Voorwoord IN DIT NUMMER 04 Goeie zaak EXTREMADURA PARADISO oit wandelde ik op een zon nige lentedag met een vrien din over de hei. Zelf net zwanger informeerde ik voorzichtig naar haar zoveelste ivf-poging. Mis lukt, zei ze. En ook dat daarmee de mogelijkheden om een kind te krij gen begonnen op te raken. „Het enige wat nog kan, is zwanger wor den met de eicel van een ander." Maar ook die route leek haar onbe gaanbaar omdat ze geen zussen had en commerciële eiceldonatie in Nederland niet is toegestaan. Als je wilt, krijg je een ei van mij. Ik zei het zonder erover na te den ken. Ik dacht alleen: dat er een nieuw mens in mij groeit, is het grootste dat me ooit is overkomen. Iedere vrouw die dat wil, zou dat moeten kunnen meemaken. Zeker zo'n mooi mens als mijn vriendin. Een lang verhaal kort: heel veel gesprekken, hormoonspuiten en zie kenhuisbezoeken later werd er een meisje geboren. Genetisch niet min der mijn dochter dan mijn andere kinderen, maar in alle opzichten het kind van mijn vriendin; de wonder lijke uitkomst van een prachtig idee gecombineerd met hedendaagse techniek. Deze zomer wordt ze 12. Het gebeurt niet zoveel, je hoort er niet zo vaak over en er is niet zoveel informatie over te krijgen - dat viel mij en mijn vriendin destijds op. Natuurlijk is alles over de medische ingreep bekend. Maar wij wilden zo graag weten hoe mensen die het ge daan hadden zich erover voelden. Voelde de vrouw die de eitjes gaf zich toch een beetje moeder? (Nee, ik niet.) Had de vrouw die de eitjes kreeg het idee dat ze eeuwig bij mij in het krijt zou staan? (Ze zegt van niet en dat hoop ik van harte.) Vertelden ze het kind zo gauw het kon hoe het zat? (Wij wel.) Dominique Prins inter viewde mensen die een eitje gaven of kregen. Voor al die antwoorden. EITJES ZOEKEN ■naga/ine 3 06 EgbertJan 07 Fijn spul 08 Fedja van Huêt 15 BV De Liefde 16 Lezen 19 Geld geluk 20 Eiceldonatie 26 Paradiso jubileert 33 Mijn ma 34 Dafjes 39 David Arjan 40 Koken eten 42 Extremadura 49 Joost mag 't weten 50 Tv-kijken en puzzelen Spanje op zo'n heetst E Reageren? magazine@ persgroep.nl Anniek van den Brand 26 De moeder aller poppodia bestaat 50 jaar Met een eiceldonatie worden onvruchtbare vrouwen toch moeder &Magazine is een uitgave van De Persgroep Chef Anniek van den Brand Artdirection Natasja de Vries Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Florien van Rees, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Marieke van der Heide, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Gemma van der Heyden Sales salessupport@persgroep.nl, 088 572 28 88 Marketing oonsumentenverkoop@persgroep.nl COVERFOTO FRANK RUITER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67