Strenge regels rond privacy Nul op het rekest voor buren havengebied Melding schietpartij Terneuzen vals alarm Stemmen 16 ZE Bij duizenden fokkers en eigenaren op de internationale Dogshow dit weekend gierden de zenuwen door hun keel. De hamvraag: is mijn hond goed genoeg om ermee te tokken? DOGSHOW ZEELANDHALLEN Commentaar Duizenden sportverenigingen in Nederland dreigen in pro blemen te raken, omdat hun administratie nog niet vol doet aan de nieuwe, strenge Europese privacywet. Be stuursleden zouden daardoor zelfs boetes kunnen krijgen. Wie weet wat van mij? Die vraag is de afgelopen jaren steeds belangrijker geworden, nu sommige bedrijven zich specialise ren in het verzamelen en verkopen van allerlei persoonlijke ge gevens. Dat daarvoor strengere wetgeving in het leven wordt geroepen, is logisch. Want de informatie die is verzameld, wordt maar al te vaak misbruikt om mensen bijvoorbeeld onge vraagd reclame voor te schotelen. Sportverenigingen beschikken over de persoonlijke gegevens van honderden, soms duizenden leden. Uiteraard moeten ze al tijd goed opletten aan wie ze deze ter beschikking stellen. Maar de nieuwe wetgeving blijkt wel erg stringent. Teamfoto op de website? Alleen als alle spelers daar expliciet mee hebben ingestemd. Ledenbrief per mail versturen? Dat mag alleen als de mailadressen voor niemand zichtbaar zijn. Op zich allemaal begrijpelijke eisen. Van de clubs mag worden verwacht dat ze de privacy van hun leden beschermen, ook als dat wat extra moeite kost. Tegelijkertijd moet de wetgever be seffen dat sportverenigingen draaien op de belangeloze inzet van al die bestuurders en vrijwilligers. Dreigen met boetes voor mensen die even wat moeite hebben ingewikkelde wetgeving in dagelijkse praktijk om te zetten, gaat dan veel te ver. Van de clubs mag worden verwacht dat ze de privacy van hun leden beschermen Ze zeggen veel geluidsoverlast te hebben van het industrieterrein, zeker sinds er nieuwe bedrijvigheid is aan de zuidzijde van het gebied, tegenover de Praxis. Ze zeggen wel enige baat te hebben bij de aanwe zigheid van een loods aan de Hout kade. Die houdt het geluid enigs zins tegen. De twee bewoners pleitten er voor dat in het bestemmingplan wordt opgenomen dat er altijd ge luidswerende voorzieningen moe ten terugkomen, mocht het pand worden gesloopt. Burgemeester en wethouders vinden dat niet nodig. De maxi male geluidswaarde van 54 decibel op de woning zal volgens hen niet Twee bewoners aan de Kattendijksedijk hebben overlast van havenindustriegebied worden overschreden als de loods wordt gesloopt. Dat de bewoners geluidsoverlast ervaren betekent volgens de gemeente niet dat er normen worden overschreden. Het bestemmingsplan wordt niet aan gepast. ALMANAK long geleerd is oud gedaan. Toen ik Levi, onze kleinzoon waar we iedere woensdag op passen, vertelde dat hij mee mocht naar het dorp om te gaan stemmen, zei hij dat hij dat niet wilde en niet mee zou gaan. Waarom dan niet, vroeg ik hem. Hij antwoordde: „Daar praten ze te hard." Uiteindelijk ging hij dan toch mee naar het stembureau voor de gemeente raadsverkiezingen. En het viel hem ook nog eens vies tegen. „Oma", zo riep hij uit, „waarom gooien ze die papie ren in de biobak, dat is echt raar." Brandweerlieden bedreigd Jonge bestuurder met slok te veel op Gewond bij eenzijdig ongeval ST-MAARTENSDIJK Weer inbraak bij Leger des Heils Soms is het even goed kij ken: neemt de hond nu zijn baasje mee naar de Dogshow in Goes of an dersom? Want menig viervoeter trekt hem of haar iets te enthou siast de Zeelandhallen in. „Hij vindt shows zó leuk", roept een bijna struikelende deelneemster, „dan is hij een beetje opgefokt." Baasjes zijn minstens net zo uit gelaten als honden. Voor de 2.332 deelnemers (zelfs uit Zweden, Rusland en Oekraïne) staat er za terdag en zondag dan ook wat op het spel. Want als hun hond goed door de keuring komt en dus vol doet aan de standaarden van het ras, dan krijgt het dier een mooi keuringsverslag van de keurmees ters van Kynologenclub Zeeland. En dat is geld waard. Want dat be tekent dat er met zo'n hond gefokt kan worden. „Het draait om de honden die een uitmuntende be oordeling krijgen", weet Henk Eijke, een van de organisatoren. De spanning is om te snijden. Menig hond krijgt nog een bor stel- en vertroetelbeurt. Sommi gen zijn zelfs uitgebreid in bad ge weest en zorgvuldig gepimpt. „In bad kan geen kwaad als je maar correcte producten gebruikt", ver zekert Adelyn De Herdt uit Ant werpen. Aan producten op de show trou wens geen gebrek. Van halsban den en riemen tot speeltjes en heuse hondenhapjes. „We maken gebruik van struisvogel, konijn, tonijn, zalm en haas", vertelt Remco Hegi van Hondentraiteur Scheveningen. „Speciaal voor Pa sen hebben we gevulde eitjes. Als wij aan de brunch zitten, heeft de hond zijn eigen paaseitjes, op basis van vers vlees." Maar eerst moeten prijzen wor den gewonnen. Veel baasjes zijn pico bello gekleed en lijken de kleur van de kleding te hebben af gestemd op de vacht van hun hond. Eenmaal in de ring presen teren baas en hond zich op hun Paasbest. De internationale keur meesters hebben vooral oog voor De hond heeft zijn eigen paaseitjes, op basis van vers vlees de hond. Ze letten op houding, loop en gebit. „Wat een goed ge bouwde hond is hangt van het ras af en ligt vast in de rasstandaard", zegt Eijke. Er zijn op de Dogshow niet minder dan 220 rassen verte genwoordigd. „Veel fokkers", vult mede-orga nisator Ruud de Munck aan, „wil len laten zien dat ze een goede hond fokken. Ze willen uitstralen: koop bij mij. Of dat diervriendelijk is? Óver het algemeen wel. Maar er zitten excessen bij waarbij je je dat best mag afvragen." Martin Heutink uit Oldenzaal doet mee met zijn Deense dog Tor. „In Groningen is Tor onlangs Ne derlands jeugdkampioen gewor den. Voor de fokster is dat goede reclame." TERNEUZEN De politie is zondag avond massaal uitgerukt naar de Narcisstraat in Terneuzen, na een melding van een mogelijke schiet partij in een woning. De politie vond echter geen bewijs dat er was geschoten. Er zijn geen gewonden gevallen. Wel werden twee 17-ja- rige Terneuzenaren aangehouden. De politie kreeg kort na half tien de melding dat er schoten waren gelost in de Narcisstraat. Volgens de melder hadden drie jongemannen mogelijk op zijn woning geschoten. De politie stuurde diverse wagens naar de straat, waarna een uitge breid onderzoek volgde. Agenten zochten de straat en de omgeving van de woning af, waar bij ook politiehond Rex werd inge zet. Een forensisch team van de po litie werd opgeroepen om onder zoek uit te voeren. De straat werd op twee plekken afgezet om het speurwerk mogelijk te maken. Kort na middernacht werd de straat weer vrijgegeven. Er werd geen be wijs gevonden dat er schoten wa ren gelost. De politie zag wel drie jongens die voldeden aan de beschrijving van de melder. Eén van de drie ging er vandoor op een fiets, de andere twee jongens, allebei 17 jaar oud, werden aangehouden. De beide jongens zijn meegenomen naar een politiecellencomplex en zijn giste ren verhoord. dinsdag 3 april 2018 II De gemeente Goes voelt er niets voor om in het bestem mingplan voor het havenindu striegebied een verplichting op te nemen voor geluidswerende maatregelen. Twee bewoners van een woning aan de Katten- dijksedijk, vlakbij sport en re creatiecentrum Omnium, had den daar om gevraagd. Rob Paardekam Goes Tip? redactie@pzc.nl RILLAND Een groep mensen heeft zondagavond een illegaal vreugdevuur gesticht op een terrein aan het Mid denhof in Rilland. De brandweer werd opge roepen, maar vanwege de slechte waterwinning besloten ze dat de ver antwoordelijken het vuur mochten laten uitbran den. Bij aankomst wer den de hulpdiensten be dreigd. Omdat de brand illegaal was aangestoken, heeft de politie proces verbaal opgemaakt. OTHENE De politie heeft afgelo pen weekend een 19-ja- rige jongeman betrapt die drie keer meer had gedronken dan toege staan. De jongen viel op doordat hij een rotonde in Othene verkeerd om nam. Toen de jongen weer naar huis mocht, bleek dat zijn vader de auto zou komen halen, maar dat hij zelf naar huis moest lopen. „Een sterk staaltje opvoeding", reageerde de politie op Instagram. RILLAND Een automobilist is zon dagmiddag gewond ge raakt bij een eenzijdig ongeval op de afrit van de A58 bij Rilland. De be stuurder raakte rond 14.30 uur op de afrit door onbekende oorzaak de controle over het voer tuig kwijt, waarna de auto in de bosschages tot stil stand kwam. De automo bilist is met onbekende verwondingen per ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. In het gebouw van het Leger des Heils aan de Sportlaan in Sint-Maar tensdijk is vrijdagnacht ingebroken. De politie zoekt getuigen. Het is al de derde keer in twee weken tijd dat er is inge broken bij het Leger des Heils. De andere twee keren waren in Goes en ook in Sint-Maartens dijk. Honden en Jeffrey Kutterink Goes - Remco Hegi, Hondentraiteur Scheveningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52