XJ Heerenveen danig van 22 Naderend kampioenschap van PSV zet niet Als PSV kampioen wordt, zal er straks volop worden getrokken aan spelers. Maar ook de architect van het team is voor buitenlandse clubs interessant. Technisch directeur Marcel Brands is alvast prominent in beeld bij Premier League-club Everton. 'Ronaldo kan nu Aarde verlaten en tegen Mars mannetjes gaan spelen. Hij heeft alles hier wel gedaan' Kort Wilkins (61) overleden Ray Wilkins (foto), die als speler (en coach) actief was bij Chelsea, Manchester United, Queen's Park Rangers, AC Milan en Paris Saint-Germain, is in Londen overleden aan de gevolgen van een hartaanval. Hij was ja renlang aanvoerder van het Engelse elftal, waarmee hij tussen 1976 en 1986 84 inter lands won. Wilkins werd slechts 61 jaar. FC Utrecht strikt Paes FC Utrecht heeft de 19-jarige jeugdinterna- tional Maarten Paes voor de komende drie seizoenen vastgelegd. De talentvolle doel man komt aan het einde van dit seizoen over van NEC. Djokovic dumpt Stepanek NovakDjokovic (foto) en zijn Tsjechische trainer Radek Stepanek gaan uit elkaar. Eer der maakte Andre Agassi al bekend dat hij niet meer in het coachingsteam van de Ser viër zit. De 30-jarige Djokovic, die lang uit de roulatie was met een elleboogblessure, won dit jaar pas drie wedstrijden. Sparta zonder Chabot Dick Advocaat kan twee competitieduels geen beroep doen op verdediger Jeffrey Cha bot. Sparta accepteerde een straf van drie wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk, na de onbesuisde overtreding van de Duit ser tegen PEC Zwolle-speler Younes Namli. EUROPALEAGUE Programma Quote van de dag Malacia Leicester Honkbal weeënhalfjaar geleden keek een volgepakt Old Trafford met ver bazing naar een elftal vol onbe kende voetbal lers uit Nederland. Ze speelden in de Champions League keurig met 0-0 gelijk op bezoek bij Manches ter United, de grootmacht uit Engeland. Davy Pröpper dartelde die novemberavond over het mid denveld. Jürgen Locadia sleurde in de aanval en Santiago Arias dweil de de gehele rechterflank af als aanvallende rechtsback. Het was het elftal van PSV, dat in elkaar was gezet door technisch directeur Marcel Brands. In dat Champions League-seizoen sneu velde PSV ook pas op de drempel van de kwartfinales. Enkel een verloren penaltyserie tegen Atlé tico Madrid verhinderde een plek bij de laatste acht. Inmiddels is Davy Pröpper zelf aan de slag in Engeland, bij Brighton. Net als Locadia. En eer der transporteerde Brands ook al Georginio Wijnaldum, Erik Pie- ters, Luciano Narsingh en Mem- phis Depay naar de andere kant van Het Kanaal. 200 miljoen pond Het is één van de redenen voor het feit dar de td van PSV nu zélf En gelse interesse opwekt. Everton ziet in Brands een mogelijk nieuwefootball director voor ko mend seizoen, nu de prestaties onder het huidige tandem van technisch directeur Steve Walsh en manager Sam Allardyce tegen- vallen, ondanks meer dan 200 mil joen pond aan spelerstransfers. De naam van Brands viel de af gelopen maanden een paar keer in Engelse media. De meest concrete melding kwam gisteren via Sky Sports. Dat claimt al dat Everton Brands zeker gaat aanstellen, en wel zodra PSV in Nederland zeker weet dat het kampioen wordt. Onwetend van het drama dat zich een paar honderd meter verderop voltrekt op sportpark Skoatterwald, zet de communicatie-afdeling van SC Heerenveen op woensdagmid dag een gelikt filmpje op Twitter. Het is bedoeld als opwarmer voor de noordelijke derby regen FC Gro ningen, zondag in het Abe Lenstra stadion. Beelden van een juichende Klaas-Jan Huntelaar worden ge volgd door een fraaie goal van Paul Bosvelt en een solo van Georgios Samaras. De begeleidende tekst: „De schitterende treffers van de derby in 2005!" Maar van de huidige selectie van Heerenveen is op dat moment geen enkele speler met de gedachten bij de wedstrijd tegen Groningen. De spelers staan ontdaan rond Stijn Schaars op het trainingsveld, wach tend op een ambulance. Hij heeft zojuist een dubbele beenbreuk op gelopen. Volgens Heerenveen-coach Jur- gen Streppel werd Schaars geblokt op het moment dat hij wilde sco ren. „Her was een ongelukkige sa menloop van omstandigheden. „Stijn wist onmiddellijk dat her goed mis was. Dit soort dingen ge beurt wel vaker tijdens een trai ning, maar de gevolgen zijn nooit zo groot." Aangeslagen Zwaar aangeslagen verlaat de Hee renveen-selectie vervolgens het trainingsveld. Dat de blessure van Schaars ernstig is - daarover bestaat geen twijfel. Alle activiteiten die op het programma stonden worden geschrapt. Huilend gaan sommige spelers naar huis. Anderen blijven nog en zoeken steun bij elkaar in het Abe Lenstra-stadion. „We zijn bij elkaar geweest en hebben de middagtraining eruit gegooid", zegt Streppel. „Morgen (vandaag, red.) zijn we vrij. Vrijdag gaan we het hier nog over hebben en daarna gaan we over tot de orde donderdag 5 april 2018 GO VOETBAL VOETBAL TENNIS VOETBAL KWARTFINALES Vandaag 21.05 uur Arsenal - CSKA Moskou Atlético Madrid - Sporting Lissabon RB Leipzig - Olympique Marseille Lazio Roma - RB Salzburg Returns op 12 april Alvaro Arbeloa (ook van Real) na De Omhaal 5 ja* Feyenoord en Tyrell Malacia (foto) zijn het eens geworden over een nieuw contract tot medio 2023. De oude ver bintenis van de 18-jarige links back, die bij Feyenoord ook de jeugd door liep, was geldig tot en met vol gend seizoen. Zestig Leices ter City-fans krijgen via een loterij een sei zoenkaart ca deau voor 2018-19. De aanleiding: de 60ste verjaar dag van voor zitter Vichai Srivaddhana- prabha. I De Nederland se international Didi Gregorius stal de show bij de New York Yankees. Hij sloeg twee homeruns te gen Tampa Bay en bracht met zijn slagen acht punten binnen. O fi. <0 Buitenland trekt ook aan Brands Maarten Wijffels Eindhoven Marcel Brands kijkt tevreden toe tijdens een training van PSV. FOTO VI IMAGES De grootste vrees van SC Hee renveen werd gisteren bewaar heid, ruim een uur nadat Stijn Schaars met de ambulance naar ziekenhuis Tjongerschans werd gebracht. Een kuit- en scheen beenbreuk zet de aanvoerder maandenlang buitenspel. Sander de Vries Anne Roel van der Meer Heerenveen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22