Schilderijen en orgelconcert in teken van Passie TRACTAATWEG 8 \A MJA 4 Als altijd brengt Anne Mannaerts in Lokaal 54 een gevarieerd ensemble van toegankelijke kunst van goede kwaliteit. William Verstraeten heeft veer tien schilderijen gemaakt rond het thema 'Passie'. Samen vor men ze een installatie. De veer tien werken zijn daarin de staties, de Kruisweg van Jezus. Het gaat om abstracte werken, maar de verfbehandeling is realistisch: grote kleurvlakken met druppels, die als bloed kunnen worden ge zien. Orgel Rien Balkenende speelt vandaag, zaterdag, vanaf 15.30 uur op het orgel van de Koorkerk. Op het programma staan 'Le banquet cé- leste' (1926) van de Franse com ponist Olivier Messiaen en 'Le chemin de la croix' (1931), waarin Olivier Messiaens landgenoot Marcel Dupré de lijdensweg van Jezus verklankte. Het concert begint vanmiddag om 15.30 uur. De kerk is vanaf 14.30 uur open. Musicus Mathieu Meijs zal een inleiding bij het concert verzorgen. De expositie van William Ver straeten is te bezoeken tot en met 19 mei, de zaterdag van het pink- sterweekeinde. Op de slotdag van de tentoonstelling is er nogmaals een orgelconcert van Rien Balke nende, ditmaal in het teken van Hemelvaart en Pinksteren. William Verstraeten heeft veertien schilderijen gemaakt rond het thema passie Op het programma staan dan twee werken van Olivier Messi aen: 'L'ascension' (1933) en 'Messe de la Pentecöte' (1949). Ook bij dit tweede concert, dat om 15.30 uur begint, zorgt musi cus Mathieu Meijs voor een intro ductie. 6-9 april: Tractaatweg dicht Meer info op tractaatweg.nl/verkee^ Mm prove to move KUNSTENAARS TERNEUZEN De kunstenaars die zij selecteert zijn thema tisch zeer verschil lend. De meest eigen zinnige is Mathisse Arendsen. Zijn werk is uitgespro ken kleurrijk. Op het bonte af. Je moet er van houden. Ik heb er geen probleem mee. Sterker nog: hij slaagt erin mij met zijn vreemde tot bizarre voorstellin gen te boeien. Zijn complexe composities bouwt hij op uit te genstellingen in vorm- en materi aalbehandeling. Verfijnde figura- Het is alsof zich uit een stroom van materie vormen losmaken die staan voor leven tie wordt afgewisseld met explo sieve verfstructuren. Natura lisme, geometrische stilering en abstractie kunnen in één schilde rij bij elkaar komen. Het werkt omdat Arendsen in staat is om wat spontaan vanuit het onderbe wuste naar voren komt te struc tureren tot geraffineerde compo sities. Zijn thema's zijn univer seel, tijdloos en tegelijkertijd con fronterend. Het is alsof zich uit een stroom van materie vormen losmaken die staan voor leven, voor dood, voor lust, voor lijden. Arendsen geeft traditionele on derwerpen uit de (christelijke) cultuur een ongemakkelijke la- bloemen op tafel. Lamotte creëert een mooie balans tussen kleur, vorm en sfeer. De zwart-witfoto's die Corien de Witte in Portugal maakte, zoomen in op het ge heimzinnige, het ongrijpbare. In een verstilde wereld is de mens een voorbijganger. In zijn eigen omgeving een tijdelijke gast. Land, water en mensen legt zij op een persoonlijke manier vast. Jan Breeuwer probeert zichtbaar te maken wat alleen maar denkbaar is: de complexe structuren en krachten die in de kos mos werkzaam zijn. Technisch beheerst, maar voor mij wat aan de vlakke kant. Er is ook sculp tuur. Mia Lae- nen maakt knappe bronzen in de verloren wastechniek. Niet de vastheid van het mense lijk lichaam verbeeldt zij, maar de wisselwerking met de omgeving. De mens in be weging, in tijd en ruimte. Haar beelden in steen zijn vaster van vorm, maar evenzeer uitgeba lanceerd. Loes Smits creëert een mooie balans tussen de mo gelijkheden van het glas en de vormen die ze in de natuur tegen komt zoals schelpen, ko raal en slakken. Die ik op een andere manier soms ook tegenkom in de sieraden van Si- mone Bolijn-Ahrens. T/m 22/4. Voorjaar stentoonstelling. Lo kaal 54, Nieuwstraat 54, Terneuzen. Wo. zo. 13.00 -18.00 ding. Wat men gewoonlijk als puur spirituele relaties ziet, krijgt een erotische dimensie. Die is immers syste matisch onder drukt in 2000 jaar christen dom. Ruimte voor het onderbe wuste maakt het mogelijk in de spiegel te kijken als kunstenaar en als mens en te onder kennen dat li chaam, ziel en geest één zijn en elk eigen behoeftes hebben. Onderdruk je één van de aspecten van het menselijk we zen dan ontstaat vervor ming. Die in het leven van individuen én in de samenleving ongemak kelijke sporen nalaat. Na ondergedompeld te zijn in de dualistische we reld van Arendsen kun je men in de impressi onistisch opgezette taferelen van Elise Lamotte. Een herfst- bos, een zomertuin, zonlicht op de blauwe klapstoeltjes en het helder witte tafelkleed. En bos zaterdag 31 maart 2018 PC Onder de titel 'Passie' expo seert de Middelburgse kunste naar William Verstraeten vanaf vandaag schilderijen in de Koor kerk in Middelburg. Daar ver zorgt organist Rien Balkenende, eveneens vandaag, een passie concert. Rolf Bosboom Vlissingen -n In opdracht van de Provincie Zeeland werken we aan een bredere en veiligere Tractaatweg. Planning is dat de verdubbeling in het voorjaar van 2019 gereed is. Om dit te realiseren zijn er dit jaar meerdere afsluitingen van de weg nodig. Van vrijdag 6 april (19.00 uur) tot maandag 9 april 2018 (05.00 uur) is de Tractaatweg (N62) dicht tussen de kruispun ten Zwartenhoek en Molenverkorting, ter hoogte van Westdorpe. De kruispunten zelf zijn wel open. Omleiding De omleidingsroutes staan aangegeven met gele borden. Het doorgaande verkeer op de Tractaatweg wordt omgeleid via Terneuzen - Sas van Gent (N252). Verkeer van en richting Hulst kan gebruik maken van het kruispunt Zwartenhoek. Let op: in het weekend van 6 tot 9 april 2018 zijn er ook werk zaamheden op een deel van het tracé bij de Westerschelde- tunnel. Volg de omleidingsroutes ter plaatse en houd reke ning met een paar minuten extra reistijd. Tot eind 2018 staan er meerdere afsluitingen van de Tractaat weg ingepland. We zijn ons ervan bewust dat weggebruikers hinder ondervinden van de werkzaamheden. De verbreding van de Tractaatweg is nodig om het dagelijkse verkeer vlot en veilig door te laten stromen. Reflecties op het bestaan in Lokaal 54 Vlnr.: 'Noel', 'Het Schilderij' en 'Danse Macabre' van Mathisse Arendsen. fotonicoout Nico Out Het beeld Jef van Mia Laenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44