Slecht 18 Legende Fantastische omhaal hoogtepunt in eerste Kort Kuiper stopt als bondscoach Geert Kuiper (57) stopt als bondscoach bij schaatsbond KNSB. Hij was sinds 2014 verantwoordelijk voor de ploegachtervolging, massastart en team sprint. Onder zijn be wind haalde Nederland op deze onderdelen ze ven wereld- en twee Europese titels, plus drie keer brons en een keer zilver bij de Spelen van Pyeongchang. Zeven kandidaten voor 2026 Zeven landen willen de Winterspelen van 2026 organiseren. Het gaat om Canada (Cal- gary), Italië (met Cortina d'Ampezzo, Mi laan en Turijn), Japan (Sapporo), Oostenrijk (Graz), Zweden (Stockholm), Zwitserland (Sion) en Turkije (Erzurum). De beslissing valt pas in september volgend jaar. Geen straf voor Lozano PSV-topscorer Hirving Lozano krijgt geen straf na zijn slaande beweging tijdens PSV - NAC. De Mexicaan maakte in duel met Pa- blo Mari een beweging die het midden hield tussen een wegwerpgebaar en een slag in de lucht, maar kreeg gisteren geen schikkings voorstel van de KNVB. Vrouwen breken record Een recordaantal toeschouwers is vrijdag in het Philips Stadion in Eindhoven aanwezig bij de WK-kwalificatiewedstrijd van de Oranje-vrouwen tegen Noord-Ierland. Het aantal verkochte kaarten passeerde gisteren de 28.182. Zoveel mensen kwamen vorig jaar af op de finale van het EK in Enschede. Flitsen Quote van de dag 'Als de rest niet wakker wordt, dan wintQuick Step alles' Kroon Handbal Cristiano Ronaldo, wie anders, bracht Real Madrid een reuzenstap dichter bij de vierde Champions League in vijfjaar. Het moeilijkste bezoek, dat aan Juventus, sloten de Madrilenen met een 3-0 zege af. De Italianen zullen ook na 22 jaar droogte de prijs niet winnen. Het was de goal die nog ontbrak in zijn uitgebreide repertoire. Het doelpunt dat hij, zo had hij ook zelf gezegd, al tien jaar zocht. De om haal. Zijn lange queeste eindigde gisteravond in Ttirijn. Cristiano Ro naldo, dé spits van de Champions League, waarin hij als eerste nu tien wedstrijden op een rij heeft ge scoord, zweefde na ruim een uur door de lucht, zijn rug naar het doel, en probeerde het. Niemand anders dan de meest gerespecteerde doel man van de wereld, Gianluigi Buf- fon, stond kansloos aan de grond genageld. Buffon onderdrukte de neiging om te applaudisseren, iets wat een groot deel van het stadion wel deed. Het was een vreemde aanval van CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen programma de Madrilenen, gevoed door onge kend geblunder achterin bij Juven tus, met veteranen als Chiellini en Buffon die elkaar niet begrepen. Het betekende direct de genadeslag voor Juventus, net als in juni vorig jaar toen het de grote Europese fi nale met 4-1 van de Madrilenen verloor. Gisteravond, in het trotse eigen huis waar Juve zo vaak onge naakbaar is, bleef de revanche uit. Het werd, na de 0-3 van Marcelo, een nieuwe vernedering, die de re turn overbodig maakt. Zinedine Zidane vertrouwde op exact hetzelfde elftal dat negen maanden geleden de finale won. De enige vraag vooraf was of hij voor Bale, Asensio of Isco zou kiezen, en zijn voorkeur voor de laatste pakte al binnen drie minuten goed uit. Terwijl heel Juventus achter de bal stond, lieten de meesters van de de fensie Isco toch vrij. Zijn pass vanaf links werd door Ronaldo perfect met de punt van de rechtervoet achter Buffon getikt. Geen meelijwekkend verhaal, ook geen excuses als Tom Dumoulin (27) over zijn voorjaar praat. Zijn valpartij in Tirreno-Adriatico was een passend sluitstuk van de eer ste rampzalige maanden na zijn succesjaar. „Toen was ik er men taal echt even klaar mee. Met alles en iedereen. En ik was teleurge steld in mezelf." woensdag 4 april 2018 SCHAATSEN OLYMPISCH VOETBAL VOETBAL Martin 0degaard van Heerenveen heeft in het duel met Heracles een middenvoets beentje gebroken. Rick van Drongelen kan voorlopig niet spelen voor Hamburger SV. De oud-Spartaan heeft zijn knie overstrekt. Ahmad Mendes Moreira (22) gaat met zijn trainer Danny Buijs mee van Kozakken Boys naar FC Groningen. Hij tekent voor een jaar. —Peter Sagan vreest voor hegemonie van de ploeg van Niki Terpstra. GO 13 Dertien olympi sche medailles, waarvan acht gouden, en 94 wereldbeker zeges haalde Ole Einar Bjorndalen in zijn carrière. De Noorse biatleet kon digde gisteren aan dat hij op 44-jarige leef tijd afscheid neemt. 71 Oud-waterpo- lokeeper Evert Kroon is op 71- jarige leeftijd overleden. Kroon deed drie keer mee aan de Olympi sche Spelen. In 1976 blonk hij uit in Montréal en won met Oranje brons. 3 De Neder landse handbal- ploeg mist drie geblesseerden bij het vierlan- dentoernooi in Houten dat vandaag begint: Luc Steins, Jorn Smits en Jeffrey Boom houwer. Ook Turijn klapt voor het fenomeen Ronaldo Juventus |U Real Madrid Edwin Winkels Turijn KWARTFINALES Juventus - Real Madrid 0-3 3. Ronaldo 0-1, 64. Ronaldo 0-2, 72. Marcelo 0-3. Rood: 66. Dybala (Juventus, 2x geel) FC Sevilla - Bayern München 1-2 31Sarabia 1-0, 37. Navas (e.d.) 1-1, 72. Thiago 1-2. returns op 11 april Vandaag 20.45 uur FC Barcelona - AS Roma Liverpool - Manchester C. returns op 10 april Tom Dumoulin grijpt naar het hoofd na zijn val in Tirreno-Adria- tico. „Ik viel, maar ik was al niet goed." foto getty images Een slechte winter en een dra matisch voorjaar. Geloof het of niet, maar volgens Tom Dumou lin was het in de aanloop naar de komende Giro d'ltalia precies wat hij nodig had om zijn winst van vorig jaar te kunnen verdedi gen. „Een eyeopener." Daan Hakkenberg en Pim Bijl Eindhoven O Q. (O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18