Fatale steekpartij terug naar rechter Opruimen dak van tankstation kost tijd Prijzen conservatoren Zeeuws Genootschap 2 WILLEM VAN DAM Column DESTELLING Vandaag: Ik hou van Duitsers Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SNOEISEIZOEN Buitenlesdag voor 79 basisscholen Rico Verhoeven opent winkel 104 vluchtelingen vinden een plek VLISSINGEN Nautische centrale gemoderniseerd Het gerechtshof veroordeelde de dader, de destijds 51-jarige Robert ter B, eind 2016 in hoger beroep tot een gevangenisstraf van 6 jaar. Het hof verwierp het argument dat er sprake was van 'noodweer', ge rechtvaardigde zelfverdediging. Ter B. werd al jarenlang getreiterd door Middelburgse jongeren. Op 1 maart 2014 kwam hij Van de Velde en diens vrienden op de Konings- brug tegen. Hij kreeg een klap en vluchtte naar een café aan de Turf- kaai. Nadat hij onderweg nogmaals was geslagen, pakte hij een mes uit zijn jaszak 'voor als het helemaal verkeerd zou gaan'. Toen Ter B. zich in de krappe hal van het café omdraaide, stond Van de Velde wederom achter hem. Vol gens hem zei hij dat Van de Velde moest 'opzouten', maar kreeg hij stompen. Daarop stak hij met het mes. Het gerechtshof vond dat Ter B. het café in had kunnen gaan, maar in plaats daarvan is hij de confron tatie aangegaan. Ter B. zei echter dat hij zich klemgezet voelde door de grote en sterke Van de Velde, zich Hoge Raad acht het zeker mogelijk dat er sprake was van zelfverdediging niet durfde om te draaien en niet wist of de tussendeur van het café naar binnen of naar buiten draaide. De Hoge Raad acht het zeker mo gelijk dat Ter B. geen andere uitweg zag en dat er dus sprake was van zelfverdediging. Het gerechtshof heeft volgens de Hoge Raad het be roep op noodweer 'op ontoerei kende gronden verworpen'. De Hoge Raad neemt daarmee het ad vies van de advocaat-generaal over. Het opruimen van het ingestorte dak van tankstation Selnisse zal nog veel tijd in beslag nemen, ver wacht Total Nederland. Over de oorzaak van het inzakken van de overkapping was gisteren nog niets met zekerheid te zeggen. „We zijn bezig dit incident zorg vuldig te onderzoeken", aldus woordvoerder Jan-Willem den Boer van Total Nederland. Gisteren werd verder gegaan met het voorzichtig demonteren van het dak van het tankstation, gele gen aan de A58 tussen Goes en Middelburg. De overkapping, een grotendeels houten constructie, zakte in de nacht van maandag op dinsdag in nadat een dragende balk het had begeven. Doordat op dat moment niemand aanwezig was, vielen er geen slachtoffers. Van brand- of explosiegevaar is geen sprake geweest. Dinsdag waren medewerkers van de Onderzoeksraad voor Vei ligheid aanwezig om een verken nend onderzoek te doen. Wanneer het tankstation weer in bedrijf kan worden genomen was gisteren nog niet duidelijk. Total Nederland ver wacht hierover nog deze week een beslissing te kunnen nemen. MIDDELBURG Twee conservato ren van het Zeeuws Genootschap worden onderscheiden. De Franse Paleontologische Vereniging (Asso- ciation Paléontologique Franqaise) heeft de Saporta-prijs toegekend aan Mark Bosselaers, conservator zee zoogdieren van het genootschap. De Saporta-prijs is vernoemd naar de Franse paleontoloog Louis Char les Gaston de Saporta (1823-1896). Mark Bosselaers (1956, foto links) is opgeleid als kunstenaar en docent. Hij heeft zich ontwikkeld tot een kenner van fossiele zeezoogdieren. Als conservator is hij regelmatig te vinden in het Zeeuws Museum, waar de collectie van het genoot schap beheerd en bewaard wordt. De Saporta-prijs wordt vrijdag in Brussel aan Mark Bosselaers uitge reikt. Zaterdag ontvangt conservator Hester Loeff (foto rechts) de P. van der Lijn-aanmoedigingsprijs 2018. Die prijs is genoemd naar amateur geoloog Pieter van der Lijn (1870- 1964). Hester Loeff (1975) is opgeleid als opticien en werkt sedert 2015 als conservator landzoogdieren aan de collectie van het Zeeuws Genoot schap. Daarnaast beheert ze de bot- tencollectie in het Stadhuismuseum in Zierikzee. het kon gebeuren we niet hoe Nog altijd weten Zondagochtend stonden we er weer, aan de oever van het Grevelingenmeer. We strooiden bloemen in het water, op de piekwaar onze schoonzoon Ron vijfjaar geleden om het leven kwam. Terwijl een straffe wind het wa ter deed rimpelen, dachten we te rug aan die eerste april 2013. Op een maandag was het, tweede paasdag, 's Morgens rond een uur of tien kregen we een telefoontje: 'Ron is zoek'. Begin dertig was hij toen hij die ochtend tijdens een duiktochtje in de Grevelingen bij Scharendijke onder water verdween en pas een paar dagen later levenloos boven kwam. Het tafereel staat me nog altijd glashelder voor ogen; heli kopters die het water afzoeken, duikers, politie, ambulances. En ik zie mijn destijds hoogzwangere dochter op de dijk staan, waar zij vanach ter een muralt- muurtje angstig naar het donkere koude water staart. Nog altijd weten we niet hoe het kon gebeuren. Ron, een ervaren duiker, een gozer met een puike conditie - hoe kon dit hém over komen? Onze dochter die al op zó'n jonge leeftijd weduwe werd, heeft de draad van het leven weer opgepakt. Ze is hertrouwd met een begripvolle man, ze hebben samen een zoontje, vormen een gezin met vijf kinderen en bewo nen een sfeervol huis met een grote weide waar varkens wroeten en kippen scharrelen. Het is traditie geworden: elk jaar staan we - familie, vrienden - op 1 april op die dijk met dat muralt- muurtje. Zo ook de voorbije zon dagochtend. Nadat de rozen en de tulpen langzaam uit het zicht wa ren gedreven, dronken we in een uitspanning een glas, prikten we in een uitsmijter en vermaakten de kleinkinderen zich met klim- rek, ballenbak en glijbaan. „Het was leuk, hè, opa?", klonk het achter me toen ik mijn jas aan trok. Daar stond mijn kleindochter Ruby (bijna 5), die haar pappa Ron nooit heeft mogen kennen. „Het was leuk, meid", knikte ik. EEN BONSAI MA® HET HELE JAAR &OOR, HENK donderdag 5 april 2018 Leuk, hè? Reageer op pzc.nl Gisteren: Delta is geen Zeeuws bedrijf meer 1117 stemmen VLISSINGEN Leerlingen van 79 Zeeuwse basisscholen krijgen komende dinsdag les in de buitenlucht. Op die dag is de Nationale Buitenlesdag. Een les in de buitenlucht zorgt er voor dat kinderen meer bewegen. Door de combi natie van daglicht en bui tenlucht kunnen ze zich daarna beter concentre ren in de klas. Vorig jaar deden 56 Zeeuwse basis scholen mee aan de bui tenlesdag. VLISSINGEN Wereldkampioen kickbok sen Rico Verhoeven opent zaterdag 14 april kledingwinkel Manhattan aan de Walstraat 95 in Vlissingen. Manhattan heeft al een winkel in Domburg. De openings handeling is om 13.00 uur. Verhoeven is geboren en getogen in Tholen. MIDDELBURG Vijf Zeeuwse gemeenten hebben al na drie maan den het gevraagde aantal vluchtelingen met een verblijfsvergunning onder dak geboden. Het Rijk vraagt aan de dertien Zeeuwse gemeenten in de eerste helft van dit jaar samen 180 mensen te huisvesten. Inmiddels hebben er 104 een plek gevonden. Borsele, Mid delburg, Noord-Beveland, Reimerswaal en Tholen hebben inmiddels meer dan hun aandeel geleverd. Bij de nautische cen trale in Vlissingen zijn verbeteringen doorge voerd om de bediening van zeven provinciale bruggen veiliger te maken. Sinds gisteren hebben medewerkers de beschikking over grotere bedienscher- men. Op de schermen ziet de operator vijf tot acht beelden tegelijk, afhankelijk van de brug die in beeld is. In juni vorig jaar opende de Sloebrug in Vlissingen, terwijl een vrouw op de brug stond. Het gerechtshof in Den Bosch moet zich opnieuw buigen over de dodelijke steekpartij in Mid delburg, waarbij op 1 maart 2014 de 19-jarige Dennis van de Velde om het leven kwam. De Hoge Raad heeft bepaald dat de rechtszaak over moet worden gedaan. Rolf Bosboom Middelburg Theo Giele 's-Heer Arendskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2