Bloeddonor mag langer doorgaan Administraties niet op orde Oprukkende Japanse oester is meer dan een plaag alleen 150 Na een magistrale solo werd Niki Terpstra de eerste Nederlandse winnaar van de Ronde van Vlaanderen sinds Frans Hollander (70) gaf al 333 liter bloed De nieuwe wet brengt vooral voor de vrijwilligers die in het bestuur van de verenigingen zit ten veel administratieve romp slomp met zich mee. Zij moeten in kaart brengen wie toegang heeft tot privacy-gevoelige infor matie, wie iets mag doen met die gegevens en wie van hen juist niet. De afspraken met de betrok ken bestuurders moeten zwart op wit staan. Sportbonden manen de clubs al maanden met de nieuwe wet aan de slag te gaan, maar hebben niet altijd overzicht of dat ook ge beurt. Een stichting die clubs op pad helpt met de nieuwe regels, Voor publicatie van een teamfoto moeten straks alle ouders toestemming geven maakte 9.000 onlineaccounts aan in haar hulpprogramma. „Daar van zijn er tot nu toe zo'n 3.000 gebruikt", zegt een woordvoer der. Er zijn ongeveer 25.500 sportclubs in Nederland. De nieuwe privacywet, offici eel de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG), maakt de regels voor het opslaan en verwerken van data veel strenger. De nieuwe wet geldt voor alle bedrijven, overheden, organisa ties en verenigingen. Dus van multinationals tot aan de korf balclub met drie teams. Voor (sport)verenigingen is het een extra regellast die op het bordje komt van de veelal vrij willige bestuursleden die in hun vrije uren de club runnen. Ze worden geacht heel zorgvuldig De nieuwe wet brengt voor vrijwilligers die in een bestuur zitten, veel administratieve rompslomp mee om te gaan met alle adres- en persoonsgegevens van leden, van naam en adres tot eventuele ziek tes of aandoeningen. „Maar je moet straks ook toe stemming van alle ouders heb ben als je foto's van jeugdleden wilt publiceren. Denk aan team foto's of foto's van evenemen ten", zegt Daan Hoogendijk van stichting AVG voor Verenigin gen, die in samenwerking met NOC*NSF sportclubs helpt. De Autoriteit Persoonsgege vens (AP), die toezicht moet gaan houden op de nieuwe wet, meldt dat clubs moeten beseffen wat wel en niet mag met persoonsge gevens. „Als je je leden 10 procent korting geeft bij een bepaalde sportwinkel, dan mag die winkel niet zomaar een ledenlijst krij gen", zegt woordvoerder Pauline Gras. www.opisopvoordeelshop.nl Nieuwsmedia P16 AV qUICKSTIP 1986» SPORT 1 t/m 3 0 Privacywet te snel voor sportclubs Duizenden sportverenigingen in Nederland hebben hun admi nistratie nog niet op orde voor de nieuwe, strenge Europese privacywet, die over zeven weken ingaat. Bestuursleden die niet precies op papier heb ben staan wie wel en niet in zage hebben in persoonsgege vens van leden, kunnen worden beboet. Cyril Rosman Zeist Daan Hoogendijk, stichting AVG »P6 GIGA PACK Dreft Vaatwastabs All-ln-One Platinum WINKELS! voordeelshop Pittige buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Kan ik met mijn hond fok ken? Dat is wat de meeste deelnemers aan de Dog show in Goes dit weekend wilden weten. Diervriende lijk? „De laatste tijd is er maatschappelijke kritiek op bijvoorbeeld honden met een te korte voorsnoet", zegt mede-organisator Ruud de Munck. „Als keur meesters gaan vinden dat dat dé nieuwe schoonheid is, krijg je excessen. Je ziet nu dat de snoeten weer wat langer worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1