I SGP, VVD en CU willen coalitie vormen CU wil verbod op het voeren van eenden Meer animo nodig voor project zonnepanelen Burgervader ontfermt zich over financiën 7 105-JARIGE AALTJE Bijeenkomsten overTrekdijk gaan niet door In het nieuwe coalitieakkoord in de gemeente Noord-Beveland valt iets op: de rol van burgemeester Marcel Delhez. Hij krijgt de portefeuille fi nanciën. Het is een van de vernieu wingen die het college doorvoert om een frisse wind door het ge meentehuis te laten waaien. An dere veranderingen zijn te zien tij dens de volgende raadsvergadering op donderdag 12 april. Dan worden de wethouders officieel benoemd. Zij zitten niet langer aan dezelfde tafel als de raadsleden en op hun naambordjes wordt niet meer ver meld van welke partij ze zijn. „Een wethouder is van iedereen", legt Van der Maas uit. Verder komen er Het college wil een frisse wind laten waaien openbare themavergaderingen, gaan de raadsleden debattraining volgen en moet de in- en externe communicatie beter. Sommige dingen blijven wel het zelfde. Zo behoudt Anja Slenter het sociaal domein en neemt ze daar naast ook economische zaken en toerisme en recreatie onder haar hoede. De portefeuilles ruimtelijke ordening en landbouw komen op nieuw voor rekening van Adrie van der Maas. Pim Schenkelaars be heert, naast de nieuwe portefeuille vernieuwing, onderwijs, cultuur, milieu, duurzaamheid en innova tie. Nu Schenkelaars, Slenter en Van der Maas wethouder worden, ko men er drie plaatsen vrij in de ge meenteraad. Die worden ingeno men door Marcel Verwei (NBB), Kees Blok (CDA) en Arnold de Bruine (SGP). „Overigens onderzocht NBB met behulp van informateur Harrie Nuijten ook een coalitie met SGP, PvdA en nieuwkomer D66, waarbij PvdA de wethouder van D66 zou steunen. Die poging strandde. Een gebrek aan ervaring speelde hierbij een doorslaggevende rol." „Meeuwen poepen er de hele boel onder", aldus Jumelet gisteravond in de raad. „Ze wachten daar op brood voor de eenden. Ik heb zelfs al gehoord van een bakker, overi gens niet uit Yerseke, die er een hele lading brood over de rand Daarmee valt het CDA voor het eerst sinds tientallen jaren buiten de boot. Dat doet pijn bij de chris- kiepert. 's Nacht lopen er nu ook ratten." Hij vroeg daarom of het mogelijk was een verbod in te stellen om brood en etensresten bij de eenden te gooien. „Want voor de eenden is het ook hele maal niet goed." Volgens wethou der Jaap Sinke is een verbod mo gelijk, maar zit er ook een keer zijde aan. „Willen we een verbod instellen voor (groot)moeders die met hun (klein)kinderen de eendjes gaan voeren? Daarbij komt dat zo'n verbod er niet zo maar is en ook gehandhaafd moet kunnen worden." Maar het hand haven is geen reden om geen ver bod in te stellen, vindt Jumelet. tendemocraten, zegt lijsttrekker en wethouderskandidate Petrina Geluk in tranen. „We hebben altijd constructief samengewerkt, goede mensen en een goede wethouder geleverd. Dan valt dit rauw op je dak." Bierens acht een coalitie van de drie grootste partijen echter vol doende. „Het is me al langer geble ken dat er een wens bestaat om vanuit financieel oogpunt en de grootte van de gemeenteraad te volstaan met drie fulltime wet houders. In 2014 waren de opgaven met diverse projecten zwaarder. Het aantal aanmeldingen voor het zogeheten postcoderoosproject op Noord-Beveland loopt nog niet over. Het zonne-energieproject gaat van start als er een kleine 300 zonnepanelen gereserveerd zijn. Nu zijn zo'n 120 stuks vergeven. Toch maakt Adrie Neuféglise van de zonne-energiecoöperatie Maak Onze Regio Duurzamer zich nog geen zorgen. „In een re gio met hoogbouw is het beno digde aantal inschrijvingen snel ler binnen dan in een laagbouw- gebied als Noord-Beveland", zegt Nu zijn die afgerond of in een uit voerende fase." Het statenlid stelt dat een college van drie ervaren wethouders ook de voorkeur had van SGP, VVD en ChristenUnie. „Terwijl deze combinatie en invul ling ook door andere partijen als voorkeur is genoemd." Zware kluif Geluk heeft daar haar twijfels bij. Haar partij heeft zich daar nooit over uitgesproken, benadrukt, ze en volgens haar geldt dat voor meer partijen. „Alleen SP en ChristenUnie hebben dat ge- hij. „Dat komt doordat flat- en ap partementbewoners vaak geen andere mogelijkheid hebben dan gebruikmaken van zonnepanelen op het dak van een ander." Wat volgens Neuféglise ook meespeelt, is de (eerdere) subsidie van de gemeente Noord-Beveland voor panelen op het eigen dak. „De mensen die van die regeling gebruikgemaakt hebben, doen natuurlijk niet mee met het post coderoosproject." Maandag 16 april is om 19.30 uur een informatieavond in het Casembroothuis in Kamperland. Mogelijk volgt nog een bijeen komst in Kortgene. noemd. Ik denk dat die drie wet houders nu heel goed in het ver haal passen. Overigens verwacht ik dat ze er een heel zware kluif aan krijgen. Want doordat wethouder Van Dis stopt, gaan ze van 3,4 naar 3 fte. ,Met een halve fte moeten ze het werk van één wethouder over nemen." De portefeuilles worden in de komende tijd verdeeld. Door met een wethouder minder te werken, krijgt burgemeester Van de Velde ook extra taken. De officiële be noeming van het college volgt 19 april. MIDDELBURG De bijeenkomsten voor bewoners van Nieuw- en Sint Joosland en de wijk Mortiere over een bedrijventerrein aan de Trek- dijk gaan niet door. Het college van B en W van Middelburg heeft dat dinsdag besloten na protest uit het dorp. Het college wilde uitleg ge ven over het huidige plan voor een bedrijventerrein, terwijl de inwo ners via hun stemgedrag hebben la ten merken dat ze dat plan hele maal niet zien zitten. De vier bij eenkomsten op twee locaties, om zoveel mogelijk mensen in staat te stellen deze bij te wonen, zag de dorpsvereniging bovendien als een tactiek van 'verdeel en heers.' woensdag 4 april 2018 GOES Het was gisteren een bijzondere dag in zorgcentrum Randhof in Goes. Aaltje Pau- lusse-Priester vierde er haar 105e verjaardag. Eigenlijk be reikte ze die leeftijd zaterdag al, maar gisteren kwam burge meester Herman Klitsie de ja rige feliciteren. Mevrouw Paulusse werd op 31 maart 1913 geboren in Elle- woutsdijk. Ze was de dochter van de molenaar en de tweede in een gezin met zeven kinde ren. Ai haar broers en zussen zijn inmiddels overleden. In 1940 trouwde Aaltje met Frans Paulusse, die loodgieter, BE Ellen Jobse Wissenkerke De Christenunie Reimerswaal vraagt aandacht voor de situa tie rond eendenvijver 'de Brandput' in Yerseke. Volgens Andries Jumelet hebben om wonenden daar last van meeuwen en ratten. Willem Adriaansens Kruiningen Een college met drie fulltime wethouders van SGP, VVD, en ChristenUnie. Dat is de aanbe veling die informateur Kees Bie- rens doet voor de vorming van het college in Tholen. De drie partijen hebben samen een meerderheid met 12 van de 21 zetels. Michiel Bouwman Tholen Ellen Jobse Kamperland smid, elektricien, fietsenma ker en winkelier was in Elle- woutsdijk. Aaltje beheerde de winkel in kruidenierswaren en huishoudelijke artikelen. Na het overlijden van haar echtgenoot in 1974 heeft ze de winkel en de werkplaats ver kocht, maar is ze wel in Elle- woutsdijk blijven wonen. Tot haar 97ste deed ze dat zelf standig. Daarna nam ze haar intrek in Randhof. De jarige kreeg samen met haar man een zoon en een dochter, en heeft ook klein- en achterkleinkinderen. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54