23 Over werk, geld en consumentenzaken Vakantie Waar gaan we deze zomer naartoe? Wie slim zoekt en boekt, kan geld besparen. Eelko van Drongelen, mede oprichter van WeFlyCheap.nl, geeft tips. „Last minutes zijn er altijd." <«i iitufi m mi uw nr „Mensen zijn op zoek naar unieke reizen. Ze trekken er graag op uit naar ongerepte plekjes en willen in contact komen met de lokale bevol king. Duurzaamheid wordt belang rijker. Reizigers kiezen bijvoorbeeld voor een ecoresort en compenseren de C02 uitstoot van de vliegreis. Verder zien we dat mensen weer de weg terug vinden naar Turkije en Griekenland. Die landen zijn een tijd niet zo populair geweest in verband met de politieke situatie." „De prijzen voor pakketreizen bin nen Europa zijn vrij stabiel. Buiten Europa dalen de prijzen voor vlieg tickets. Dat komt door toegenomen concurrentie in de luchtvaart. Prijs vechters vliegen vaker naar verre be stemmingen. Zo vliegt Norwegian straks rechtstreeks vanaf Amsterdam naar New York. KLM verlaagt daar door noodgedwongen ook de tarie ven. Natuurlijk zijn er ook dure be stemmingen buiten Europa, zoals Pa ramaribo en Curacjao. Dat komt door dat er weinig maatschappijen op vlie gen." „Dat ligt eraan wat je wilt. Als je graag naar een specifieke plek reist, is het slim om zo vroeg mogelijk te boeken. Simpelweg omdat het anders misschien vol zit. Dan moet je accep teren dat je meer betaalt dan een laat- boeker, maar je hebt in elk geval ze kerheid. Als je flexibeler bent qua locatie of resort kun je beter wachten tot juni of juli. Zeker als je een pakketreis wil boeken. Dat komt doordat touropera tors de vluchten en hotels al hebben ingekocht. Als ze niet vol zitten, wil len ze er graag voor een scherpe prijs van af. Soms voor de helft van de prijs die je in januari betaalt. En last minu tes zijn er altijd. Bij het boeken van alleen vlieg tickets ligt dat anders. Die kun je voor een gunstige prijs het best zes tot Touroperators willen graag van ingekochte vluchten en hotels af als ze niet vol zitten acht weken van te voren reserveren." „Over het algemeen zijn pakket reizen voordeliger, want touropera tors hebben schaalvoordelen bij de inkoop. Ze nemen zoveel hotelka mers, appartementen of vliegtuig- stoelen tegelijk af dat ze veel korting krijgen. Sommige reisorganisaties, zoals Corendon en Tui, hebben ook eigen vliegtuigen. Daardoor kunnen ze voordelige vliegreizen aanbieden." „Als je flexibel kunt reizen, kun je ze ker besparen. Dat geldt niet alleen voor reisdata, maar ook voor andere bestemmingen of accommodaties. En soms is het beter om vanaf een an dere luchthaven te vliegen, bijvoor beeld in Duitsland of België. Op vluchten kun je goed besparen door meerdere websites te vergelij ken. Google Flight, Skyscanner, Mo- mondo en Kayak zijn sites die het aanbod van andere sites vergelijken, zoals Viegtickets.nl, Cheaptickets.nl en de websites van de luchtvaart maatschappijen. Je kunt op die sites een prijsalert instellen. Je krijgt dan een mailtje als de prijs van je gewen ste ticket daalt. Op vliegtickets kun je soms ook besparen door twee enkel tjes te boeken bij verschillende maat- WEFLYCHEAP schappijen. Zelf bieden we op WeFlyCheap dagelijks nieuwe goed kope deals op allerlei reizen." „Veel mensen reserveren een hotelkamer via booking.com of hotels.com. Die sites vragen echter een opslag van wel 15 tot 20 procent aan hotels. Bij kleinere hotels loont het om die hotels rechtstreeks te bel len of mailen. Ze geven vaak een be tere deal dan via een bookingsite, omdat dat ook voor hun lucratief is. Hotels zijn vaak goedkoper in het weekend, omdat ze dan geen zake lijke klanten hebben. In een stad als Brussel, waar het Europees parle ment zit, scheelt dat soms wel vijftig procent. Het is ook slim om te kijken naar de periode. Weinig mensen gaan bijvoorbeeld in februari naar New York. Logisch, want het kan er dan koud zijn. Maar je zit wel voor een prikkie in een hotel op Times Square." „Het is verstandig om een reis te boe ken met je creditcard. Soms betaal je er een kleine toeslag voor, maar het voordeel is dat het gelijk een semi- reisverzekering is, omdat creditcard maatschappijen je verzekeren tegen bijvoorbeeld vertraging van de vlucht of bagage." woensdag 4 april 2018 Geld&Goed Voor prikkie op Times Square uuii Arwen Kleyngeld Wat zijn de reis- trends van dit moment? Hoe is de prijsontwikkeling van vakantiereizen dit jaar? Wat is de beste tijd om een reis te boeken? —Eelko van Drongelen Wat is voordeliger? Een pakketreis of losse onderdelen? Kun je simpel besparen op je vakantie? A Zoek je een goede deal? Stel een prijs alert in, adviseert Eelko van Drongelen. FOTO MARCO OKHUIZEN Als student zochten Eelko van Drongelen (30) en partner Ruud Raaijmakers (30) al naar goede vakantie aanbiedingen, om zo goedkoop mogelijk veel vrije tijd in het buiten land door te brengen. Dat leidde in december 2013 tot de oprichting Weflycheap.nl. „We zoe ken dagelijks naar de beste deals, die niet al leen goedkoop zijn, maar ook van goede kwaliteit." Hoe fix je een mooi hotel voor een goede prijs? Nog een goede tip?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23