J 44 Met baldErman.nl naar Italië boldErman.nl G) 29 e lichte filevorming op de Oudezijds Voorburg- wal in Amsterdam diende gisteren een ho ger artistiek doel. Een oldtimer uit de jaren 20 ver voerde een deel van de cast van de nieuwe musical Charley, onder wie hoofdrolspeler Jon van Eerd, die in Roaring Twennes-travestie het hor tende en stotende vehikel hoogstper soonlijk aanduwde, omgeven door een zee van fotografen en verbaasde toeristen. Bijzonder was de presentatie van Charley zonder meer (in het poepchi- que Hotel The Grand struikelde Van Eerd verkleed als butler ook nog eens met een schaal broodjes), maar ook inhoudelijk lijkt de comedy-acteur een sterke troef in handen te hebben. De musical, een echte comedy of er- rors boordevol moedwil en misver stand en persoonsverwisselingen, is 'losjes' gebaseerd op de Britse kome die Charleys Auntv an Brendan Tho mas, die voor het eerst in 1892 werd opgevoerd en in Londen destijds alle records brak met bijna 1.500 voorstel lingen. Van Eerd, die al eerder een toneel bewerking van het stuk maakte, be nadrukt dat het om 'een komische musical' gaat. „Lang niet alle musicals in ons land zijn succesrijk. Theaterdirecties zijn in die zin wat huiverig geworden. Charley is een echte acteursmusical in de traditie van West End en Broadway. Die sfeer wilde ik per se oproepen. En er moet vooral worden gelachen." Bovendien heeft Van Eerd met zijn kluchtige toneelstukken, waarin zijn alter ego Harrie Vermeulen de hoofd rol vertolkt, zich een solide fanbasis verschaft. „Het wordt niet één op één Harrie Vermeulen, maar als bewerker van Charley komt mijn humor er uiter aard wel in terug." Charley is een echte musical voor acteurs in de traditie van West End en Broadway Behalve van Eerd maken ook onder anderen Vera Mann (Mama Mia!, Les Misérables, Cats), Hugo Haenen The Sound ofMusic, Ciske de Raten Laus Steenbeeke The Lion Kingdeel uit van de cast, die wordt begeleid door een live-orkest. Voor de muziek in Charley tekent de bekende Britse componist en ar rangeur Michael Reed, verantwoor delijk voor de muziek in veel musi cals van Andrew Lloyd Webber. Ook voor de musicalversie van Moeder ik wil bij de revue componeerde hij de muziek. 8 dagen Venetië en omstreken 10 dagen Dolomieten en meren 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 12 dagen Hoogtepunten van Toscane Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! w www.bolderman.nl 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust woensdag 4 april 2018 GO T Jon van Eerd en Vera Mann. fotoshodycareman Lachen staat voorop in Charley Wie tegenwoordig in Nederland Musicalland wil opvallen, moet met iets bijzonders komen. Dat deed Jon van Eerd gisteren tijdens de presentatie van de musicalcomedy Charley. Arno Gelder D A Jon van Eerd. foto SHODYCAREMAN —Jon van Eerd Charley reist vanaf november van dit jaar door Nederland en gaat op 9 december in première in het Oude Luxor Rotterdam. v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 hool/i nonri' boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: IA, 21, 28 mei A, 11, 25 juni 2,16, 50 juli etc. Vertrekdata: 16, 25,50 april 7, IA, 28 mei 2, 9,16, 25 juli etc. Vertrekdata: 16, 25, 50 april 7, IA, 21 mei 2, 9,16 juli etc. Vertrekdata: 16 april 9 juli 6 aug 5 sept 1 okt etc. Vertrekdata: 7,21 mei 7 A, 18 juni 2,16 juli 20 aug 5 sept etc. Vertrekdata: 5,19 mei 2, 16 juni/8, 22, 29 sept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29