II II MKmmuii 5 Om 2.00 uur 's nachts knakte een draagbalk van de overkapping boven de benzinepompen van tankstation Selnisse langs de A58 bij bij 's-Heer Arendskerke. Er was op dat moment gelukkig niemand aanwezig. Het lijkt heel wat, het dak van tank station Selnisse tussen Goes en Middelburg, maar het is een naar verhouding lichte constructie van hout, piepschuim en lichtmetalen beplating: 27,5 meter breed en 18 meter lang. De middelste pompen van tankstation langs de A58 heb ben bijna geen krimp gegeven toen in de nacht van maandag op dins dag dak naar beneden kwam. Een mens was er zeker niet zon der kleerscheuren vanaf geko men. „Het had heel anders kunnen aflopen", zegt Wim van der Wee- Het is van het grootste belang dat we zo snel mogelijk achterhalen wat er gebeurd is gen, woordvoerder van de Onder zoeksraad voor Veiligheid (OvV). De Onderzoeksraad stuurt echt niet naar elke incident een team, maar het spontaan inzakken van een overkapping boven een tank station 'is gelukkig niet iets wat elke dag gebeurd', aldus Van der Wegen. Dat er nogal wat tankstations zijn in Nederland was er reden genoeg om gisterochtend twee medewer kers van de OvV naar Zeeland te sturen voor een verkennend onder zoek. „Aan de hand van hun bevin dingen zal de raad beslissen of er verder onderzoek nodig is." Pas daarna volgen er mogelijk aanbeve lingen aan eigenaren van tankstati ons. Total Nederland reageerde gister ochtend geschokt op het instorten van het dak. Een dragende balk knakte rond 02.00 uur plots door midden en de overkapping zeeg in een. Hoewel de winkel van het pompstation dicht was, kon er 's nachts wel getankt worden aan de pompen. Niemand was echter op het moment van instorten aanwe zig. „Het is verschrikkelijk wat er ge beurd is", zei Total-woordvoerder Jan Willem den Boer. „Het is van het grootste belang dat we zo snel mogelijk achterhalen wat er ge beurd is en hoe we dit in het ver volg kunnen voorkomen." Of een constructiefout de oor zaak is van de ravage, is nog niet be kend. „Het is te vroeg om al conclu sies te trekken. Eerst moeten we de oorzaak onderzoeken." De luifels van het tankstation worden volgens Total regelmatig geïnspecteerd. Hoe vaak precies, is onduidelijk. Den Boer: „U kunt ervan uitgaan dat we voldoen aan alle regelge- ving." De andere zestien Total-tanksta- tions in Zeeland, waarvan er nog drie langs de A58 staan, worden voorlopig niet onderzocht. „Dat is te voorbarig. Eerst onderzoeken we de oorzaak, daarna kunnen we eventueel maatregelen nemen." Selnisse blijft voorlopig gesloten. Een medewerker van het ben zinestation keek gisterochtend vreemd op, toen zijn collega foto's van de ravage doorstuurde. „Maan dagavond heb ik om negen uur de shop afgesloten. Als het dak vijf uur eerder ingestort was... Maar geluk kig stond mijn auto meer rechts van de shop, dus ik zou niet geraakt zijn." Volgens hem wordt er 's nachts met grote regelmaat ge tankt. Volgens een constructiedeskun- dige (die anoniem wil blijven) kan het instorten meerdere oorzaken hebben. „Roest, overbelasting, er kan iets gebroken zijn, het kan van alles zijn. Het dak is echt doormid den geknakt, maar er zitten zware spanten in. Je kan het alleen met 100 procent zekerheid zeggen na uitgebreide inspectie." Gistermiddag begonnen de voor bereidingen voor de sloop van de dakconstructie. Daarbij was ook de hulp van een in tankstations gespe cialiseerd installatiebedrijfingeroe- pen. Containerbakken werden neergezet om het afVal af te voeren, Ik kwam hier vaak een kopje koffie drinken. Ik wilde het met eigen ogen zien windschermen geplaatst om te voorkomen dat de omgeving met brokken piepschuimen en andere rommel wordt bezaaid. De parkeerplaats naast het tank station bleef gewoon open. Een man uit Ovezande was speciaal naar Selnisse gereden om een kijkje te komen nemen nadat hij het nieuws gehoord had. „Ik kwam hier vaak een kopje koffie drinken. Ik wilde het met eigen ogen zien." Voor een Engels gezin met jonge kinderen, vanuit Hertfordshire op weg naar hun vakantieadres in Brouwershaven, was de doorge zakte overkapping de eerste verras sing van hun eerste vakantie in Zeeland. „Nee, we stopten hier niet om te tanken. We wilden van het toilet gebruik maken. Denk je dat die nog open is?" woensdag 4 april 2018 A Tankstation Selnisse aan de A58 bij 's-Heer Arendskerke. Gistermiddag zijn de voorbereidingen begonnen voor de sloop van de dakconstructie, fotoslex de meester 'Dit had heel anders kunnen aflopen' Bas Bareman en Theo Giele Lewedorp -Jan Willem den Boer, Total A Of een constructiefout de oorzaak is van de ravage, is nog niet bekend... -Klant uit Ovezande A ...Total-woordvoerder Jan Willem den Boer: „Het is te vroeg om al conclusies te trekken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37