O O O Paasbest Schapen op Oosterstein komen alleen in de stal om te lammeren MARGOT 17 en tomatensaus. Een gerecht waarvan je al weet hoe het smaakt als je de ingrediënten op leest. Niks op aan te merken, maar ook niet verrassend. Defrutti di marefritti aan de an dere kant van de tafel is een gebakken zeetong. De vis kust vrolijk de rand van het bord aan de ene kant en krult er aan de andere kant met zijn staartje overheen. Bij het oppeuzelen, komt er een stevige buidel kuit tevoorschijn. De Italiaanse touch komt van de tomatensalsa, pijnboompitten, gegrilde citroen en gremo- lata, een veelgebruikte smaakmaker van ci troenrasp, knoflook en peterselie uit de cucina Milanese. Een frisse tegenhanger van de gebak ken vis. Terwijl we nasmullen van de gebakken aard appelen, die we door de rucolamayonaise ha len, vallen ons de weckflessen boven de bar op. „Huisgemaakte limoncello", zegt Jarko. „Gemaakt van schillen van biologische citroe nen, pure alcohol en suiker. We gebruiken 'm in onze limoncellotaart." Zo'n huisgemaakte taart moeten we natuurlijk proeven! Met een extra glaasje van het citroendrankje graag, om van te nippen. Jarko komt met een diepgevro ren Exotafles aan tafel. In onze herinnering smaakte de inhoud daarvan vroeger toch echt heel anders. Tjonge wat is dit lekker sterk spul. Onder het romige limoncellomengsel met fris citroenrasp, ligt een brosse cantuccini met lan- gevinger-bodem. Helemaal goed. Het bolletje aardbeienijs naast de taart smaakt echt naar aardbei, zoals het hoort. Ondanks dat we ons tonnetjerond voelen, lepelen we de versge- klopte slagroom uiteindelijk lekker op. Ver rukkelijk. Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs kwaliteit Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week over eten en drinken in Zeeland Het voorjaar is altijd minder warm dan ik me zou wensen. Gek, maar op een of an dere manier vergeet ik dat telkens en ver wacht ik aan het begin van de lente dat ik al met een zomerse jas naar buiten kan, terwijl het ei genlijk nog tijd is voor sjaals en handschoenen. En ondanks dat ik probeerde om in een beschut hoekje een paar zonnestralen mee te pakken, is me dat dit voorjaar door de koude wind nog niet vaak gelukt en loop ik nog steeds rond in m'n dikke winterjas. Vroeger kregen we voor de paasdagen altijd een nieuwe garderobe. Vaak naaide mijn moeder zelf kleding van stofjes die we eerst samen hadden uitgezocht. De avond voor eerste paasdag hing het nieuwe goed over de stoel naast mijn bed en sliep ik in met een gezonde spanning. Daar komt de term op z'n paasbest natuurlijk vandaan, want volgens mij kreeg iedereen des tijds nieuwe kleren met Pasen. Of die nu vroeg viel of laat. Laatst sprak ik iemand die wilde dat Pasen altijd op eenzelfde dag zou vallen, net als Kerstmis.Tja, daar zit wat in en wellicht dat het voor het toeris tenseizoen beter zou zijn wanneer Pasen altijd laat valt, maar sommige tradities zijn er om in ere te houden. Net zoals de roereieren bij het paas- ontbijt. Neem 4 eieren en klop ze kort los met een vork in een kom. Smelt boter in een koekenpan, schenk het ei erin en blijf roeren zodat het niet aan de pan gaat kleven. Laat het gelijkmatig stollen op een laag vuur en breng op smaak met zout en pe per en fijngeknipte bieslook. Serveer met toast bij het paasontbijt, waaraan ik op m'n paasbest ga verschijnen. De avond voor eerste paasdag hing het nieuwe goed over de stoel naast mijn bed en sliep ik in met een gezonde spanning KATS De schapen van Guus en Mariette de Regt van fokkerij Oosterstein in Kats grazen op de zeedijken langs de Ooster- schelde of bij de inlagen van Het Zeeuws Landschap. „Ze lamme ren het hele jaar door", legt Guus de Regt uit. „Ik boots de natuur na door de stal donker te maken rond vijf uur in de middag. Daar door lijken de dagen korter en worden de ooien automatisch gedekt." Afgelopen jaar werden er 450 lammeren geboren op de fokke rij. Het hele jaar door lopen ze buiten en alleen om te lamme ren gaan ze naar binnen. Door de zilte invloeden krijg je presalé Noordbevelam, wat inmiddels een heus keurmerk heeft. De dieren krijgen, naast gras, tarwe van eigen teelt en Zeeuwse uien af en toe wat krachtvoer als voedsel. „De meeste van onze lamme ren gaan, als ze vier maanden oud zijn, voor de slacht naar sla gerij Verburg in Kortgene, zo'n vier kilometer verderop", zegt De Regt. „Over een korte keten gesproken. Verburg is een van de 100 slagers in Nederland die nog zelf slacht. Mensen komen van heinde en verre om daar lams vlees te kopen." Bijvoorbeeld een lamsbout voor de paasdis. Bestrooi een lamsbout met zout, peper en maak inkepingen in het vlees. Stop daar wat knoflooktenen en rozemarijn in. Braad de bout eerst aan in een braadpan met een flinke klont boter. Zet de pan plusminus 50 minuten in de oven op 190C met 500 milliliter bouillon en 500 milliliter rode wijn. Even laten rusten en dan serveren met Zeeuwse aardap pelen en voorjaarsgroenten. BEOORDELING zaterdag 31 maart 2018 GO Nog een dessert? En de taart? (Prijs/kwaliteit telt dubbel) De lammeren van Guus de Regt gaan met vier maanden voor de slacht naar de slager in Kortgene. foto mechteld jansen samen met zijn broer. Gallo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53