%-*" Sliedrecht in de beker Self ie met Kittel in Terneuzen 11 :~:z zv SbESHsI^ 5s -53 - ^i T.tfépiw- zeker. Na een volley van Hoessein Bouzambou kreeg Maas een grote kans maar stuitte op doelman Joan van Belzen. Na 36 minuten was het wel raak. Maas sprintte Dan- gelo Martien eruit, draaide om de bal heen naar zijn linker en ver schalkte Van Belzen in de korte hoek (1-0). Vlissingen was vlak voor rust na één van de weinige splijtende passes dicht bij de ge lijkmaker, maar Geraldi Geerman en daarna Mart de Kroo slaagden er niet in om te scoren. Karelse bracht halverwege Ibra- him Eryürük in voor Steve Schalk wijk en liet zijn ploeg vanaf dat moment met drie spitsen spelen. Het veranderde weinig aan het spelbeeld. Vlissingen hield het ini tiatief, maar kon geen gaatje in de Cluzona-muur beuken. De ploeg drong aan, maar schoot zichzelf een kwartier voor tijd in de voet. Van Belzen riep dat de bal voor hem was, raakte het leer maar half en zag hoe Wesley Smits de bal van ruim twintig meter in het ver laten doel schoot (2-0). Vlak voor tijd zorgde invaller Jacques Dekker ook nog voor de 3-0 en strooide daarmee nog wat extra zout in de Vlissingse wonden. De nederlaag voor de Walcherse ploeg paste wel in het beeld van na de winterstop. De resultaten van de acht gespeelde competitieduels verduidelijken dat beeld: twee ge wonnen, drie gelijk, drie verloren. Zaterdagavond slikte de ploeg van Karelse op bezoek bij Gemert (3-2) al de negende nederlaag van dit seizoen. Die dagen later kreeg het nog een nieuwe tik te verwerken. Op een bijveld, van een club die twee klassen lager speelt en niet voor het eerst dit seizoen een feestje bouwde. Zo'n feeststem ming? In Vlissingen weten ze al een tijdje niet meer hoe dat voelt. KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK De koers trekt na de start in Ter neuzen door de Westerschelde- tunnel en voert het peloton door Walcheren, Noord- en Zuid-Be veland en Reimerswaal richting de finish in het Belgische Schoten, nabij Antwerpen. Aan de start staan gerenommeerde 'snelle jon gens' als Dylan Groenewegen, Ar- naud Demare, Elia Viviani en na tuurlijk Marcel Kittel. De Duitse recordhouder was in de laatste zes edities vijfmaal de snelste in de Scheldeprijs. „Met een magistrale Niki Terp stra zondag in de Ronde van Vlaanderen zullen er nog meer wielerliefhebbers Terneuzen we ten te vinden", denkt Begijn. „Een mooiere aanloop naar de Schelde prijs kun je niet bedenken. Ook met Brian van Goethem, onze lo kale coryfee uit de gemeente Ter neuzen, die zich vorige week tij dens Gent-Wevelgem in de kijker reed. Voor hem is het belangrijk om te kunnen schitteren tussen al die grote namen." Vrij Hoewel de focus van Begijn mo menteel vooral ligt bij de forma tiebesprekingen die in volle gang zijn, merkt hij dat het evenement leeft in Terneuzen. „Ik weet dat veel mensen woensdag vrij heb ben genomen om er bij te kunnen zijn. Het mooie is dat de renners zich voor de start ook echt tussen de mensen begeven en er bijvoor beeld tijd is om een selfie met ze te maken. Dat kan alleen als je de startplaats bent. Daar zijn we ape trots op." De gemeente Terneuzen kreeg de start min of meer in haar schoot geworpen dankzij haar netwerk. Begijn: „De organisatie zocht een doorstart en Cees Priem heeft ervoor gezorgd dat wij vrij snel om tafel zaten. Ook Jo-Annes de Bat werd daarin snel gevonden. Zo zijn we tot een mooie co-crea- tie gekomen, waarbij zowel de provincie Zeeland als de ge meente Terneuzen 25.000 euro op tafel legt." Terneuzen heeft ook voor de komende twee jaar een optie op de startplaats. „Het is wel de in steek om de start hier te houden, maar we zullen eerst na deze edi tie gaan evalueren. Aan de samen werking met het organiserende wielercomité van Schoten zal het in ieder geval niet liggen. We heb ben elkaar op zo'n natuurlijke ma nier gevonden en alles verloopt tot nu toe vlekkeloos." Begijn hoopt dat de organisatie van de koers nu eindelijk echt kan zien hoe mooi de nieuwe markt in Als ik m'n kaarten op één renner moet zetten, dan nog een keertje Kittel Terneuzen is geworden. „Het weer heeft nog niet echt meegeze ten tijdens hun bezoeken. Hope lijk is dat deze keer beter." Wie er gaat winnen? „Het zal geen rustige koers tot aan de eind sprint worden", voorspelt Begijn. „De wind gaat een bepalende fac tor spelen. De befaamde waaiers zijn een nieuw element aan deze koers, waar de organisatie ook juist naar op zoek was. Toch ver wacht ik uiteindelijk een sprint. Als ik m'n kaarten op één renner in zou moeten zetten, dan wordt het nog een keertje Marcel Kittel." DOORKOMST/ woensdag 4 april 2018 rijgt een nieuwe tik jW. 4» - „y - - ---■* Cluzona - Vlissingen 3-0 (1- 0). 36. Ruben Maas 1-0, 75. Wesley Smits 2-0, 88. Jacques Dekker 3-0. Scheids rechter: R.A.H.J. Souwen (Til burg). Gele kaart: Sam Goos- sens (Cluzona). Aantal toe schouwers: 300. Vlissingen: Joan van Belzen; Dangelo Martien, Milton Roe- meratoe, Jarreau Manuhuwa, Renzo Roemeratoe; Hoessein Bouzambou (75. Khalid El Hattach), Mart de Kroo, Me- nancio Weeda, Geraldi Meer man (80. Roniël Uranie); Steve Schalkwijk (46. Ibrahim Eryü rük), Yves Nyemb. Daniël Wissel (links) was gisteravond twee keer trefzeker namens GoeS. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Sliedrecht-Goes 1-7 (1-4). 14. Daniël Wissel 0-1, 20. Jan Paul van Hecke 0-2, 25. Ray Kroon 0-3, 34. Erwin Franse 0-4, 36. Sjoerd van der Waal 1-4, 55. Ray Kroon 1-5, 68. Tim de Winter 1-6, 85. Daniël Wissel 1-7. Scheidrechter: J.P.M. Loontjens (Breda). Gele kaar ten: Mathijs Donatz (Slie drecht). Toeschouwers: 125. Goes: Dennis Uijl; Klaas van Hecke, Ruben Hollemans (73. Thijs Rentier), Jan Paul van Hecke, Jop Dekker; Tim de Winter (73. Remon de Vlie ger), Yannick van de Woes- tijne, Raymond Wolft; Erwin Franse (67. Francis Kabwe Manengela), Daniël Wissel, Ray Kroon. Eén van de oudste wielerklas siekers van België gaat van daag van start op de nieuwe markt van Terneuzen. „Daar zijn we apetrots op", laat wet houder Jack Begijn enthou siast weten. Menno Kole Terneuzen - Jack Begijn 12.15 uur: geneutraliseerde start Terneuzen 12.38 uur: officiële start na Westerscheldetunnel 12.58 uur: Middelburg 13.08 uur: Veere 13.25 uur: Noord-Beveland 14.04 uur: Goes 14.24 uur: Kapelle 14.39 uur: Yerseke 14.52 uur: Krabbendijke 15.05 uur: Rilland 15.14 uur: brug over Schelde-Rijnkanaal 15.21 uur: Woensdrecht 15.35 uur: Putte (Belgie) 17.11 uur: finish Schoten Marcel Kittel won vorige maand twee etappes in de Tirreno- Adriatico. fotodariobelingheri/epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43