O 'Weer een meesterzet van John de Mol' ANGELA KIJKT TV 20 Ml Financiële motieven lijken de voornaamste drijfveer voor Gerard Ekdom (40) om in september over te stappen van NPO Radio 2 naar Talpa's Radio 10. Het feit dat de dj straks een fors deel van zijn huidige salaris moet inleveren, dreef hem in de handen van John de Mol. zelfs de grootste complotdenkers niet kunnen betwisten. Theatermaker George van Houts zat gisteravond bij Pauw. Hij betwijfelt of de officiële lezing van 9/11 klopt. Over al zijn 'vragen' rond de aanslagen in de Verenigde Sta ten in 2001 toert hij rond met een theatercollege. En er is zelfs een beloning in de maak in puur goud voor mensen die onomstotelijk kunnen be wijzen dat het allemaal wél zo is gegaan zoals er in de geschiedenisboeken staat. Dan nu mijn volstrekt subjectieve kantteke ning bij de duizelingwekkende carrousel aan al- ternativefacts (drones in plaats van vliegtuigen was nog de eenvoudigste) die Van Houts te berde bracht: waar heeft hij die klap van de molen op gelopen? En zo dacht ik nog een paar dingen, maar die houd ik voor mezelf. Omdat ik een an dere vraag interessanter vind: moet je ieder gek- kie - zoals ik al zei, dit is mijn volstrekt subjec tieve waarneming - een podium bieden in een talkshow? Dinsdag was het Van Houts die alle ruimte kreeg om al zijn complotten dan wel vragen te etaleren. Twee maanden terug zat er een man bij Jinek die een boek heeft geschreven omdat hij er heilig van overtuigd is dat hij een buitenechte lijke zoon van prins Bernhard is. Bewijs had hij niet, het was een vage optelsom van gevoel en een ontboezeming van een alcoho listische moeder. Ik vraag me af of de nekharen van de toevallige kijkster op Drakesteyn inmid dels weer liggen. Een talkshow heeft niet als taak om elke com plotdenker, ufowatcher of wichelroedegelovige aandacht te geven, al was het alleen maar om ons als kijkers te ontzien. Maar als er een boek ligt, als er een theatershow is, dan wordt het journalis tiek interessant. Zeker in het geval van Van Houts, succesvol theatermaker met De Verleiders én Slimste Mens. Het is alleen al nieuws dat ie mand met zijn capaciteiten bevattelijk is voor dit soort vage theorieën, pardon, vragen. Al had er van mij best iemand van Correlatie of GGZ Ne derland naast hem mogen zitten, maar dat ter zijde. En bij die zelfbenoemde zoon van Bern hard ook trouwens. Ik twijfel alleen heel erg ofVan Houts niet be zig is met een stunt. Dat hij iets groters wil aan tonen met zijn twijfels over 9/11. Een zoveelste Verleiders over de hijgerigheid van de media bij voorbeeld? Complotdenken werkt nu eenmaal aanstekelijk. Quote van de dag 'Het doet wel heel veel pijn in mijn hartje' Yolanthe versus Tijl Tweede seizoen voor Beau MEDIA TRANSFERS Het is niet dat Ge rard Ekdom baalt van NPO Radio 2, waar hij sinds ok tober 2015 de och tendshow Ekdom in De Ochtend pre senteert (en sinds januari 2016 ook Ekdoms Funky Weekend Trip). Sterker, hij zou zijn huidige plek als 'de mooiste in radioland beschouwen'. Het is ook niet dat de dj straks bij John de Mols Talpa ineens een mil joenensalaris binnensleept. Toch lijkt geld het hoofdmotief, zeggen ra diokenners en ingewijden. Gerard Ekdom is niet het grootste succesnummer van Radio 2. Dat is Ruud de Wild Bij de publieke omroep moeten alle presentatoren bij het afsluiten van een nieuw contract terug naar de Balkenendenorm (dit jaar 187.000 euro op jaarbasis). Het aantal topver- dieners daalde de afgelopen jaren, maar uitzonderingen als Matthijs van Nieuwkerk (De Wereld Draait Door) zien straks een aanzienlijk deel van hun jaarsalaris verdampen. Ek dom verdient momenteel naar ver luidt een slordige 300.000 euro. De daling is zo fors dat hij het aanbod van Talpa onmogelijk kon weigeren. Bij een commerciële zender is van een maximumbedrag geen sprake. „Daarnaast krijgt Ekdom straks meer vrijheid om ook andere dingen te doen", stelt Evert Bronkhorst van Comnlo Eerst maar de onomstotelijke feiten die Maar toch heeft Fajah Lourens besloten te stoppen als dj. Ze wil zich vooral con centreren op haar bedrijf MKBM, waarmee ze mensen via advies en trainingen een fitter lijf wil bezorgen. donderdag 5 april 2018 GO TELEVISIE Yolanthe Sneijder-Cabau (foto) neemt het op tegen Tijl Beckand in een nieuw seizoen De Jongens tegen de Meis jes op RTL 4. Yolanthe ver vangt Chantal Janzen, die net is bevallen van haar tweede zoon. TELEVISIE De docuserie Five Days Inside van Beau van Erven Dorens, waarin hij instellingen be zoekt waar je normaal niet binnenkomt, krijg een tweede seizoen. Dinsdag liep op RTL 4 de eerste serie af. 3 ■o Ekdom naar Talpa Gudo Tienhoven Hilversum 44 Evert Bronkhorst, mediastrateeg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20