Extra geld voor Vlissingse festivals Qöey Lezing en kerkdienst over Etty 7 MANEGE KLIMAATNEUTRAAL Eindelijk kan de ruitersport vereniging Veerse ruiters aan de bak. De papierwinkel voor de nieuwe klimaatneutrale binnenmanegeaan de N57 bij Serooskerke duurde lang. Jeu de boules op het strand Tijdis letterlijk geld, heeft ook Henk Rhe- bergen van de bouw commissie van de Se- rooskerkse ruitersport vereniging ondervonden. „Het duurde allemaal veel langer dan we hadden gehoopt. We hadden alle berekeningen gebaseerd op of fertes van een jaar geleden en sindsdien zijn de prijzen omhoog gegaan. De markt is aangetrokken. Staal is duurder, alles is duurder. Daarom moeten we nu opnieuw kijken hoe we het gaan doen want er zijn wel een paar gaten in de be groting gevallen." Eén van de manieren om te be zuinigen is door de handen uit de mouwen te steken. „Wat de leden zelf kunnen doen, daar hoeft een aannemer niet voor betaald te worden. Misschien dat we de prij zen van de aannemers nog wat scherper kunnen krijgen", hoopt Rhebergen. „Daarnaast willen we sponsoring weer nieuwe leven in blazen." Het nieuwe gebouw moet verrij zen op het stuk grond tussen de parkeerplaats en de huidige hal. Zodra alle laatste komma's in de begrotingen op hun plaats staan gaat de oude hal plat. De nieuwe wordt flink groter dan de be staande. Anderhalf keer zo groot, schat Rhebergen en mogelijk een van de eerste energieneutrale ma- nages van het land, misschien wel de eerste. Al zijn dergelijke claims altijd lastig. Zonnepanelen „We krijgen veertig zonnepanelen op het dak. We hebben ook even met het plan rondgelopen om een zonne-energiecoöperatie te begin nen, maar dan heb je het over hon derden zonnepanelen en een heel andere dakconstructie. Dat zou een heel grote investering vooraf betekenen. Met veertig zonnepa- Over een jaar of zes hebben we het er uit, en dan is het daarna puur winst voor ons nelen kunnen we energieneutraal zijn en dat is al mooi. Over een jaar of zes hebben we het er uit en dan is het al puur winst voor ons." Een warmwaterpomp, led-ver lichting. Een klimaatvriendelijke manege willen zijn is niet per se goedkoop. Op den duur levert het de vereniging geld op, vooralsnog is het een flinke uitgave waarbij steun van sponsors noodzakelijk is. „Op deze manier komen we er uit. We hebben keuzes moeten maken en al te dure investeringen moeten laten. Je kunt wel een Mercedes willen, maar soms ben je met een Golf net zo goed af." Binnenbaan Buiten rijdt Irene Wondergem in haar eentje rondjes in de buiten- bak. Ze is blij dat er na jaren en ja ren eindelijk een nieuwe binnen baan kan worden gebouwd. „Het werd wel eens tijd", en ze knikt naar het gepotdekselde ge bouw dat zo op het eerste gezicht zijn beste tijd heeft gehad. „Haha, moet je het eens van binnen zien", lacht ze. „Het heeft wel heel lang geduurd." Henk Rhebergen is het met haar eens. „We zijn met deze hele geschiedenis eigenlijk al sinds 2008 bezig. Het is niet dat de ge meente het niet wilde. Er waren gewoon steeds weer nieuwe vra gen en verlangens die de boel op hielden. Maar nu kunnen we ein delijk aan de slag. Binnen nu en een paar weken gaan we echt be ginnen. Ik denk dat zo rond het najaar het nieuwe gebouw er moe ten kunnen staan." ZOUTELANDE Jeu de boulers kunnen zondag 8 april weer mee doen aan het jaarlijkse strandtoer- nooi in Zoutelande. Dat wordt al meer dan 25 jaar georganiseerd door de Strandjutters onder auspi ciën van Club Jeu de Boules Mid delburg. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en worden gespeeld op de zuiderstranden, voor strand paviljoen De Branding. Ruim 200 teams uit Nederland, Duitsland en België doen mee aan het toernooi. Meespelen kan, door je aan te mel den via de Middelburgse jeu de boulesclub op www.cjbm.nl L Sint Janstraat 22 4331KC Middelburg +31 (0)6 12 716 667 De festivals Onderstroom, Bevrij dingsfestival en Film by the Sea krijgen dit jaar extra geld van de gemeente Vlissingen om te voor komen dat ze in de problemen ra ken door geldgebrek. De subsidies die de festivals kregen, worden vanwege bezui nigingen afgebouwd tot nul euro per volgend jaar. In plaats van die subsidie steunt de gemeente de belangrijke evenementen voor de stad uit een 'festivalfonds'. Daar zit jaarlijks twee ton in, die de Cultuurwerf en de organisatie van Film by the Sea moeten de len. Dat gaat volgens een beoor delingssysteem met factoren als toegankelijkheid, bezoekersaan tallen, betaalde en gratis toegang en organisatiekosten. Voortaan krijgt Onderstroom 62.000 euro per editie, het Bevrijdingsfestival 68.000 euro en Film by the Sea 70.000 euro. De extra subsidie zorgt ervoor dat de organisaties ook dit jaar zo'n budget hebben. De Cultuurwerf krijgt eenmalig 15.000 euro extra en stichting Film by the Sea 50.000 euro. In totaal geeft Vlissingen dit jaar 550.000 euro subsidie aan kunst en cultuur. MIDDELBURG De Doopsgezinde Kerk in Middelburg besteedt met een gespreksavond en een kerk dienst extra aandacht aan Etty Hil- lesum. De gespreksavond op maan dag 9 april om 19.30 uur wordt ver zorgd door dominee Gert Jan Smit en is een voorbereiding op de kerk dienst van zondag 15 april om 10.00 uur. Dominee Smit zal in de kerk dienst ingaan op de vraag wat God betekende voor Etty Hillesum. Zij is in Middelburg geboren in 1914 en is bekend geworden door haar dag boeken over de Tweede Wereldoor log. donderdag 5 april 2018 WA Veerse ruiters kunnen aan de bak Guido van der Heijden Serooskerke - Henk Rhebergen Claudia Sondervan Vlissingen Wat betreft Irene Wondergem werd het wel eens tijd dat er een nieuwe hal kwam. fotorubenoreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35