O CD O Hoek heeft naast scorende aanvallers ook uitblinkende keeper 21 Doelman van hoofdklasser Hoek hield tegen Nootdorp voor de vijftigste keer zijn doel schoon. Vandaag wil hij weer een'nul'. zv De Ruiter Barendrecht Mn 3flM yJ"T i i Vv V' - B! ij Hoek staan vooral de I aanvallers de laatste maanden in de spotlights, joaniel Akindayini maakte een onuitwisbare indruk door in zijn eerste zes duels zeven keer te scoren, Rik Impens is de spel maker én topscorer van de ploeg en de afgelopen weken vestigde ook Sidy Ceesay de aandacht op zich. De spits verving Akindayini, scoorde net zo makkelijk en staat nu op negen goals, net zoveel als Impens. Maar hoe zit het eigenlijk met de keeper van Hoek? Dat is Jordi de Jonghe nu al voor het zevende seizoen. De Belgische doel man, die dinsdag 26 wordt, staat de laatste weken ook prima te keepen. Van de laatste tien competitieduels won Hoek er negen. De Jonghe moest in die tien duels zeven goals slikken en hield vier keer de nul. Afgelopen zaterdag, thuis tegen Nootdorp (3-0- zege) bereikte de doelman een mijl paal. Jordi de Jonghe hield namelijk voor de vijftigste keer de nul als kee per van Hoek. „Is dat zo ja?" De Jonghe had er zelf geen benul van. „Daar ben ik trots op. De nul houden geeft een keeper en zijn ploeg vertrouwen. Of we nu met 1-0 of met 5-0 winnen, die nul is lek ker." Zijn eerste clean sheet bij Hoek dateert van 10 september 2011, in de uitwedstrijd bij Excelsior Maassluis. De Jonghe kwam na achttien minuten binnen de lijnen als vervanger van Gilles Berckmoes, toen het nog 0-0 stond. Hoek maakte die dag na rust het verschil, door treffers van Regilio Pinas, Ferry Alfons en Sebastien Her mans (0-3). Na dat duel zou De Jonghe zijn plek niet meer afstaan. De afgelo pen jaren had hij meerdere concur renten, maar niemand slaagde erin om de Belg langere tijd uit de basiself te verdringen. En nu zit hij, net als de rest van het elftal, in een aardige flow. Drive in het team „Eigenlijk heb ik, sinds ik bij Hoek speel, niet anders meegemaakt dan dat we na de winterstop beter pres teerden dan in de eerste seizoen shelft", zei De Jonghe. „Wedstrijden die we voor de winter gelijkspeelden of verloren, winnen we nu. Er zit nu echt een drive in het team. We heb ben nog acht wedstrijden te spelen en die willen we allemaal winnen. Al weet ik ook wel dat de kans niet groot is dat we ze ook echt alle acht win- 50 NULLEN 50 20 15 13 12 11 nen." De Jonghe had nog een contract tot medio 2019 en hoefde deze winter dus niet over wel of niet langer blijven na te denken. Dat keeperstrainer Guy Neirynck ook aan Hoek verbonden blijft, vindt de doelman heel positief. „Ik heb er bij de club op aangedrongen dat ze met hem verder moesten gaan", vertelde Jordi de Jonghe. „Het betangrijkste vond ik dat Guy er bij alle drie de trainingen is. Dat heeft het bestuur goed gere geld. Guy is echt een goede keepers trainer." Derde periode Met Hoek gaat De Jonghe vandaag op bezoek bij FC Rijnvogels. In Kat wijk kan de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser de achtste zege op rij boeken, de koppositie in de strijd om de derde periode verder verstevigen en wellicht weer iets dichter bij Noordwijk ko men. Het verschil met de koploper be draagt acht punten en volgende week komt Noordwijk naar Hoek. De Jonghe zou na dat duel graag op 52 'nullen' voor Hoek staan. Eerder dit seizoen werd FC Rijnvo gels door Hoek met 2-0 verslagen. De ploeg van trainer Jimmy Simons ver loor afgelopen zaterdag met 1-0 van Stedoco en staat nu op de achtste plaats. Het heeft elf punten minder dan Hoek, dat nu vierde staat. Ro- mano van der Stoep, oud-speler van Sparta, is met zeven goals topscorer van FC Rijnvogels. zaterdag 31 maart 2018 5 Bowler Brent Rui ter (17, foto) uit Middelburg greep op het EK junioren in het Deense Aal- borg net naast een tweede me daille. In het sin- gle-event kwam hij met 1392 punten (gemiddeld 232) tot een vijfde plaats. Hij plaatste zicj hierdoor wel voor het Masters- event dit week einde voor de beste 24 spelers. Eerder won De Ruiter brons met het team. l Erwin van der Woerdt wordt vol gend voetbalsei zoen trainer van Barendrecht 2. De voormalige aan voerder van onder meer Kloetinge heeft dit seizoen tweedeklasser Prinsenland onder zijn hoede, dat vandaag op be zoek gaat bij Oostkapelle. Eer der stond hij ook aan het roer bij RBC Roosendaal (waar hij als prof ook speelde) en Duiveland. o. L v' - .^1 Q Jordi de Jonghe, hier in actie tijdens het bekerduel met FC Lisse, hield al vijftig keer de nul voor Hoek. foto marcel van den bos/orangepictures Jordi de Jonghe aast na mijlpaal op nummer 51 Barry van der Hooft Hoek Jordi de Jonghe heeft meer 'nullen' gehouden dan welke doelman bij Hoek ook. Met zijn 50ste nul heeft hij er inmiddels dertig meer dan nummer twee Joan van Belzen. Drie nullen waren een gezamenlijk effort van De Jonghe en achtereenvolgens Gilles Verberkmoes (seizoen 11/12), Mitchel Braafhart (14/15) en Vin Vercouteren (17/18). keeper Jordi de Jonghe Joan van Belzen Jurgen Belpaire Filip van der Vloet André de Letter Lieven de Veirman nullen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57