Gevangen in je eigen lijf in het ziekenhuis Communistisch nest Lees mee met de boekenredactie OP HET NACHTKASTJE recensies dat hij in coma ligt, maar Jackson hoort alles wat er om hem heen wordt ge zegd. Hij zit gevangen in zijn eigen lijf. Hij hoort zijn familie pra ten over stopzetting van de behandeling. Maar hij hoort ook dat er bij zijn val wellicht sprake is ge weest van opzet. Alex pijnigt zijn hersens om te ontdekken wie het op hem voorzien heeft en gaat tot het uiterste om dat kenbaar te maken. Beklemmend is het juiste woord voor deze thriller. Emily Koch heeft in de eerste persoon de beleve nissen van Alex zo goed beschreven dat je er bij kans claustrofobisch van zou worden. Dialogen, plot en spanningsopbouw zijn dik in orde. Als ik doodga voor ik opsta is zonder twijfel een knap debuut. Peter Kuijt Oorlog (De Bezige Bij, €20) reconstrueert de biografe van koningin Juliana en verzetsheld Pim Boellaard de levens geschiedenis van haar getraumatiseerde vader Berry - piepjong al under cover verzetsman van de Communistische Partij in nazi-Duitsland, redacteur van De Waarheid en later schaakjournalist voor het AD. Jolande Withuis geeft een snijdende in druk van het geïsoleerde gezinsleven. Met je baan stoppen om schrijver te worden, je moet het maar durven. Bij de Britse Emily Koch heeft dat goed uitge pakt. Het debuut van de voormalige journalist, Als ik doodga voor ik opsta (Prometheus, €20), bevat alle elementen die een uitstekende thriller hoort te hebben. Hoofdpersoon is Alex Jackson. Hij was, evenals Koch, werkzaam als jour nalist. Primeurs scoren lukt niet meer, want Alex ligt al anderhalfjaar in vegetatieve toestand in een ziekenhuisbed na een ongeluk bij het bergbe klimmen. Iedereen denkt 'Ik was een meisje dat haar schoolagenda ver sierde met hamers en sikkels.' Zo exotisch was dat dus, het leven van een kind uit een communis tisch nest. Bij Jolande Withuis thuis telde het individu met zijn emoties niet; alles draaide om de gemeenschap. In Raadsel- vader; Kind in de Koude lezen Ruud Roodhorst: Hoe lees ik korte verhalen? van Lidewijde Paris - aan de hand van veertien verhalen leert Paris je 'beter' lezen. Verplicht voor iedereen die meer uit z'n boek wil halen Ellen den Hollander: Real food fake food van Larry Olmsted - over voedselschandalen: de schellen vallen je van de ogen Esther Wils Als ik doodga voor ik opsta Thriller Raadsel- vader Biografie 161 zaterdag 31 maart 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 80