Spui maakt het koploper lastig 14 ZEELANI Eerste GP-plak Van 't Westende RCT verliest na sterk begin Bouwens Europees kampioen De Ruiter strandt DNF na valpartij Derde plek Heijens KORFBAL TWEEDE HELFT VELDSEIZOEN Do Middelburgse overgangsklasser meldt zich na winst op Fiks weer bovenin. In de derde klasse wint Zaamslag en verliest Luctor. Terneuzen staat derde zv Judoka Sam van 't Westende heeft zaterdag voor de eerste keer in zijn loopbaan een me daille gepakt bij een Grand Prix. De Vlissinger pakte in Tbilisi brons in de klasse -73 kilo. Hij steeg daardoor van de twintigste naar de achttiende plaats op de wereldranglijst. Van 't Westende won zijn eer ste drie partijen met over macht. In de halve eindstrijd ging hij er op ippon af tegen de Georgiër Shavdatuashvili, de nummer vijf van de wereld en de latere winnaar van het toer nooi. Vervolgens rekende de Wal- chenaar in de strijd om het brons af met de Rus Shmakov. Hij kwam eerst op achterstand, maar trok de partij met een goede overname naar zich toe. Van 't Westende vloog coach Benito Mai in de armen. De ju doka was dolblij; hij kon het brons goed gebruiken na een periode zonder al te veel succes. De darters van Racketcentrum Terneuzen, die uitkomen in de overgangsklasse Superleague, konden een goede start in de uitwedstrijd tegen Agnes en Schier Barendrecht geen ver volg geven. Het duel eindigde in 7-3. De round robin werd met een nipte 9-7-zege afgesloten door de Terneuzense darters. Daarna bleef de strijd in de singles in evenwicht. Wesley Bour en Rowdy Schoremans wonnen hun partijen. In de dubbels ging het fout, met twee keer verlies met een minimaal (3-2) verschil. In de afsluitende partij verloor Bour, maar de Terneu zense nederlaag stond toen al vast. Bour gooide zes i8o'ers. Scho remans kende een hoge finish met 135, terwijl Bour 100 no teerde. RCT handhaaft zich ondanks de nederlaag in de top van de overgangsklasse. Korfbalster Willemijn Bou wens is zondag met Neder land onder 19 jaar Europees kampioen geworden. In de fi nale, waarin de Arnemuidse een paar minuten speeltijd kreeg, werd België met 25-18 verslagen. Bouwens, die bij hoofdklasser TOP Arnemuiden speelt, deed in Leeuwarden in twee voor rondewedstrijden van begin tot eind mee. Zowel tegen Ca- talonië als Hongarije scoorde ze drie keer. In de eindstrijd kreeg de Zeeuwse geen basis plaats. Bondscoach Leon Si- mons bracht echter kort voor tijd, toen het goud al veilig was, al zijn reserves nog bin nen de lijnen. Het was voor het eerst dat er een officieel EK was voor de 'onder 19'. Voor Bouwens, die sinds januari bij Oranje zat, was het meteen ook haar laat ste toernooi in deze leeftijds categorie. Ze wordt later deze maand negentien. Bij de hervatting van de veldcom- petitie bewezen de korfballers van Swift zichzelf meteen een goede dienst door te winnen van mede koploper Fiks. De Middelburgse overgangsklasser heeft nu weer se rieus zicht op een topklassering. Fiks-Swift 19-20: Met 'nieuwko mer' Naomi Zuidweg in de gelede ren zwoegde Swift zich op het na- tuurgras in Oegstgeest naar een zwaarbevochten overwinning. Het beste van de Middelburgers zat in het tweede kwart. Hun frisheid won het van het mopperen bij Fiks (7-12). Na rust werd het werkkorf- bal. Fiks nadere tot op twee punten, waarna de zege met hangen en wurgen binnen werd gehaald. Scores Swift: Aisja Zuidweg en Gijs Gillissen 5, Naomi Zuidweg 4, Ste- phan den Boer 3, Joren Gillissen 2, Davin Thielen 1. Tjoba-Roda 16-20: „Je oogst wat je zaait." Op basis van de slechte voor bereiding op het veld voelde een gepikeerde coach Tom Mertens de bui al hangen. Tjoba kon voor rust (10-10) geen vuist maken, kwam in het kwartier na rust kort op (14-12) voorsprong, maar legde het in het laatste kwart af tegen een feller en scherper Roda. Doordat ook koploper Futura verloor, blijft wel Tjoba in de titel race. Twist-Ondo 10-22: Met klare cijfers zette Ondo de 'vergissing' van de eerdere remise thuis tegen Twist recht. „We waren een klasse beter", zei coach Edwin Coppoolse. Zijn ploeg zette Twist volledig vast en beloonde de eigen creativiteit zelfs nog te weinig. Door het verlies van koploper Fu tura en Tjoba nadert de ploeg uit Sint-Laurens de top van de eerste klasse E. Scores Ondo: Jeroen Mesu en Den nis Witte 5, Ronald Wisse 4, Thomas Mesu 3, Sacha Hoefkens 2, Joyce van Eennennaam, Kristy Kolmus en Job van Hartingsveldt 1. Kinderdijk-Fortis 21-21: De hek kensluiter in de eerste klasse F schoot voor rust beduidend scher per dan Fortis. De 13-7-achterstand bij rust was verklaarbaar: de Sou burgers legden het reboudend af en maakten verdedigend fouten. In het kwartier na rust stelde Fortis gron dig orde op zaken (17-17), maar moest de ploeg moest toch weer achter Kinderdijk aan om een punt binnen te slepen. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Juul van de Linde en Rens van den Driest 4, Tim Crucq en Mathijs de Vries 3, Yasmin Swiers en Laura Meulbroek 1. Atlas-DES 13-13: DES, de nummer twee in de tweede klasse G, was kwetsbaar in Ritthem. Atlas profi teerde slechts ten dele. Ondanks het missen van korte kansen kwam Atlas na rust (5-5) steeds op voor sprong, maar het team leek in de slotfase alsnog de bietenbrug op te gaan. In de laatste minuut sleepte Atlas alsnog een verdiend punt uit het vuur. gratie van Leidense nonchalance bleef KVK tot aan de rust in het spoor van KZ Danaïden (6-7). Op driekwart wedstrijd maakte een in valler van KZ aan alle Kapelse illu sies een einde. Zijn ploeg spurtte van 9-13 naar 10-18. KVK-coach Cor Hoogesteeger zei berustend: „We horen niet thuis in de tweede klasse." Seolto-Erasmus 12-17: Het gemis van Mariëlle Francke (zwanger) en Pepijn Koppejan en Sjoerd Koetje (beiden geblesseerd) liet zich voe len in het degradatieduel met Eras- VLISSINGEN Spui maakte het de ongenaakbaar geachte koploper Halsteren heel moeilijk in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. De ploeg moest toch berusten in een 1-3-nederlaag. Spui-Halsteren 1-3: Net zoals in de heenwedstrijd had Halsteren het lastig tegen een stug Spui. De Zeeuws-Vlamingen kregen een strafschop en die werd benut door Kevin Zegers. Ook de bezoekers kregen een strafschop. Bart Mon sieur stopte de inzet van Mike de Nijs en ook de rebound pakte hij. Toch zorgde De Nijs voor de gelijk maker en de 1-2. Spui ging op jacht naar de gelijkmaker, maar Roy van Gils maakte aan alle spanning een einde. Stavenisse-Cadzand 5-1: De wed strijd begon bij Stavenisse romme lig en Robin de Punter zorgde er voor dat Cadzand op voorsprong kwam. Een minuut later lag de 1-1 al in het doel. Lorenzo van Haaften was de maker. Niet veel later scoorde ook Adriaan Jansen. Hierna was Stavenisse de betere ploeg en liep het eigenlijk makkelijk uit. Van Haaften zorgde voor 3-1 en Martin Westdorp maakte er 4-1 van. Julian Elenbaas bepaalde de eindstand op 5-1- VLISSINGEN De voetbalsters van Terneuzen rukten gisteren op naar de derde plaats in de derde klasse door een 2-0-zege op eigen veld op Moerse Boys. Terneuzen kwam al na vijf mi nuten spelen op 1-0 door een doelpunt van Annemijn de Roeck, maar deed zich daarna te kort door niet verder weg te lo pen. Twintig minuten voor tijd werd een voorzet van Annelien van Hecke bij de eerste paal bin nengeschoten door Lianne Pol let. dinsdag 3 april 2018 JUDO DARTS KORFBAL BOWLEN Bowler Brent de Ruiter (17) uit Mid delburg heeft het EK voor junioren in Aalborg zondag af gesloten met een kwartfinaleplaats bij het mastersevent. Bij de laatste acht bleek de Fransman Maxime Dubois in drie games (182- 224, 232-219, 236- 179) te sterk. De Ruiter had zich als twaalfde ge plaatst voor het slotevenement. WIELRENNEN Brian van Goethem viel zondag uit tij dens de Ronde van Vlaanderen. De Roompot-renner uit Philippine was be trokken bij een val partij, vlak voor de beroemde Muur van Geraardsbergen. WIELRENNEN Jelle Veraart uit Breda won zater dag de laatste trai- ningsrit van TMZ in Den Inkel bij Krui- ningen. Hij was de snelste van een kopgroep van tien. Op de tweede plaats eindigde Sil van de Ven uit Ber gen op Zoom en Jeroen Heijens uit Graauw werd derde. De zeges in de ove rige klasses gingen ook naar Belgen. Swift doet ook op JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 4, Esmee Walraven en Patrick de Bruine 3, Jurgen de Kunder en Ro bin Harinck 2, Manon Braam en Le- anne Janse 1. Scores Atlas: Tim Dybala 4, Tho mas Mesu en Stephan den Boer 3, Benjamin van Hese 2, Irina Trujillo 1. KVK-KZ Danaïden 12-21: Bij de Mijke Tahapary breekt door namens Togo. Ze krijgt de bal van Niek Meerman, de aanvoer der bij de Goese derdeklasser. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Scores KVK: Lennard Volkers 4, To- nia Verdonk en Antwan Schouwe- naar 2, Romie de Winter, Jose Nieu- wenhuijse, Sander Slabbekoorn en Niels Verdonk 1. Vijfde klasse. Steenbergen 2- Vogelwaarde 4-0 (0-0). Zater dag. Vijfde klasse. Koewacht/ Steen 2-Dauwendaele 1-1 (1-0). Eva Ferket 1-0. Willemijn Bouwens. FOTO TOP ARNEMUIDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42