i t ZEELAND 25 Buurten Het pleintje in de Zeesluis in Hulst is een pareltje. De bewoners zitten vlakbij het park, hebben geen last van doorgaand verkeer. zv Volgens Christien d'Hondt, die sinds 2009 met haar man en drie dochters in Zee sluis woont, is het pleintje geïnspireerd op typisch Spaanse pleinen. „Vandaar de kie zels. Al zouden wij het liever wat groener zien", vertelt ze. Hoewel er af en toe gebruik ge maakt wordt van het plein, tijdens bijvoorbeeld buurtbarbecues, en de kerstboom met lichtjes er ieder jaar prachtig staat, heeft het verder eigenlijk geen functie. Bewoonster Lilian Meijer had er liever een aan tal parkeerplaatsen voor in de plaats gezien. „Parkeren is hier een probleem. De meeste mensen hebben twee auto's en vooral tijdens verjaarda gen is het echt zoeken naar waar je je auto kwijt kan", vertelt ze. „Het idee van het plein is leuk, maar het park ligt zo dichtbij dat het eigen lijk niet nodig is." En aangezien er geen jeu de boules wordt gespeeld in de straat, was gras leuker geweest om op te kunnen voetballen. Picknicken Het voordeel is dan weer dat niet- straatbewoners in principe niet in dit deel van Hulst moeten zijn en dat het dus heerlijk rustig is in Zeesluis. Ideaal om verstoppertje te spelen vinden Sophie (13) en Jasmijn (11) d'Hondt. „Het is ook heel leuk om in het park te pick nicken en de eendjes eten te ge ven", vinden de zusjes. Engeland Sophie gaat bovendien regelmatig met haar vriendinnen naar Hema om leuke dingetjes uit te zoeken. „We woonden eerst in Breda en daarna in Engeland, maar ik kom uit Ossenisse en mijn man uit Hulst", vertelt moeder Christien d'Hondt. „Toen we vanuit Enge land weer naar Nederland kwa men, wilden we dichter bij familie wonen. In Engeland was het heel normaal om met mooi weer te picknicken in het park, dus dat doen we hier nog steeds. Dit is echt een fijne gemeenschap om je kinderen in te laten opgroeien." Aan het plein staat de voorma lige Jansenius school, die omgeto verd is in appartementencomplex 'Residentie Reynaertshof„Het grappige is dat ik daar vroeger naar school ging en dat hier het plein Dit is echt een fijne gemeenschap om je kinderen op te laten groeien lag waar wij ons brood opaten on der de drie berkenbomen", vertelt 'd Hondt. „Ik had nooit van mijn leven gedacht dat ik hier uiteinde lijk zou komen wonen." Vakantiegevoel Toen Lilian Meijer twee jaar gele den naar Zeesluis verhuisde, had ze echt een vakantiegevoel. „Ei genlijk heb ik dat nog steeds als ik thuiskom. De rust, het groen, de ruimtelijkheid... Het is een goede keuze geweest om hier te komen wonen." En ook al zijn alle bewoners druk met werk, iedereen kent el kaar. „We lopen de deur niet plat bij elkaar, maar als er iets is, kun nen we bij elkaar terecht. Het is fijn dat je buren de boel een beetje in de gaten houden als je op va kantie bent." zaterdag 31 maart 2018 Als er iets is, kun je bij elkaar terecht Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: ZEESLUIS HULST Gertie De Boey -Christien d'Hondt A Sophie en Jasmijn d'Hondt met de hond Fajah. fotosboaztimmermans A Lilian Meijer en zoon Revi. „Het is een goede keuze geweest om hier te komen wonen." A Zeesluis, een rustige straat. A De bewoners in de Zeesluis hebben geen last van doorgaand ver keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61