Alleen op zondag samen Geld geluk Deniece en Laurens wonen in een huurappartement in hartje Rotterdam, met pasgeboren dochter Robin. WG magazine 19 Deniece: „Ik vind het een sport om te kijken waar je iets kunt kopen voor de laagste prijs. Het hoeft van mij niet het goedkoopst van het goedkoopst te zijn, wat ik koop moet wel kwaliteit hebben. We hebben veel babyspullen gekregen. De kinderuitzet heeft ons hooguit 5.000 euro gekost en dat is écht met alles erbij." Laurens: „Met verbouwen en schilderen van de kinderkamer en het kraamfeest er bij? Dan was het toch wel tegen de 7.000 euro." Deniece: „Echt zo veel? Maar we hebben ook veel gekregen." Laurens: „Inderdaad. Qua maand lasten komt de kinderopvang er bij. Voor twee dagen per week be talen we 600 euro per maand. We werken allebei fulltime." Deniece: „Ik werk vijf dagen per week. En Laurens werkt vooral 's avonds en in het weekend. Zon dag is onze enige dag samen." Laurens: „Daardoor lukt het maar niet een gemeenschappelijke reke ning te openen. We besteden onze vrije tijd liever op een andere ma nier dan samen naar een bank te gaan." Deniece: „Ik doe de dagelijkse boodschappen en elke zaterdag ga ik naar de markt." Laurens: „Deniece gaat inderdaad het liefst naar de markt." Deniece: „Ik neem voor de bood schappen tassen mee, want ik wil niet elke keer met nieuwe plastic tasjes thuiskomen. We letten niet alleen in ons werk, maar ook thuis op duurzaamheid." Laurens: „Ik koop alleen maar biologisch eten." Deniece: „Jij komt altijd met ver schrikkelijk veel boodschappen thuis." Laurens: „Ik hou van koken en ik let niet op de kosten. We geven - met uit eten erbij - ruim 1.000 euro per maand uit." Deniece: „Jij gaat vaker uit eten dan ik." Laurens: „Dagelijks minstens één keer." Deniece: „Ik neem een zakje boterhammen mee naar mijn werk." Laurens: „Ik zie dat als broodroof voor cateringbedrijven." Deniece: „Ik vind mijn brood- lunch het lekkerst en het is goed koop. Moet ik dan 7 euro voor een broodje uitgeven?" Laurens: „Jij let beter op dat soort uitgaven dan ik." Deniece: „Ja. Ik let bijvoorbeeld ook op dat ik de kraan niet laat lopen en ik pak bijna altijd de fiets, ook al heb ik een mooie Mini." Laurens: „Mijn vorige auto reed op groen gas, maar ik kon bijna ner gens tanken en de trekkracht was te laag, daarom heb ik nu een diesel." Deniece: „In huis hebben we groene energie. Ik betaal die reke ning, van 115 euro per maand. Voor water betalen we 40 euro per maand." Laurens: „Ik maak de huur over, die is 750 euro." Deniece: „Ons appartement is 90 vierkante meter. Voor de Rotter damse binnenstad is dat ruim. Ik bof met alles." Laurens: „Ik bof ook. Dat is anders geweest. Toen ik 26 was, had ik tes tikelkanker en ben ik behandeld met chemokuren. Na elke chemobehandeling is het de vraag of je nog vruchtbaar bent. Dat ben ik nog, want we hebben Robin gekregen." Deniece: „Een wonder. Prachtig, als je denkt dat je het leven moet laten, je juist leven mag geven. Geluk, daar staan we voor. En voor duurzaamheid, diversiteit en de hergebruikeconomie. We zijn ambitieus en werken hard om onze dromen en doelen te financieren. We willen financieel onafhankelijk zijn en alles kunnen doen wat we bedenken." Laurens: „Pluk de dag. Dat is goed voor de aarde en voor jezelf." 41 O -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer Tekst EDITH ANDRIESSE I blo JOOST HOVING EU Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Laurens van Luin (39) duurzaam onder nemer in ManicOr- ganic, catering en events Deniece von Harras (36) oprichter NL Zakenvrouwen en SmartUp Network Gezamenlijk netto-inkomen: Grootste miskoop Deniece: een ap partement, vlak voordat de markt instortte. „Stond al snel onder water." Laurens: hand heldcomputer (voordat mobiele telefoons beston den), voor 800 euro. „Nooit ge bruikt, hij werkte niet." Beste koop Deniece: Chanel- tas. „Die ga ik nooit verkopen." Laurens: reis naar Thailand afgelopen jaar. „Heerlijke tijd en Deniece kwam nog zwanger terug ook."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 83