Murray: 'Veel positiefs gehoord over Rosmalen' 12 ZE TENNIS GRASTOERNOOI ROSMALEN 'Superblij' is toernooi-directeur Marcel Hunze. Het tennistoernooi van Rosmalen heeft met Andy Murray een wereldtopper binnengehaald. m Anderhalve maand mai len en telefoneren. Vrij wel dagelijks had hij manager Matt Gentry aan de lijn. Maar toen kreeg toernooidirecteur Marcel Hunze van het tennistoernooi in Rosmalen een definitief'ja' vanuit Engeland. Andy Murray speelt vanaf li juni op het grastoernooi van Ros malen en werkt er verder aan zijn co meback in het internationale tennis- circuit. De Schotse tennisser, die voor Groot-Brittanië twee gouden plak ken won op de Olympische Spelen, ziet Rosmalen als dé ideale voorbe reiding op Wimbledon. En daar is toernooidirecteur Hunze bijzonder mee in zijn nopjes. „Geweldig. Su perblij. Heel bijzonder dat een lid van de Big Four naar Rosmalen komt. Naast Federer, Nadal en Djokovic is hij één van de beste spelers van deze eeuw." Dat gaat echter niet zonder slag of stoot, erkent Hunze. „Ik vernam dat hij het gravelseizoen liet schieten en ben toen meteen gaan bellen en mai len." Hij heeft de tennisser weieens de hand geschud, maar kent zijn ma nager inmiddels veel beter. In de ge sprekken ging het natuurlijk ook over geld. „Maar dat is zeker niet het belangrijkste voor dit soort mensen. Het gaat hen er vooral om of alles goed geregeld is. Het hotel, de vluch ten, de faciliteiten, de trainingsmo gelijkheden, wedstrijdschema en zelfs de gebruikte ballen." Gras En uiteraard het gras. Hunze: „Juist voor een superprof als Murray is dat enorm belangrijk. We hebben de We hebben de laatste jaren enorm veel geld, kennis en energie in ons gras gestoken laatste jaren enorm veel geld, kennis, energie en uithoudingsvermogen in ons gras gestoken. We zijn naar de grasmensen van Wimbledon ge weest en zij zijn hier komen kijken. Nu hebben we één van de beste ba nen in het tenniscircuit. En Murray weet dat." Mannetje Sjeng Schalken, oud-deelnemer en ambassadeur van het tennistoernooi in Rosmalen, vindt het 'fantastisch nieuws' dat Murray zijn opwachting maakt op het gras van Libéma Open, zoals het toernooi met ingang van dit jaar heet, nadat de vorige sponsor Ri coh er de brui aan gaf. „Ik vind het ge weldig dat de organisatie dit voor el kaar heeft weten te krijgen. Chapeau." Schalken, tweemaal winnaar in Rosmalen, speelde in een grijs verle den - hij weet zelf het jaartal niet meer - tijdens een toernooi in Ca nada eens tegen Murray. Lachend: „Ik was toen al een beetje op mijn retour en hij kwam net op. Ik weet nog dat We hebben al veel wereldsterren gehad, maar iemand van de Big Four is toch anders Dit weekeinde plaatste voormalig Wimbledonwinnaar Andy Mur ray (30) nog een foto op Instagram. Het plaatje is genomen op de Pa- trick Mouratoglou Academy in het Franse Nice. Daar sloeg de van een heupoperatie herstellende Murray na een lange afwezigheid weer eens wat tennisballen. De kwartfinale op Wimbledon was afgelopen zomer de voorlopig laatste officiële tennispartij die de Schot speelde. Begin dit jaar ging hij onder het mes om een eind te maken aan een slepende heup blessure. En afgelopen weekeinde maakte hij weer zijn rentree op een tennisbaan. Klaarblijkelijk ging dat goed. Want de nogal stuurse tennisser zegde meteen zijn deelname toe aan het grastoernooi in Rosmalen dat van 11 tot en met 17 juni wordt gehouden. Op het gras van Ros malen maakt Sir Andrew Murray zijn comeback. Murray, de voormalig nummer één van de wereld, verklaarde op zijn eigen website uit te kijken naar het toernooi in Rosmalen. 'Ik heb veel positiefs gehoord over het toernooi en de grasbanen zijn van zeer goede kwaliteit. Dat maakt het voor mij een perfecte voorbe reiding op Wimbledon', aldus de Schot, die is afgezakt naar de 29ste positie op de wereldranglijst. Normaal gesproken neemt de in Glasgow geboren Murray na Ro land Garros rust en begint hij zijn grasseizoen bij het toernooi van Queens in de week na Rosmalen. Maar omdat de Brit - net als overi gens Roger Federer - het gravelsei zoen overslaat en Roland Garros niet speelt, is er ruimte voor een extra grastoernooi ter voorberei ding op Wimbledon. En dat is het toernooi in Rosmalen geworden. Murray is prof sinds 2005. Tot dusver schreef hij 44 enkeltoer nooien (waarvan drie Grand Slam-titels) en twee herendubbel- toernooien op zijn naam. Hij ver loor acht Grand Slam-finales, onder andere vijf maal op de Aus- tralian Open. Murray won twee keer goud op de Olympische Spe len en won twee keer Wimbledon. ik terug in het hotel tegen iemand zei: ik heb bij dat mannetje geen en kele zwakke plek kunnen ontdek ken." Net zoals collega-toernooidirecteur Richard Krajicek van het Rotter damse ABN Amro tennistoernooi - die Roger Federer voor de laatste edi tie strikte - weet Hunze dat deel name van de tennistopper lucratief kan zijn voor het toernooi. „Zijn deelname kost geld, maar levert ook geld op." Inmiddels hebben tennis- fans uit met name Engeland al geïn formeerd naar kaarten. De kaartver koop begint zondag. Het is overigens bepaald niet voor het eerst dat Hunze een tennisser van formaat Treeft weten te "winnen voor Rosmalen. Ook Roger Federer speelde al in Rosmalen. David Ferrer, Patrick Rafter (winnaar in 1998 en 1999), Mi- chael Chang en Lleyton Hewitt (2002) stonden in Rosmalen ook bin nen de witte lijnen. Hunze: „We hebben al veel wereld sterren gehad, maar iemand van de Big Four is toch weer een verhaal apart." woensdag 4 april 2018 Murray komt na anderhalve maand mailen en telefoneren Wouter ter Haar Rosmalen —Marcel Hunze Andy Murray behoort samen met Roger Federer, Rafael Nadal en Novak Djokovic tot de Big Four, de vier beste tennissers van de wereld. —Marcel Hunze Wouter ter Haar Rosmalen Andy Murray fotonezarbalout/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44