u VOM vraagt om meer geld voor binnenstad Wielrennen, spinnen en vasten tegen ALS 7 Schilder Jo Dumon Tak lijkt in een 'Middelburgse periode' te verkeren. Hij werkt na 'Zicht op Middelburg' aan 'Het blauwe uur'. Verkennende gesprekken informateur Hoe lang Panorama Wal cheren nog in de Vlis- singse Machinefabriek domicilie houdt, is on gewis. Maar schilder Jo Dumon Tak en de zijnen maken zich er niet druk om. „Er zijn plannen voor een andere invulling van de Machinefabriek. Maar wanneer die ideeën realiteit worden, weten we niet. Wij werken gewoon door." Het achtste panoramaschilderij 'Zicht op Middelburg' is zo goed als af. Een nieuw Middelburgs werk is in de steigers gezet. 'Zicht op Mid delburg' laat het silhouet van de Zeeuwse hoofdstad zien vanaf een weiland buiten de stad. Het nieuwe reuzendoek toont het centrum, met het stadhuis op de voorgrond tij dens het 'blauwe uur'. „Een andere naam voor de schemering, vandaar de titel 'Het blauwe uur/de jarige stad'. Het tweede deel van de titel slaat op de achthonderdste verjaar dag van Middelburg, die we vorig jaar vierden", legt Dumon Tak uit. Ik schuw het drama en de overdrijving niet De Middelburgse kunstschilder, die bij het maken van de pano rama's vaak hulp krijgt van Frans van der Hagen, heeft zijn eigen im pressionistische stijl gevonden. „Ik maak foto's voor de composi tie, de vormen en de kleuren, maar vul het graag op romantische wijze in. Ik schuw het drama niet. Door speciale verfbehandeling en over drijving springt mijn visie in de pa norama's naar voren." Jo Dumon Tak voelt zich verwant met impressionistische schilders uit de negentiende eeuw. Een koe van de Middelburgse schilder Her man Johannes van der Weele (1852- 1930), aanhanger van de Haagse school, is door Dumont Tak herre zen en op Zicht op Middelburg be landt. Het liggende rund kijkt her kauwend naar de Oostkerk en de Lange Jan in de verte. Op het enorme landschap - circa 25 bij 3,5 meter - herkent de kunstkenner daarnaast invloeden van Salomon van Ruysdael en Paulus Potter. 'Het blauwe uur' belicht een an dere kant van Middelburg. Bezoe kers kunnen de twee doeken de ko mende tijd in één ruimte bewon deren. De contouren van 'Het blauwe uur' zijn net geschetst, maar Dumon Tak gaat ervanuit dat spoe dig meer is te zien. „Ik schilder snel. Voor de zomer is dit achtste pano rama een heel eind op streek." Bezoekers zijn van vrijdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur welkom. Ook op tweede paas dag en tweede pinksterdag. Met twee docenten van CSW -van de Perre wil Provoost 31 mei de ge vreesde Mont Ventoux van drie verschillende kanten opfietsen. Motto van de Tour du ALS is 'Trap ALS de wereld uit'. De drie ama teurfietsers verwachten flink te moeten afzien, maar weten ook dat hun strijd in het niet valt bij die van een ALS-patiënt. De lij densweg is niet alleen heftiger, maar tot nu toe ook uitzichtloos. Wetenschappelijk onderzoek naar bestrijding van de ziekte is hard nodig, maar geld daarvoor is slechts mondjesmaat beschikbaar. Provoost en zijn medefietsers gingen hun missie van start met een streefbedrag van 4500 euro (1500 euro de man). Bijna 3400 euro is al binnen of toegezegd, wat hen hoop geeft dat ze nog heel wat meer kunnen binnenhalen. Na Pasen staan diverse sponsoracties op stapel. Scholieren van CSW- van de Perre spinnen en vasten en zondag 8 april is de wielerkoers Endura Classic. Een tourrit van 100,83 of 63 kilometer (en 35 kilo meter voor E-bikers). Startpunt wielercafé Endura Sport Goes; voor de 63 kilometer ook Eetka mer Likkepot in Middelburg. Het inschrijfgeld voor deel name is acht euro ('meer mag', meldt de organisatie). Informatie over de tocht, spinnen bij CSW- van de Perre en andere sponsor mogelijkheden die minder in spanning kosten, is te vinden op www.tourduals.nl/team/zeeuw- eninbeeld SEIZOENSOPENING PANORAMA DOMBURG Informateur Geurt van de Haar houdt na Pasen 'verken nende gesprekken' met vertegen woordigers van de vijf Veerse ge meenteraadsfracties. Mediator Van de Haar, die een verkiezingsbijeenkomst van de on dernemersfederatie leidde, maakte deze week kennis met de raadsle den. Van de Haar benadrukt dat hij geheel blanco de gesprekken in gaat en nog geen idee heeft hoe het pro ces voor vorming van een nieuwe coalitie na de verkennende ge sprekken verder gaat. Een streefdatum voor het nieuwe dagelijks bestuur van de gemeente ligt niet op tafel. Voor de verkiezingen hebben de politieke partijen veel beloftes ge daan. Nu de coalitievorming in gang is gezet, herinnert de Vereni ging Ondernemers Middelburg (VOM) partijen aan hun compli menten voor het Actieplan Bin nenstad, zodat dat niet vergeten wordt bij het maken van nieuwe afspraken.„Er zijn zo veel toezeg gingen gedaan, dat het niet realis tisch is te verwachten dat die alle maal nagekomen kunnen wor den", zegt VOM-voorzitter Dick Anbeek. Als het plan voor de Trek- dijk bijvoorbeeld niet doorgaat, kost dat miljoenen. Dan is er geen geld meer voor veel andere plan nen. „Wij vinden dat de binnen stad niet vergeten mag worden." De VOM heeft daarom een brief geschreven aan de informateurs Schoenmakers en Kerkhove. Daarin benadrukt de vereniging dat de situatie van de detailhandel en de horeca nog steeds broos is. De VOM maakt zich daarover 'zorgen' en stelt dat het Actieplan Binnenstad nodig blijft. De afge lopen vier jaar was 'slechts 150.000 euro' beschikbaar. De VOM vraagt meer geld voor de ko mende jaren. ,er keuken zaterdag 31 maart 2018 René Hoonhorst Vlissingen - Jo Dumon Tak Ko Jan Provoost zag een vriend ten onder gaan aan de ziekte ALS, waarbij het zenuw stelsel in snel tempo wordt aangetast. Provoost wil ALS 'de wereld uittrappen'. René Hoonhorst Middelburg Walcheren weer in verf gehangen M Jo Dumon Tak vervol maakt de wat drei gende wol ken boven Middelburg. Op de voor grond de 'koe van Herman Jo hannes van der Weele'. FOTO LEX DE MEESTER Maurits Sep Middelburg c/L&ceuo Een keuken bij SSK. v Unieke eigen service v Uitstekende garantie v Eigen montageafdeling v Fotorealistisch ontwerp v Alles in één hand! v Uitsluitend topkwaliteit v Nederlands fabricaat v Persoontijk advies v Duidelijke informatie v Heldere afspraken v Korte lijnen vakIO.OO til 16.00 va)1.11.00 tet 16.00 Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' 0113 - 33 00 04 Uw .Keimen Speciaal. zaaR CBW-erkend SSK-KEUKENSTUDIO.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43