GELD&GOED Waarvan Akte Cioie Goeie koop Soundbar zorgt voor beter geluid 24 Headset Knal! Vroem! Grom! Een potje gamen gaat niet zonder de nodige herrie. Een goede headset biedt uitkomst. We testten er vijf. r Waargebeurde verhalen uit de notarispraktijk, opgetekend door Johan Nebbeling. Sleutels en telefoon inleveren, door een detectiepoortje stappen, galmende gangen met camera's en zware deuren. In een gevangenis ben ik niet eerder geweest. Maar een langdurig gestrafte heeft mijn hulp ingeroepen. Hij wil een testament opmaken waarin hij zijn twee kinderen tot erfgenaam benoemt. Een cipier leidt mij naar een spreekkamer waar ik plaats neem tegenover een gewone, vriendelijke veertiger. Ik besef dat mijn beeld van gedetineerden is gebaseerd op vooroordelen. Met het testament voor zijn kinderen zijn we snel klaar. Hij wil dat het grootste deel van zijn kapitaal na zijn overlijden naar hen gaat. Hoe hij aan dat geld is gekomen vertelt hij niet en dat is voor het testament ook niet van belang. Aan het einde van het gesprek brengt hij nog een wens naar voren: hij wil ook een vrouwelijke cipier benoemen tot erfgenaam van een deel van zijn vermogen. Met de vrouw, vertelt hij, heeft hij een hechte band opgebouwd. „Ze luistert al tijd zo goed als ik over mijn problemen vertel." Hij wil haar belonen voor haar goede zorgen. Misschien is hij volkomen te goeder trouw, maar bij mij gaan onmiddellijk de alarmbellen rinkelen. Er kunnen namelijk allerlei andere re denen zijn voor zijn ac tie. Misschien wil hij haar in diskrediet bren gen bij de gevangenis leiding, misschien is het een beloning voor be wezen illegale diensten, misschien wil hij haar ermee kunnen chante ren, misschien wil hij zo achter haar adresgege vens komen om haar door zijn maatjes onder druk te laten zetten, bij voorbeeld om een tele foon of drugs de gevangenis in te smokkelen. Zijn wens plaatst mij voor een dilemma, want ik mag als notaris tegenover niemand uit de school klappen. Maar omdat het me helemaal niet lekker zit, besluit ik - na overleg met een collega die als vertrouwensnotaris optreedt- toch de directie van de gevangenis te informe ren. Die onderneemt meteen actie. Om elk ri sico uit te sluiten wordt de gevangenbewaarster - die zegt van niets te weten - per direct en te gen haar zin overgeplaatst. Hij wil de cipier geld nalaten vanwege haar goede zorgen De vrouw wordt daarmee slachtoffer van een besluit van een gedetineerde waar ze geen en kele invloed op kan uitoefenen. Ze kan haar erfdeel later wel weigeren, maar niet voorkomen dat ze tot erfgenaam is benoemd. Misschien, bedenk ik later, is het wel opzet van hem, om een cipier met een uitstekende staat van dienst een hak te zetten. Ik houd er een onbevredigend gevoel aan over. aul Hulsebosch oogt zo fris als een hoen tje. En dat terwijl hij vannacht weer de nodige uurtjes heeft moeten overwerken. Hulsebosch jaagt op buitenaardse wezens als beroep. Van nacht tenminste. Morgen is hij mis schien profvoetballer of sluipschut ter. Of moet hij een Italiaans loodgie- tertje van de sokken rijden tijdens een potje karten. „Als professioneel gamerecensent moet ik zowel goede als slechte games reviewen", vertelt hij. „En allemaal moeten ze worden Gelukkig is de zinloze rage om headsets vol te stoppen met leds voorbij uitgespeeld. Het kan zomaar zestig uur duren voordat ik dat voor elkaar krijg. Dat red je niet onder kantoor tijd. Geloof me, games testen kost je een flink deel van je nachtrust." Discolichtjes Om in die nachtelijke uren de buren niet wakker te houden met ratelende geweren of krijsende aliens, is een hoofdtelefoon onmisbaar. Maar mis schien wel belangrijker: een goede headset biedt ook de gamer zelf de nodige meerwaarde. Een veel com pletere geluidservaring bovenal. En een microfoontje om online andere nachtbrakers te kunnen aanmoedi gen (teamgenoten) dan wel te ver vloeken (tegenspelers). Hulsebosch testte voor techsite Tweakers vijf van deze gameheadsets voor de pc; alle maal van rond de too euro. Allereerst het design. „Gelukkig zijn fabrikanten teruggekomen van de volstrekt zinloze rage om de headsets vol te stoppen met decora tieve leds", constateert de gamerecen sent. Alleen de Corsair kent nog van dit soort overbodige discolichtjes. De koptelefoon is bovendien te robuust, waardoor hij bij elke beweging van je hoofd dreigt te zwenken. De schelpen van de andere vier dragen een stuk comfortabeler. Vooral de twee Logi- techs vallen in de smaak met hun prettige pasvorm en dito stof, die zelfs tijdens de meest verhitte gamesessies zweetoren voorkomt. Badkamer Volgende agendapunt: het testen van de geluidskwaliteit. Dat Hulsebosch daarbij niet over één nacht ijs is ge gaan, bewijzen zijn grafieken over de zogenaamde frequentieresponscurve en harmonische vervorming; audio- woensdag 4 april 2018 GO Vanwege beroepsgeheim zijn geen namen vermeld. Reageren? johan.nebbeling@persgroep.nl Knallen zonder herrie Matthijs Meeuwsen —Paul Hulsebosch 'Netflixen' is inmiddels een inge burgerd werkwoord en genieten van films, series en muziek was nog nooit zo gemakkelijk. Maar daar wil je ook goed geluid bij. Een soundbar biedt uitkomst. Groot voordeel van moderne televisies: ze zijn lekker plat. Na deel: ze zijn zo plat. Het geluid van de ingebouwde speakers laat daardoor vaak te wensen over. Er is simpelweg te weinig ruimte voor. Sommige tv-fabrikan- ten bedenken slimme oplossingen, maar vaak loont het de moeite je geluid te up graden. Wie niet zit te wachten op een heel home cinema systeem, kan kiezen voor een soundbar. Het aanbod is zeer gevarieerd. Zo heb ben niet alle sound bars een subwoofer erbij voor de diepe bassen. Dat kan een gemis zijn, maar mis schien wil je juist niet zo'n extra kastje in huis. Er zijn soundbars met afkoppelbare zijkan ten, multiroom-opties en verschillende in gangen (HDMI, USB etc.). Bepaal vantevo- ren wat je wensen zijn. En wat betreft de term 'surround': uit een enkele soundbar zonder extra spea kers hebben we nog nooit een écht sur- round-geluid gehoord. Hier drie aanraders die ons als muziek in de oren klinken. —Tom Haze Zie ook besteproduct.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24