Scheldehof blij met Pinokkio u 6 Uitnodiging B en W over Trekdijk valt verkeerd B en W van Middelburg hadden be woners uitgenodigd voor vier bij eenkomsten op twee dagen. Daarin wilde het college ingaan op vragen en onrust bij inwoners en een toe lichting geven op het bestaande plan voor de Trekdijk. Die uitnodi ging viel echter helemaal verkeerd. Zowel de dorpsvereniging Nieuw en Sint Joosland als de Werkgroep Trekdijk verzetten zich tegen de bijeenkomsten. „Op uitdrukkelijk verzoek van de Werkgroep Trekdijk en naar aanlei ding van de brief van de informa teurs is besloten om de bijeenkom sten met inwoners over de Trekdijk op 17 en 19 april niet door te laten gaan. Op 4 april aanstaande vindt een afspraak plaats met de Werk groep Trekdijk. Na dit gesprek en nadat meer duidelijk is over wat er in het coalitieakkoord komt te staan over de Trekdijk, volgt meer infor matie", laat het college van B en W weten. „De inwoners van Nieuw en Sint Joosland en de wijk Mor tiere worden over het afgelasten van de bijeenkomsten op 17 en 19 april nog met een brief geïnfor meerd." Niet alleen de Werkgroep Trek dijk protesteerde. De dorpsvereni ging Nieuw- en Sint Joosland De stemmen van de Nieuwlanders lijken nu al weggegooid schreef in een brief aan de gemeen teraad zich 'beledigd' te voelen door het college van B en W van Middel burg. De bestuursleden weigerden naar de bijeenkomsten te komen. Het college wilde daarin namelijk uitleg geven over het hui dige plan voor een bedrijventerrein, terwijl de inwoners via hun stem gedrag nou juist hebben laten mer ken dat ze dat plan niet zien zitten. De verkiezingsuitslag was duide lijk, stelde het bestuur van de dorpsvereniging in de brief. 'De be volking wees het plan Trekdijk massaal af. Veel Nieuwlanders had den verwacht dat de politieke par tijen iets zouden doen met hun stemgedrag.' De partijen die tegen een bedrij venterrein aan de Trekdijk zijn, kre gen in het dorp veruit de meeste stemmen: SP, LPM en Groenlinks. De voorstanders werden daar afge straft: CDA, PvdA, VVD, CU en (in mindere mate) SGP. Twee locaties Een tweede reden voor de boosheid in Nieuwland was dat het college vier bijeenkomsten had uitgeschre ven op twee locaties. Het idee daar achter was dat dan zo veel mogelijk mensen in staat zouden zijn een bijeenkomst bij te wonen. De dorpsvereniging zag er juist een tactiek van 'verdeel en heers' in. 'De stemmen van de Nieuwlan ders lijken nu al weggegooid', stelde het bestuur. 'Deze manoeuvre is een belediging.' De grootste leugenaar ter wereld is tot rust gekomen. De neus van Pinokkio is geen boom meer, maar een stronkje. Pinokkio rust uit op de gang van de afdeling somatiek van zorgcen trum Scheldehof in Vlissingen. Tot vreugde van de bewoners, onder wie Esther van Laarhoven en Pie- ter Willems. Want Pinokkio ligt dan wel stil, hij zorgt toch voor le ven in de brouwerij en een beetje vrolijkheid. Pinokkio is gemaakt door de Goese kunstenaar Stefan Thelen. Twee jaar geleden werd het beeld in de tuin voor Atelier Het Raad huis neergelegd. Zijn neus was toen nog een boom, maar Pinok kio heeft kennelijk na wat om zwervingen zijn leven gebeterd, want zijn neus is gekrompen tot een bescheiden boomstronk. Nu past hij ook makkelijk in een gang van het nieuwe Scheldehof, ten slotte de voormalige Zware Plaat werkerij aan Het Dok in Vlissin gen. Hoe Pinokkio precies in Schel dehof is beland, weet locatiemana ger Hans Mulder van Scheldehof niet. Topman Jan de Graaf van WVO Zorg liep op een of andere manier tegen het beeld aan, heeft hij begrepen. Mulder is er blij mee, want hij ziet dat het mensen blij maakt. „Pinokkio past daarmee perfect in de visie van WVO Zorg. Wij willen als gezonde organisatie onze bewoners liefdevolle zorg ge ven in een helende omgeving. Het beeld van Pinokkio verrast men sen en geeft ze een vrolijk gevoel. Ik ben dan ook heel tevreden dat het beeld hier onderdak vindt." Bewoners Pieter Willems en Es ther van Laarhoven kunnen zich daar alleen maar bij aansluiten. Zij vinden het erg leuk dat Pinokkio praktisch voor hun huisdeur ligt. Verzorgenden Willemijn, Angela en Marian bevestigen dat meer af delingsbewoners, evenals zij zelf, plezier aan de liggende reus bele ven. IN DE REGIO Cursus geheugen Lezing over sterrenkunde Hardlopen met reuma MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 4 april 2018 WA Nieuwland voelt zich beledigd De bijeenkomsten voor bewo ners van Nieuw- en Sint Joos- land en de wijk Mortiere over een bedrijventerrein aan de Trekdijk gaan toch niet door. Het college van B en W van Middel burg heeft dat dinsdag besloten na protest uit het dorp tegen die bijeenkomsten. Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland - Dorpsvereniging Nieuw- en Sint Joosland René Hoonhorst Vlissingen Esther van Laarhoven met Angela (I), Willemijn met Pieter Wil lems (r) en achterin Marian. foto lex de meester VLISSINGEN In Ter Reede begint maandag een ge heugencursus voor 55-plussers. Deze cursus is bestemd voor mensen die het onprettig vinden dat ze af en toe din gen vergeten. Deel nemers krijgen in formatie hoe het geheugen werkt. Er worden tips en trucs gegeven om beter te onthouden. Er zijn acht lessen, die elke maandag van 10.00 tot 12.00 uur worden gege ven aan de Vrede hoflaan 370. Aan melden kan bij do cent Ans Leek via 0118-641767 of 06- 25427639 of via ansleek@zeeland- net.nl. MIDDELBURG In de raadzaal van University College Roosevelt wordt morgen vanaf 19.30 uur een lezing ge geven door dr. Huib Zuidervaart. Het thema van de lezing is sterrenkunde in de eerste helft van de 19e eeuw. De toegang is gratis en iedereen is vanaf 19.15 uur welkom na aanmelding via re- ception@ucr.nl. SEROOSKERKE FysioFitness De Driehoek houdt morgen een infor matieavond voor mensen met reuma die weer willen hardlopen. Zij kun nen deelnemen aan een cursus van twaalf lessen. De informatieavond begint om 19.00 uur aan de Noordweg 125 in Serooskerke. De eerste training is op woensdag 11 april. Meer informa tie via www.hardlo- penmetreuma.nl, 0118-591334 of willy@fysiofitness- dedriehoek.nl. NIEUW FIETSPAD ■KAMPERLAND De eerste fietsters begeven zich op het verse asfalt op de duinen bij de Banjaard. Daar wordt hard ge werkt aan het nieuwe fiets- en voetpad dat voor het zomer seizoen klaar moet zijn. Het was hard aan vervanging toe. De onveiligheid betrof vooral de oversteekplekken vanuit de dui nen, het park en het parkeerterrein. Het opknappen van de paden en het veiliger maken van de duinovergangen gaat de gemeente Noord-Beveland 875.000 euro kosten en is onder deel van een groter plan om het Banjaardgebied op te knap pen. FOTOMARCELLEDAVIDSE AAGTEKERKE Gymzaal, 17.30- 18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton GRIJPSKERKE Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur: Koffie ochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur: Bil jarten en koersbal voor 50+'ers KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren MELISKERKE Dorpshuis Ons huis, 13.30-17.00 uur: Bil jarten MIDDELBURG Het Palet, 09.30- 11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur: Koffie-inloop voor bewoners Dauwen- daele; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor senio ren 50+; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Middelburg, 14.00 uur: 'Elias, Alle ankers vooruit'; Sportzaal Roozen- burglaan, 19.00- 21.00 uur: trim- groep voor (ex-) hartpatiënten; ZB, 19.30 uur: 'Reïn carnatie: kan het leven uitzichtloos zijn?' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur: Wandelactiviteit voor senioren OOST-SOUBURG De Kwikstaart, 15.00-16.00 uur: Inloopconcert Scherzo-koor SEROOSKERKE De Driehoek, 19.00 uur: Informatie avond hardlopen voor mensen met reuma VEERE Het Akkoord, 10.15- 11.15 uur: Ouderen- gym 70+; 13.30- 16.30 uur: Oude- rensoos VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, 09.00 uur: Peuter- gym; ZB, Spuikom- weg 7,10.15-11.30 uur: Taaicafé, voor iedereen die zijn of haar Nederlandse taal wil verbeteren ZOUTELANDE De Tienden, 13.30- 16.30 uur: Soos voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38