Goes laat niets heel van O O) CD O 10 ZE Knieblessure velt Van Drongelen Nieuwenhuis en Athene promoveren Van Maaren grijpt winst in België Doesburg beste speler derde divisie Hoofdklasser laat zich van zijn slechtste kant zien in kwartfinale bekertorenooi tegen tweedeklasser: 3-0. DISTRICTSBEKER KWARTFINALE Hamburger SV moet het in de strijd tegen de gradatie uit de Bundesliga voorlopig stellen zonder Rick van Drongelen. De Nederlandse verdediger kampt met een knieblessure. De ernst van de kwetsuur is nog onduidelijk, maar volgens trainer Christian Titz valt het mee. „Hij heeft zijn knie overstrekt. Gelukkig zijn de kruisbanden in orde", zei Titz. Van Drongelen kwam zaterdag in de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart direct na rust in het veld voor de negentienjarige debutant Stephan Ambrosius. Met de oud-Spartaan binnen de lijnen pakte HSV een puntje (ï-r). Met een to taal van negentien staat de gevallen topclub uit Hamburg laatste in de Bundesliga. Dressuuramazone Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke is doorgestroomd naar het A-ka- der in de U25-categorie. De Zeeuwse heeft deze promotie met TC Athene te danken aan de goede prestaties van de afgelopen tijd. Vo rige maand werd ze met Athene Nederlands kampioen in de U25-categorie. Een kader bestaat altijd uit een A-kader (bij springen, dressuur en eventing heet dat een olympisch kader) en een B-kader. In het A-ka der zitten de sterkste combinaties. In het B- kader zitten de combinaties waarvan wordt verwacht dat ze kunnen doorstromen naar het A-kader. ijdens een nationale motorcrosswedstrijd in het Belgische Lille kwamen diverse Zeeuwse motorcrossers uitstekend voor de dag.o won Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen op het modderige circuit Breugelheide bij de Inters in de Open klasse A het dagklassement. Zijn leermeester Casper Ovaa uit Oost-Souburg werd in de dagklassering vijfde. Bij de debu tanten was de dagoverwinning voor Jason de Jong uit Vlissingen. Bij de junioren 250 ging de dagwinst naar Jonah Pijnen uit Middel burg. Kyle Doesburg is gekozen tot Speler van de Week in de derde divisie. De aanvaller uit Goes kreeg die ereprijs voor zijn aandeel in de 2-r-zege zaterdag van ASWH op FC Twente. Doesburg moest het de laatste weken doen met invalbeurten, maar kreeg tegen Jong FC Twente, waar Godfried Roemeratoe in de ba sis stond, weer 's een kans in de basis. Hij be schaamde het vertrouwen van zijn trainer niet. „Lekker sleuren, meters maken, maar ook kansen krijgen doordat ik regelmatig één-op één met de verdediger kom", schetste Does burg zijn wedstrijd in het AD. „Mijn treffer voelde als een opluchting." Esser Het zijn van die wedstrijden die je soms van tevoren in grote lijnen al uit kunt tekenen. Een club die aan een wonderbaarlijk bekeravontuur bezig is ontvangt een club die een paar klassen hoger speelt en haalt alles uit de kast. Het is wat Clu- zona gisteravond deed tegen hoofdklasser Vlissingen en schreef daarbij weer een prachtig nieuw hoofdstuk. De Brabantse tweede klasser kleineerde de Zeeuwse ploeg met 3-0 en staat in de halve finale tegenover Goes. Was de overwinning van de Club zonder naam (Cluzona) on verdiend te noemen? Nee, daar was absoluut geen sprake van. De Brabantse ploeg speelde naar zijn mogelijkheden, klapte er vol op in de duels en hield het veld klein. Waar de Vlissingers over het veld sloften, liepen de spelers van Clu zona het vuur uit de sloffen. Ze hielpen elkaar op alle plekken van het veld en knokten voor elke me ter. Als je dan ook de kansen be nut, kun je (opnieuw) stunten in de districtsbeker. IFC, net als het zielloos spelende Vlissingen een hoofdklasser, sneu velde onlangs al in Wouw. De Walcherse ploeg was hetzelfde lot beschoren. Op het trainingsveld, waar net als tegen IFC naar was uitgeweken omdat op het hoofd- veld geen verlichting aanwezig is, moest vlak voor de wedstrijd nog snel één doel goed in het midden worden gezet. Met het veld zelf was weinig mis, het lag in ieder geval beter dan de akker waar Vlis singen zelf haar thuiswedstrijden op afwerkt. Toch kon het de ploeg van John Karelse geen moment in spireren. Vlissingen had wel het meeste balbezit, maar zocht tevergeefs naar een gaatje. Bij Cluzona werd de verdediging geleid door Marcel van der Sloot, de 37-jarige oud prof van onder meer De Graaf schap en RBC, die volgend seizoen hoofdtrainer is van de Brabantse tweedeklasser. En voorin had de ploeg de vlijmscherpe Ruben Maas, de doelpuntenmachine van Cluzona. Maas zorgde er in de vo rige ronde met twee goals eigen handig voor dat hoofdklasser IFC werd uitgeschakeld (2-1). En tegen Vlissingen was hij ook weer tref- Al voor rust was alles in kannen en kruiken voor Goes. Na een kwartier spelen zette spits Daniël Wissel de bezoekers op een terechte o-t-voor- sprong. Ongeveer vijf minuten later tilde Jan Paul van Hecke de stand naar 0-2. Uit een hoekschop vol leerde de jonge verdediger prachtig raak. Sliedrecht was nog nauwelijks bekomen van de schrik toen Ray Kroon binnen het half uur voor de 0-3 zorgde. De buitenspeler scoorde een paar minuten na de 0-2 de derde treffer voor Goes. De Zeeuwse wervelwind ging echter nog altijd niet liggen. In de 35ste minuut zette Erwin Franse de nummer twee uit de zondag hoofdklasse op 0-4. Hij werkte een bal uit een hoekschop achterlangs zijn standbeen in de touwen. Direct na de aftrap deed Slie drecht, dat Goes vorig jaar dwarszat in de derde ronde van de districts beker, eindelijk iets terug. Sjoerd van der Waal scoorde de 1-4, de treffer bleek enkel voor de statistie ken. In de tweede helft gingen de Goesenaren verder met doelpunten maken. Kroon en Wissel maakten beiden hun tweede van de middag en daarmee de 1-5 en 1-7. Tim de Winter zorgde tussendoor nog voor de 1-6. woensdag 4 april 2018 VOETBAL PAARDENSPORT Jordan Lee van Maaren. MOTORCROSS VOETBAL IB Zaterdag-eerste klasser Kloetinge heeft ook volgend seizoen de be schikking over Jaap Esser. De routinier heeft zijn jawoord gegeven en staat voor zijn zestiende seizoen bij de Bevelandse club. Op welk ni veau de momen teel geblesseerde Esser volgend sei zoen speelt met Kloetinge, is nog onduidelijk. De ploeg is namelijk geplaatst voor de nacompetitie om een plaats in de hoofdklasse. Voetballer Tho mas van den Hou ten (foto) speelt ook volgend sei zoen bij AFC in Amsterdam. De linksbenige speler uit Goes is aan zijn eerste jaar bezig bij de twee dedivisionist en hij heeft vrijwel we kelijks een basis plaats. Met vier doelpunten is de verdediger zelfs één van de pro ductiefste spelers van de ploeg. Zielloos Vlissingen k Barry van der Hooft Wouw Ruben Maas schiet Cluzona na 1-0. FOTO MARCEL OTTERSPEER De voetballers van Goes herstel den zich gisteravond van de ze perd van afgelopen zaterdag tegen UDI'19 (O-1-verlies). De zondag-hoofdklasser verpul verde Sliedrecht met 1-7 in de kwartfinale van de districtsbe ker. In de halve finale treft Goes zaterdag-tweedeklasser Clu zona, de verrassing van het be kertoernooi. Len Wolters Sliedrecht Goes had het op zijn heupen in Sliedrecht. De ploeg kwam zaterdag in de competitie tegen UDI'19 niet tot scoren, maar liet in het bekertoernooi wel zien productief te zijn. In Zuid-Holland scoorde de ploeg zeven keer. o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42