Goes kan zich geen misstap veroorloven II II 22 ZE TWEEDE KLASSE E DEGRADATIESTRIJDA Geblesseerde speler van Terneuzense Boys denkt dat zijn ploeg zich handhaaft als het van Den Bommel wint. De Bonte weg bij Kloetinge ■H zesde staat, wist driemaal te win nen. „Het is niet ideaal dat een ploeg onder ons al een periodeti- tel heeft", doelt Veenstra op Ge- mert. „Of wij moeten de derde pe riode winnen, of een ander elftal uit de top drie." Vlisingen moet vandaag op be zoek bij Gemert. De ploeg wordt nog steeds geplaagd door blessu res. Ten opzichte van vorige week is ook Daniël Jansen in de zieken boeg beland, maar daartegenover staat wel de terugkeer van cen trale verdediger Jarreau Manu- huwa. De spelers van Vlissingen zijn vooral blij dat er een uitwed strijd op het programma staat. Want Gemert speelt op kunstgras. En vanwege de belabberde staat van het hoofdveld in Vlissingen snakken de spelers van John Ka- relse elke week naar voetbal op nepgras. „Ze willen gewoon niet meer op het hoofdveld spelen", zegt Karelse. „Op ons veld moet je de bal drie keer aannemen voordat je het spel kunt voortzetten. Dat is niet leuk." Thuis verloor Vlissingen met 2- 1 van Gemert. „We speelden toen niet slecht, maar kregen wel een goal tegen uit een ingestudeerde corner waarvoor ik al had gewaar schuwd. Het was een onnodige nederlaag", blikt Karelse terug. Achter de schermen is de oefen- meester druk bezig met het nieuwe seizoen. Van steeds meer spelers uit de huidige groep wordt bekend of ze bij de hoofdklasser blijven of weggaan. De huidige balans tussen nieuwkomers en vertrekkers is 6-8. Het duel Gemert-Vlissingen begint vandaag om 18.00 uur. De wedstrijd Goes-UDI'19 begint om 14.30 uur. Het is nog niet zo lang geleden dat Terneu zense Boys kampioen werd in de tweede klasse van het zater dagvoetbal. In 2012 werd onder lei ding van Eddy van der Hooft pro motie naar de eerste klasse be werkstelligd. Maar tegenwoordig ziet de wereld er voor de oranje- zwarten een heel stuk anders uit. In de strijd tegen degradatie naar de derde klasse komt vandaag di recte concurrent Den Bommel op bezoek. Eén van de weinige spelers van de huidige groep die het laatste kampioensjaar meemaakte, is Frank van Kouteren (29). Na meer dan een jaar blessureleed hoopt de verdediger nog van waarde te kun nen zijn in de degradatiestrijd. „Op 4 april 2017 heb ik mijn voor ste kruisband afgescheurd. Zoals wel vaker bij dat soort blessures, gebeurde het bij een redelijk on schuldig duel", begint Van Koute ren te vertellen. „De revalidatie duurt ontzettend lang, maar het einde is gelukkig in zicht. Ik ben al vaker geblesseerd geweest, maar doorwerk en studie heb ik simpel weg minder tijd kunnen besteden aan het revalideren dan andere ke ren. Momenteel kom ik vooral nog kracht tekort. Een paar weken ge leden heb ik al wat met de bal ge daan, maar dat viel tegen. De ko mende weken zal ik vooral in het krachthonk te vinden zijn. In principe ga ik er niet vanuit dat ik nog zal spelen dit seizoen, maar de hoop is er wel. Als echte clubman moet ik er niet aan denken dat we naar de derde klasse degraderen." De slechte prestaties van de ploeg komen voor veel betrokke- Als echte clubman moet ik er niet aan denken dat we degraderen nen binnen de club wellicht als een verrassing. Niet voor niets VLISSINGEN Zondag-hoofd klassers Goes en Vlissingen ko men vandaag in actie tegen res pectievelijk UDI'19/CSU en Ge mert. Goes heeft er bewust voor geko zen om vandaag te spelen. Dins dag moet de ploeg van Rogier Veenstra namelijk alweer aan de bak in het bekertoernooi. In de kwartfinale is Sliedrecht de tegen stander. De spelers van Goes mogen zich pas na 16.15 uur vandaag bezig houden met het bekertoernooi. Het elftal kan zich namelijk geen Het is niet ideaal dat een ploeg onder ons al een periodetitel heeft misstap veroorloven in de compe titie. Veenstra: „Er wordt binnen de groep voorzichtig over een pe riode en nacompetitie gesproken. Maar als een lager geklasseerd team de laatste periodetitel wint, kunnen we overal naast grijpen." Goes, de nummer twee van de ranglijst, is aan een imposante reeks bezig. De derde periode is drie wedstrijden onderweg. De rood-witten veroverden de volle negen punten. Ook UDI'19, dat Tom de Bonte (25) gaat weg bij Kloetinge en keert terug naar Halsteren. De spits uit Woens- drecht is vijfjaar weggeweest bij de Brabantse club. De Bonte is momenteel met tien goals club topscorer van Kloetinge. „Ik heb zes, zeven jaar bij Halste ren gespeeld, maar ben daarna vertrokken naar Goes dat destijds al in de hoofdklasse speelde. Nu speel ik met Kloetinge in de eer ste klasse en wil ik graag nog een keer terug naar die hoofdklasse. Met Halsteren heb ik die zeker heid en nog kans op een stapje hoger. Vandaar de keuze om te rug te keren", licht de spits toe. Ook bij Kloetinge zat de kans er nog in om in de hoofdklasse te acteren. Daar was De Bonte zelf hoogstpersoonlijk verantwoor delijk voor. Met drie treffers hielp hij de ploeg van trainer Marcel Lourens aan een ruime 4-0-zege in het beslissende duel met con current Brielle. Daardoor pakte Kloetinge de tweede-periodetitel en een plaats in de nacompetitie. Daar wilde de spits dus niet op wachten. Koelen wordt hoofdtrainer Contracten opgezegd Van Goethem in klassieker Marathon net over de grens zaterdag 31 maart 2018 Van Kouteren heeft Bas Dingenouts Terneuzen Frank van Kouteren kijkt voorlopig nog toe. fotocamileschelstraete - Frank van Kouteren - Rogier Veenstra VOETBAL Tom de Bonte, foto johan van der HEIJDEN VOETBAL Tom Koelen uit Kort- gene wordt volgend seizoen trainer van zaterdag-vierdeklas ser Domburg. Hij komt over van Beve landers. Domburg wordt het eerste standaardteam voor Koelen. Het bestuur van de club gunt hem de kans om als hoofdtrainer aan de slag te gaan. In het verleden was Koelen lang actief als jeugd trainer en hij is nu voor het vierde ach tereenvolgende jaar trainer van Bevelan ders 2. Koelen volgt bij Domburg Patrick Sins op. VOETBAL De contracten van de Zeeuwse voet ballers Ruben de Jager (Lewedorp) en Siebe Schets (Vlis singen, foto) zijn op gezegd door FC Twente. Elke club dient conform de CAO voor 1 april de contracten formeel op te zeggen. Dat sluit een verlenging niet per definitie uit. WIELRENNEN De twee smaakma kers van Gent-We- velgem starten mor gen ook in de Ronde van Vlaanderen. Team Roompot-Ne derlandse Loterij heeft Brian van Goe them uit Sluiskil en Jan Willem van Schip opgenomen in de selectie. Pieter Weening krijgt de vrije rol in de Vlaamse voorjaars klassieker. Van Goe them en Van Schip maakten afgelopen zondag deel uit van de kopgroep die het grootste deel van Gent-Wevelgem op kop reed. ATLETIEK Net over de grens met België wordt op zondag 6 mei een marathon gelopen. Deze zogenaamde Ronde van het Meet jesland krijgt start en finish in Sint-Lau- reins. Organisator Kreken lopers houdt deze extra loop ter gele genheid van het 20- jarig bestaan van de club. Er is een maxi mum gesteld van 750 deelnemers. Er is ook startgele genheid op de halve marathon (start in Watervliet), 10 kilo meter en 5 kilome ter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58