zocht in maart banen op in onder meer Le lystad en Duinkerke. Zondag reed ze voor het eerst weer een wed strijd, in Gouda. „Kijk, ik weet heus nog wel hoe een motor aanvoelt", zegt ze. „Maar het was allemaal wel weer voor de eerste keer in maan- donderdag 5 april 2018 WIELRENNEN ATLETIEK Reserve Anita de Ridder (links) verbijt met haar ploeggenoten de teleurstelling na het verlies tegen Fortuna. foto richard van hoek KORFBAL Het driebandenteam van Jacobs Mannen mode boekte in de vierde divisie een 8-0-over- winning op De Ossekop. Voor de pauze was het verschil al gemaakt met overwinningen van John Heskes en Joop de Fouw. Martin Sturm en Piet Koek volgden daarna hun voorbeeld. IS De rugbyers van Oemoemenoe spelen zaterdag middag (15.00 uur) hun zevende wed strijd in de kampi oenspoule van de ereklasse. Ze tref fen in eigen huis de nummer één op de ranglijst, RC Hilversum. De Middelburgse equipe heeft 13 punten en staat vierde. Hilversum heeft er 39. Het heenduei eindigde in 57-8 voor de Noord-Hollanders. Wielrenner Jarno Mobach uit Philip- pine is opgeno men in de Neder landse selectie voor de Ronde van Vlaanderen voor beloften. Deze wedstrijd over 169 kilometer is zaterdag. In totaal zullen zes Nederlanders door de Vlaamse Ardennen rijden in het oranje. De koers maakt deel uit van de UCI Na- tions Cup, net als de ZLM tour. Die wedstrijd is op 14 april en start en fi nisht in Goes. Vlaams wielercircus Menno Kole Terneuzen W - Brian van Goethem Nancy van de Ven heeft na haar gecompliceerde beenbreuk van eind 2017 en de drie broodno dige operaties pas tien keer op de motor gezeten. „Ik heb daar door geen enkel idee wat ik van mijn eerste Grand Prix moet ver wachten", zegt de Vlissingse over de wedstrijd van komend weekeinde in Italië. „Ik kan er geen zinnige uitspraak over doen." Roeland van Vliet Vlissingen - Nancy van de Ven o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40