'Ik ontbijt elke morgen met een bolus' 4 Koeien gaan ervandoor in Grijpskerke Wietkwekers aangehouden op ruimdag hennep Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl ZEVEN VRAGEN AAN BESTE BOLUSBAKKER VAN MEI JEL Joop van Meijel uit Clinge werd dinsdag voor de vijfde keer op rij uitgeroepen tot de beste bolusbakker van Zeeland. Die titel is de ultieme prestatie vooreen Zeeuwse bakker, vindt hij. neemt je mee groepsreizen al vanaf QQO P-P- indonosia- PC GRIJPSKERKE In de omgeving van de Singelweg bij Grijpskerke zijn gisterochtend vijftien koeien ontsnapt. Eén dier moest door de brandweer uit een sloot gehaald worden. Hoe de koeien konden ontsnappen, wist de po litie gisteren nog niet. Het ging om ongeveer vijftien koeien en een stier. De dieren liepen in de omgeving van de Singelweg. De brandweer haalde met be hulp van een shovel een van de koeien uit een sloot. Kort na ïi.oo uur was de situatie volgens de politie onder controle. Giste ren was nog niet bekend of de koeien inmiddels allemaal ge vangen zijn. TERNEUZEN De politie heeft gisteren tijdens een 'hennep- ruimdag' wietkwekerijen in wo ningen in Terneuzen, Rilland en Middelburg ontmanteld. In totaal werden 193 planten in beslag genomen en vernietigd. Ook zijn drie verdachten aange houden. In Terneuzen ging het om een woning aan de Tholensstraat. De politie trof daar 62 planten aan in twee kweektenten op de eerste verdieping. In dit huis werd nie mand aangehouden. In een wo ning aan de Gerbrandylaan in Middelburg werden twee bewo ners (53 en 46 jaar oud) aange houden. In het huis werden 41 hennepplanten en ruim drie kilo gedroogde henneptoppen gevonden. Een 53-jarige man werd aangehouden in een wo ning aan de Vierlingweg in Ril land. Naast 90 wietplanten vond de politie in dat huis een labora torium voor de productie van hasj olie. Energiebedrijf Enduris heeft in alle drie de gevallen aangifte gedaan, omdat er sprake was van het illegaal aftappen van stroom voor de kwekerijen. Ook heeft de politie de betreffende gemeen ten op de hoogte gesteld. De bur gemeester kan in zo'n geval be sluiten de woning tijdelijk af te sluiten. donderdag 5 april 2018 j Staan de mensen vandaag in de rij voor uw bolussen? I „Nou, dat niet direct, maar het is wel drukker. Ik heb ongeveer vijf keer zoveel klanten als op een nor male woensdag. De mensen felici teren me. Hartstikke leuk." 2 Hoeveel bolussen heeft u gebakken voor u het per fecte exemplaar had? „Dat zijn er duizenden geweest. Ik heb de wedstrijd nu voor de vijfde keer gewonnen, maar daarvoor heb ik twintig jaar meegedaan zon der te winnen. Ik denk dat ik wel een jaar of vijf bezig ben geweest met het recept. Ik dacht: wat doe ik niet goed? Ik heb het recept en de werkwijze steeds geoptimaliseerd: iets langer bakken, iets korter bak ken. Dat is een hele uitzoekerij. De bolus is de trots van Zeeland: als bakker wil je die wedstrijd winnen. Dat is het ultieme. Daar wilde ik mijn stinkende best voor doen." 3 Wat is het geheim van uw bolussen? „Daar is niet veel geheim aan. Je moet vooral iedere dag het zelfde doen: steeds dezelfde werk wijze toepassen en dezelfde hoe- Bakker Joop van Meijel foto boaztimmermans veelheden gebruiken. Ik draai vrij kleine hoeveelheden deeg per keer. Als je veel deeg gebruikt, dan doe je er langer over om één partij bolussen te maken. Daardoor gaat de kwaliteit achteruit: het heeft na delige gevolgen voor de structuur en de malsheid." 4 Heeft u de laatste vijf jaar nog iets veranderd aan het recept? „Nee, ik heb het wel geprobeerd, maar ik kwam toch steeds weer uit op mijn oorspronkelijke recept. Iets dat goed is, moet je niet verande ren." 5 Welke eigenschappen moet een goede Zeeuwse bolus in elk geval hebben? „Een bolus moet botermals en stroperig zijn. De vakjury van de wedstrijd let er ook op of de bolus sen mooi gedraaid zijn, maar con sumenten vinden dat niet belang rijk. Zij zeggen: als de bolus maar lekker is." 6 Levert het nog wat op, beste bolusbakker zijn? „Het zorgt ervoor dat je een goede naam hebt, en dus meer klanten. Mensen weten dat ze voor kwaliteit hier moeten zijn. We zitten aan de Belgische grens: niet be paald het walhalla voor de bolus sen. Maar ik verkoop nu ongeveer vijftien keer zoveel bolussen als voorheen." 7Hoeveel bolussen eet u zelf per dag? „Ik ontbijt elke morgen met een bolus. Ze komen rond kwart voor zes uit de oven, en rond zeven uur eet ik 'm op. Ik snijd 'm eerst doormidden, om te zien of-ie mals is. Nee, dat doe ik niet alleen om te kijken of de kwali teit goed is. ik vind ze gewoon lek ker." Verre reizen zijn ons specialisme en volgens onze reizigers zijn we er goed in. Boek nu extra voordelig een boeiende groepsreis of privéreis met z'n tweeën, met familie of vrienden naar Indonesië. Vertrekken t/m maart 2019. Het Echte Bali Groepsreis 15 dagen, al vanaf Alles wat 'godeneiland' Bali zo bijzonder en geliefd maakt zit in deze reis Java Bali Groepsreis 17 dagen, al vanaf Alle highlights van Java en alleen bij NRV ook Bali, incl. relaxen aan het strand van Sanur Sumatra, Java Bali Groepsreis 24 dagen, al vanaf Orang-oetans op Sumatra, de Borobudur op Java en tropische zandstranden op Bali Avontuurlijk Bali Privéreis 15 dagen, al vanaf Met uw eigen privéchauffeur de avontuurlijke kant van Bali ontdekken Bali, Lombok Gili Privéreis 17 dagen, al vanaf Mystiek Bali, ongerept Lombok en het 'bounty' gevoel van Gili Volop inspiratie en veel meer (Indonesië) reizen? Ga naar nrv.nl/indonesie Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. pnvereizen al vanaf wonden ul v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32