Afdelingen gaan in Schiedam samenwonen met glasvezelbedrijf CAIW Bakkerij Van Meijel bakt weer de beste bolus GOES Voor veel Zeeuwse vmbo'ers brak gisteren een spannende tijd aan. Zij be gonnen aan het praktijkge deelte van hun eindexa mens. Ze moeten de ko mende weken hun vaar digheden laten zien in on der meer bouwen, koken, bakken, timmeren, metse len en techniek. Vmbo-leerling Joost Ja- kobsen van het Pontes Goese Lyceum in Goes be gon aan zijn examens voor produceren, installeren en energie. Op maandag 14 mei begint het Centraal Schriftelijk Examen voor alle middelbare scholieren. Het personeel van Delta reageert verdeeld op de gisteren aangekon digde reorganisatie. Door het sa mengaan met glasvezelbedrijf CAIW moeten 60 van de 450 me dewerkers in september verhuizen van Middelburg naar een nieuw ge zamenlijk kantoor in Schiedam. De ondernemingsraad maakt zich er sterk voor dat alle 60 mensen be houden blijven voor het bedrijf. Delta heeft het personeel giste ren geïnformeerd over de verplaat sing naar Schiedam van de afdelin gen marketing, sales en product- management Telecom en een ge deelte van de afdelingen communi catie, hr, finance en legal. De eige naar van Delta, de Zweedse inves teringsmaatschappij EQT, heeft in januari CAIW gekocht. Dat biedt - net als Delta - internet, tv en telefo nie aan consumenten. Ze doet dat via glasvezel in verschillende re gio's verspreid door het land. EQT voegt beide bedrijven samen in Schiedam en verwacht daarmee schaalvoordelen te kunnen halen. Delta benadrukt dat het een 'Zeeuws bedrijf'is en blijft'. Het on derstreept dat het fors investeert in het sneller maken van internet in Zeeland en dat het sinds kort inter actieve televisie en in Zeeland ge produceerde groene stroom aan biedt. Verder worden extra mensen aangenomen voor de klantenser vice in Middelburg en opent Delta deze zomer drie winkels in Goes, Middelburg en Terneuzen. Het personeel reageert gemengd, aldus voorzitter Bart van Houte van de ondernemingsraad. „Er zijn mensen die zeggen: het zijn er maar 60. Ik hoor mensen zeggen: dit is voor mij een nieuwe uitdaging. En ik hoor mensen die teleurgesteld zijn en voor wie het een grote im pact heeft op het persoonlijke le ven." Dat 'iets dergelijks stond te ge beuren' kwam volgens Van Houte 'niet als een verrassing'. „Maar de plek van het kantoor wel. Want er zijn meer plaatsen tussen Naald wijk en Middelburg." CAIW heeft ook een kantoor in Naaldwijk. Het samengaan met CAIW borgt de winstgevendheid en het bestaan van Delta Er komen verschillende regelin gen voor de mensen van wie het werk wordt verplaatst. „Zo komen er mogelijkheden om flexibel te werken, komt er een extra reiskos tenvergoeding en een - voor wie dat wil - verhuiskostenvergoeding", zegt Van Houte. De or is nog met de directie in ge sprek om 'de puntjes op de i te zet ten'. Dat het bedrijf ervoor kiest on derdelen te verplaatsen naar Schie dam, begrijpt de or wel. Van Houte: „Delta heeft op het gebied van tele- com weinig groeikansen in Zee land. De verkoop van energie is wat sterker geworden, maar dat is een vechtersmarkt. Meer schaalgrootte helpt om verder te groeien. Het sa mengaan met CAIW borgt de winstgevendheid en het bestaan van het Zeeuwse Delta en stelt het moment uit dat het wordt opge slokt." tz woensdag 4 april 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 FOTO MARCELLE DAVIDSE Stukje Delta verlaat Zeeland Opnieuw gaat Delta reorganise ren. Door samengaan met glas vezelbedrijf CAIW moeten 60 van de 450 medewerkers ver huizen van Middelburg naar een nieuw gezamenlijk kantoor in Schiedam. Jeffrey Kutterink Middelburg -Bart van Houte, or-voorzitter ZEELAND3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33