iets. Dat is wat er, zegt hij zelf, van zijn hele film- en toneelcarrière overblijft. „Nee. Als acteur laat je toch niks achter?" „Zat films? Nee. Heel wéinig films." „Ja. Begrijp me goed: ik heb een mooi vak. Ik kan mensen een fijne avond bezorgen. Misschien zelfs een beetje inspireren. Maar ik ben 'maar' acteur en niks is ster- felijker dan het werk van een acteur. Als ik een jaar niks doe, kent niemand me meer. Als ik echt iets had willen bijdra gen, had ik cardioloog moeten worden." Hij is een 44-jarige met het cv van een man drie keer zijn leeftijd. Theater. Film. Lichte rollen. Zware rollen. Thrillers. Romantische komedies. Gekraakte din gen. Opgehemelde stukken. Fedja van Huêt - op dit moment te zien in de RTL- serie Soof: Een nieuw begin en vanaf zon dag in de thrillerserie De 12 van Oldenheim - heeft het allemaal afgevinkt. Vaak wordt hij in één adem genoemd met Barry Atsma, Daan Schuurmans en Waldemar Torenstra. Acteurs met een flitsende carrière die overal opduiken en figureren in alle lekkerehunksrijtjes. Magazine Glamour, bijvoorbeeld, over Fedja van Huêt: 'Donkere krullen stop pelbaardje ideale combinatie!' Zoals hij op een doordeweekse ochtend bij het hotelraam aan de koffie zit, is hij met z'n zwarte shirt en koude wangen eerder een doodnormale man dan ideale- combinatie-met-uitroepteken. Een die het niet zo op interviews heeft. „Het hoort bij mijn werk om er af en toe een te doen, maar ik hou er niet van. Jij wel? En ik doe nóóit mee aan lijstjes als 'wat eet jij bij je ontbijt', ik wil over m'n vak praten." „Heb ik nee tegen gezegd. Ook tegen Expeditie Robinson. Ik hou niet van spelle tjes. En niet van die hypes op Twitter er omheen. Ik ben niet van de social media. Als een jonge actrice op de set continu aan het 'posten' is, denk ik: ga je tekst goed leren. Maar misschien ben ik een oude lui aan het worden, want ik zie wel dat acteurs zo hun eigen publiek creëren en rollen krijgen." Niets? Er zijn toch zat films die generaties lang mooi blijven? Dus alles wat je hebt gedaan, is later gewoon weg? En spelprogramma's als lWie is de Mol? 101 zaterdag 31 maart 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 74